DOJ از فیس بوک شکایت کرده و ادعا کرده است که این شرکت علیه کارگران آمریکایی تبعیض قائل شده است


وزارت دادگستری (DOJ) روز پنجشنبه با طرح دعوی علیه فیس بوک ادعا کرد که این غول فناوری علیه کارگران آمریکایی تبعیض قائل شده است.

DOJ ادعا می کند که فیس بوک از استخدام یا استخدام کارگران ماهر آمریکایی برای بیش از 2،600 جای خالی در طی یک دوره دو ساله امتناع کرده است و در عوض در رابطه با اشتغال دائم به افسران ویزای H-1B و سایر دارندگان ویزای موقت درمان ترجیحی ارائه داده است. فرآیند صدور گواهینامه (PERM).

اریک اس. دریب بند ، دادستان کل دادگستری از وزارت حقوق مدنی در بیانیه ای گفت: “پیام ما به کارگران روشن است: اگر شرکت ها فرصت های شغلی را با حمایت غیرقانونی از دارندگان موقت ویزا انکار کنند ، وزارت دادگستری آنها را مسئول خواهد دانست.” . “پیام ما به همه کارفرمایان – از جمله کسانی که در بخش فناوری هستند – روشن است: شما نمی توانید به طور غیرقانونی استخدام ، در نظر گرفتن یا استخدام دارندگان موقت ویزا را نسبت به کارگران آمریکایی ترجیح دهید.”

DOJ ادعا می کند که فیس بوک به دلیل وضعیت مهاجرت ، جای خالی دارندگان موقت ویزا را حفظ کرده است و این پلتفرم رسانه های اجتماعی به عمد از تبلیغ باز کردن آنها در وب سایت های شغلی جلوگیری می کند ، متقاضیان را مجبور می کند فقط از طریق پست فیزیکی درخواست دهند و از در نظر گرفتن کارمندان خودداری می کند ایالات متحده برای این موقعیت ها. .

در این شکایت آمده است: “روش استخدام و استخدام تبعیض آمیز فیس بوک یک کار عادی ، مداوم و گسترده است.” “این تبعیض علیه کارگران آمریکایی به دلیل مهاجرت یا وضعیت مدنی آنها است و با محدود کردن توانایی آنها برای درخواست ، در نظر گرفتن و استخدام برای همه مشاغل مرتبط با PERM در فیس بوک ، به آنها آسیب می رساند.”(مرتبط: قاضی کالیفرنیا قوانین دولت ترامپ را که ویزای کارگر ماهر را محدود می کند) لغو می کند

حتما بخوانید:
Super PAC توسط دستیاران ارشد ترامپ برای کمک به جمهوری خواهان در جورجیا راه اندازی شد

این بخش نتیجه گرفت که روش استخدام فیس بوک به عنوان انگیزه ای برای کارگران آمریکایی برای درخواست موقعیت های PERM خود عمل می کند ، ادعا می کند که فیس بوک صفر یا یک درخواست آمریکایی برای 99.7٪ از موقعیت های PERM خود دریافت کرده است. DOJ می گوید که در مقایسه ، فیس بوک معمولاً 100 برنامه یا بیشتر را هنگام تبلیغ کار خود جذب می کند.

مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ در اجلاس سالانه F8 در مرکز همایش های سان خوزه مک نیری در سن خوزه ، کالیفرنیا در تاریخ 1 مه 2018 صحبت کرد – رئیس فیس بوک مارک زاکربرگ اعلام کرد که بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان به زودی یک ویژگی جدید دوست یابی را شامل خواهد شد – در حالی که نوید می دهد بعد از رسوایی کمبریج آنالیتیکا حریم خصوصی را به عنوان اولویت اصلی قرار دهد. (عکس از JOSH EDELSON / AFP) (عکس باید JOSH EDELSON / AFP را از طریق Getty Images بخواند)

روند PERM به کارفرمایان این امکان را می دهد تا با ارائه دادخواست به اداره مهاجرت و تابعیت وزارت امنیت ملی ، موقعیت های دائمی را به دارندگان موقت ویزا ارائه دهند و سپس به دارنده ویزا وضعیت اقامت دائم قانونی بدهد. با این حال ، این فرایند نیاز به یک کارفرما دارد که ثابت کند هیچ کارگر ماهر و در دسترس برای این موقعیت در ایالات متحده وجود ندارد.

DOJ تحقیقات خود را در سال 2018 پس از درخواست فیس بوک برای PERM برای سمت مدیر هنری آغاز کرد ، که به مدرک لیسانس و دو سال تجربه نیاز داشت. ادعا می شود که طبق شکایت ، فیس بوک ادعا می کند که آنها از کارگران آمریکایی درخواست این موقعیت را دریافت نکرده اند.

حتما بخوانید:
تور عمان ، تور لوکس عمان

DOJ ادعا می کند که به مدت نه ماه ، فیس بوک در وب سایت خود حداقل 22 سمت مدیر غیر هنری غیر PERM را تبلیغ کرده است که همه آنها دارای حداقل حداقل شرایط بالاتر از موقعیت مربوط به PERM هستند که در همان مدت افتتاح کرده اند. و برای برنامه های آنلاین مجاز هستند. گفته می شود فیس بوک 2612 درخواست شغلی دریافت کرده است ، اما حتی یک کارمند آمریکایی را نیز برای درخواست استخدام نکرده است.

طبق وال استریت ژورنال ، فیس بوک و سایر شرکت های فناوری از مقامات موقت ویزا برای پر کردن خلاs در نیروی کار خود استفاده می کنند ، زیرا آنها می گویند نامزدهای ایالات متحده با مدرک علوم و مهندسی کافی نیستند.

تماس گیرنده روزانه با فیس بوک تماس گرفت اما پاسخی در طول ارسال دریافت نکرد.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید