گزارش: شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین ، پیروزی جو بایدن را در انتخابات سال 2020 تبریک می گوید


گزارش شده است که شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین روز چهارشنبه جو بایدن رئیس جمهور منتخب را به وی تبریک گفت تا پیروزی در انتخابات سال 2020 را به وی تبریک بگوید و از وی خواست “توسعه سالم و پایدار روابط چین و آمریکا” را ارتقا دهد.

در خواندن این فراخوان که توسط رسانه های تحت مدیریت چینی منتشر شده است ، گفته است كه “شی” اشاره كرد كه ارتقا the توسعه سالم و پایدار روابط چین و آمریكا نه تنها منافع اساسی مردم هر دو ملت را برآورده می كند ، بلكه نمایانگر انتظارات مشترك مردم نیز است. جامعه جهانی. ” (مرتبط: اینجا جایی است که وزیر امور خارجه بایدن تونی بلینکن را برای چین ، ایران ، روسیه و غیره انتخاب می کند)

رئیس جمهور چین شی جین پینگ (ل) و وزیر امور خارجه ایالات متحده جان کری (ر) به سخنان جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در هنگام ناهار دولتی برای چین به میزبانی کری در 25 سپتامبر 2015 در وزارت امور خارجه واشنگتن دی سی گوش می دهند . (پاول جی ریچاردز / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

در این گزارش آمده است که شی در بیانیه ای اظهار امیدواری کرد “دو طرف روحیه عدم تعارض ، عدم تقابل ، احترام متقابل و همکاری را که همه به دست آورده اند ، حفظ کنند ، بر همکاری ، مدیریت تنوع ، ارتقا development توسعه سالم و پایدار چین و ایالات متحده تمرکز کنند. برای پیشبرد هدف اصلی صلح و توسعه جهانی با سایر کشورها و جامعه جهانی همکاری و همکاری کند.

حتما بخوانید:
ترامپ بهاید باید اقتصادی بهتر ، اما چشم انداز سیاسی بدتر از آنچه در سال 2009 داشت ، می دهد

بر اساس این گزارش ، وانگ کیشان ، معاون رئیس جمهور چین نیز با معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده هریس تماس گرفت و پیامی مشابه را به جای گذاشت.

تیم انتقال بایدن بلافاصله به سوالات The Daily Caller در مورد اعلامیه C پاسخ نداد.

روز سه شنبه ، بایدن به طور رسمی نامزدهای تیم سیاست خارجی خود را در ویلمینگتون ، دلاور معرفی کرد.

وی اظهار داشت كه آمریكا “نمی تواند به تنهایی مشكلات جهان را حل كند” و به طور خاص باید به چین به عنوان یك “رقیب” نگاه كرد نه یك دشمن.

نگاه میکنم:

تونی بلینکن ، نامزد وزیر امور خارجه ، که روز سه شنبه در مرحله مراسم بایدن بود ، قبلا گفته بود که “رئیس جمهور [Donald] ترامپ به چین در دستیابی به اهداف استراتژیک خود کمک کرده است. “

“تضعیف اتحادهای آمریکایی؟” این را بررسی کنید. “او در مصاحبه ای در ماه ژوئیه به بلومبرگ گفت. “ترک خلاuum در جهان برای پر کردن چین؟” بررسی. کنار گذاشتن ارزشهای خود و چراغ سبز دادن به پکن برای زیر پا گذاشتن حقوق بشر و دموکراسی در مکانهایی مانند سین کیانگ یا هنگ کنگ؟ بررسی کنید … دموکراسی خودمان را نادیده بگیریم … و بنابراین از جذابیت آن در مقایسه با چین بکاهیم؟ من به این همسر چک زنگ می زنم. “

حتما بخوانید:
سن لوفلر ، Rev Warnock ، که نژاد او می تواند کنترل سنا را تعیین کند ، فقط در یک بحث برنامه ریزی شده ایستاد
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید