گزارش: جو بایدن رام امانوئل را به عنوان وزیر حمل و نقل در نظر می گیرد


آسوشیتدپرس روز سه شنبه گزارش داد ، رام امانوئل ، شهردار سابق شیکاگو در لیست وزیر حمل و نقل جو بایدن رئیس جمهور منتخب قرار دارد.

امانوئل هم در داخل و هم در خارج از حزب دموکرات چهره ای تفرقه افکن است ، نماینده نیویورک ، الکساندریا اوکاسیو-کورتس ، اصرار دارد که بایدن اوایل ماه نوامبر را به کابینه منصوب نکند. امانوئل همچنین فارغ التحصیل دولت اوباما است و به عنوان رئیس دفتر رئیس جمهور چهل و چهارم خدمت می کند.

به نقل از نیویورک تایمز ، اوکاسیو کورتس گفت: “شخصی مانند رام امانوئل انتخاب بسیار تحریک کننده ای خواهد بود.” “و این فکر می کند ، یک رویکرد خصمانه به سطوح و جناح مترقی حزب است.”

“ما باید با صداقت و پاسخگویی مدیریت کنیم. زندگی لاکوان مک دونالد مهم بود “، وی با اشاره به تیراندازی پلیس 2014 که در شیکاگو تحت دولت امانوئل اتفاق افتاد ، افزود.

امانوئل فقط یکی از چندین نامزدی است که بایدن در نظر گرفته است. تیم انتقالی بایدن بلافاصله به درخواست نظر دیلی کالر پاسخ ندادند. (مرتبط: دادستان ترامپ می گوید دادخواست جدید ویسکانسین پیروزی بایدن در انتخابات را تغییر نخواهد داد)

در روزهای اخیر ، بایدن با اعلام تیم کامل سیاست خارجی خود پیش از شکرگذاری ، پیشرفت چشمگیری در شکل گیری کابینه خود داشته است. وی قصد دارد دستیاری دیرینه تونی بلینکن را به عنوان وزیر امور خارجه ، دیپلمات لیندا توماس-گرینفیلد را به عنوان سفیر در سازمان ملل و جیک سالیوان ، دستیاری دیگر دیگر را به عنوان مشاور امنیت ملی معرفی کند.

حتما بخوانید:
ویرایشگر روزانه تجزیه و تحلیل: نتایج واکسن امیدوار کننده تری از راه می رسد ، آمریکایی ها برای شکرگذاری آماده می شوند

با این حال ، نامزدهای کابینه بایدن مناصب خود را تضمین نمی کنند ، زیرا جمهوریخواهان احتمالاً با روی کار آمدن بایدن ، سنا را کنترل خواهند کرد. جمهوری خواهان در حال حاضر 50 کرسی ، دموکرات ها 48 کرسی دارند و دو نفر دیگر با دور دوم انتخابات در جورجیا در هوا هستند. جمهوری خواهان اما در هر دو نژاد مورد علاقه هستند.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید