یک شرکت وابسته به مشاور عالی بایدن در حال لابی گری است تا سیاست تجارت ایالات متحده با چین را نرم کند


  • یک شرکت لابی ، یکی از بنیانگذاران مشاور جدید جو بایدن در کاخ سفید ، در اوایل سال جاری ثبت نام کرد تا در یک شرکت فناوری به دنبال بهبود روابط تجاری با چین لابی کند.
  • بایدن استیو ریچتی ، لابی گر و فعال قدیمی دموکرات را شنود می کرد تا به عنوان یکی از بهترین دستیارانش در کاخ سفید خدمت کند.
  • برادر ریکتی ، جف ، در ماه آگوست ثبت نام کرد تا برای درخواست های مربوط به تجارت بین ایالات متحده و چین لابی کند.
  • برادران ریکتز در سال 2001 با هم یک شرکت لابی گری تاسیس کردند.

یک شرکت مشاوره ، بنیانگذار مشاور جدید جو بایدن در کاخ سفید ، در ماه آگوست ثبت نام کرد تا در یک شرکت فناوری در مورد سیاست تجارت ایالات متحده با چین لابی کند ، که احتمالاً همچنان یک مسئله فوری در دولت بایدن است.

بر اساس گزارشات افشای لابی ارائه شده به کنگره ، شرکتهای کاربردی ، تولیدکننده نیمه هادی مستقر در کالیفرنیا ، Ricchetti Incorporated را در ماه آگوست استخدام کردند تا در مورد موضوعات مربوط به چین به کنگره لابی کند.

استیون ریچتی ، مشاور بایدن و برادرش جف ریکتی ، شرکت Ricchetti Inc را تأسیس کردند. در سال 2001

در اطلاعیه های ارسالی به کنگره از جف ریچتی به عنوان لابی گر مواد کاربردی نام برده شده است.

بر اساس گزارش افشای لابی ارائه شده به لابی ، فروشگاه لابی در سه ماهه سوم سال جاری 40 هزار دلار جمع آوری کرد تا در پارلمان و سنا “در مورد روابط روابط آمریکا و چین و تأثیر بالقوه آن بر روابط تجاری” لابی کند. 6 نوامبر

روابط مالی استیو ریکت با شرکتی که وی تأسیس کرده مشخص نیست. وی از سال 2010 قبل از آغاز به کار به عنوان رئیس دفتر جو بایدن ، معاون رئیس جمهور ، به عنوان لابی در این شرکت ثبت نام نکرده است.

CNBC گزارش داد که استیو ریچتی ممکن است مجبور شود از موضوعات مربوط به صنعت داروسازی کناره گیری کند زیرا برادرش برای دو شرکت دارویی GlaxoSmithKline و Horizon Therapy تأسیس می کند.

حتما بخوانید:
"شما یک مدل شدید": پاپ فرانسیس بازیکنان NBA را به خاطر حمایت از عدالت اجتماعی در جلسه واتیکان ستایش می کند

کار Ricchetti Inc. با توجه به تمرکز مداوم بر روابط تجاری ایالات متحده و چین ، برای استفاده از مواد نیز می تواند تعارض بالقوه منافع ایجاد کند.

تجارت با چین در سالهای اخیر به دلیل عدم وضع تعرفه بر صدها میلیارد دلار کالاهای چینی توسط دولت ترامپ و شرکت های آمریکایی برای تجارت با شرکت های چینی مرتبط با ارتش آزادیبخش خلق ممنوع شده است. (مرتبط: یکی از اولین مدیران استخدام شده جو بایدن به پیشبرد لایحه تجارت چین کمک کرد ، که باعث “کاهش شدید” مشاغل ایالات متحده شد)

در ماه اکتبر ، دولت محدودیت های جدیدی را برای بزرگترین سازنده تراشه چین ، شرکت تولیدی بین المللی نیمه هادی (SMIC) برای تأمین کنندگان آمریکایی وضع کرد. وزارت بازرگانی ابراز نگرانی کرده است که SMIC ممکن است برخی از مواد خود را به ارتش چین هدایت کند.

رئیس جمهور چین شی جین پینگ (ل) و وزیر امور خارجه ایالات متحده جان کری (ر) به سخنان جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در هنگام ناهار دولتی برای چین به میزبانی کری در 25 سپتامبر 2015 در وزارت امور خارجه واشنگتن دی سی گوش می دهند . (پاول جی ریچاردز / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

به گفته رویترز ، شرکتهای کاربردی که از سال 1984 در چین تجارت می کنند ، یکی از بزرگترین تامین کنندگان SMIC است.

این شرکت از تیم رابط دولت داخلی خود برای لابی گری در کنگره و آژانس های دولتی در زمینه های مختلف مربوط به چین استفاده می کند ، از جمله تحقیقاتی که دفتر بازرگانی ایالات متحده در سال 2017 در مورد شیوه های تجاری چین آغاز کرد.

طبق افشاگری های خود برای کنگره ، در سه ماهه سوم سال جاری ، مواد کاربردی 250،000 دلار برای این فعالیت های لابی پرداخت کرد.

به طور گسترده ای انتظار می رود دولت بایدن نسبت به دولت ترامپ نسبت به چین بسیار تهاجمی باشد.

حتما بخوانید:
شیر برقی آب - ابزار دقیق پارتکو

جیم کرامر ، تحلیلگر سهام CNBC ، روز سه شنبه گفت که پس از سالها تنش میان چین و دولت ترامپ ، شرکتهای Applied Materials و سایر تولیدکنندگان تراشه هایی که در چین تجارت می کنند ، احتمالاً شاهد رونق دولت بایدن هستند.

اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا استیو ریچتی در کاخ سفید بایدن با مسائل مربوط به چین برخورد خواهد کرد ، اما او سابقه کار در سیاست تجاری ایالات متحده و چین را دارد.

بیل کلینتون ، رئیس جمهور وقت ، ریچتی ، معاون رئیس دفتر او ، در اوایل سال 2000 برای هدایت کارزاری برای ترغیب قانونگذاران برای رای دادن به اصطلاح روابط تجاری عادی دائمی (PNTR) با چین ، استراق سمع کرد.

PNTR وضعیت تجاری مشابه سایر شرکای تجاری ایالات متحده را به چین اعطا کرده است.

کلینتون گفت که این لایحه به شرکتهای آمریکایی کمک می کند تا در چین تجارت کنند ، شرایط کارگران چینی را بهبود می بخشد و اصلاحات دموکراتیک در چین را تسریع می کند.

از زمان تصویب این لایحه در دو دهه مورد بررسی جدی قرار گرفته است. جمهوری خواهان که بیشتر از دموکرات ها به لایحه کلینتون رأی دادند ، به تجارت با چین روی آوردند.

مقامات آمریکایی پکن را به دستکاری ارز و ریختن کالاها در بازارهای غربی متهم کرده اند.

بر اساس مطالعه گسترده ای که در سال 2012 در ییل انجام شد ، PNTR همچنین منجر به “افت شدید” تعداد مشاغل تولیدی در ایالات متحده شده است.

ترقی خواهان تا حد زیادی قبل از تصویب PNTR با این استدلال که به مشاغل تولیدی در ایالات متحده آسیب می رساند ، مخالفت کردند.

در سال 2005 ، برنی سندرز ، نماینده وقت ، لایحه ای را برای لغو PNTR ارائه داد و آن را “یک شکست مطلق” برای کارگران آمریکایی خواند.

جف ریکتی و تیم انتقالی بایدن به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مطالب کاربردی نیز به درخواست نظر پاسخ ندادند.

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید