گزارش: جو بایدن تونی بلینکن را به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب کرد


نیو یورک تایمز یکشنبه شب گزارش داد ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، مشاور دیرین سیاست خارجی ، تونی بلینکن را به عنوان وزیر امور خارجه خود انتخاب کرده است.

بر اساس گزارش NYT ، بلینکن معاون وزیر خارجه در دولت باراک اوباما بود و همچنین در وزارت امور خارجه بیل کلینتون خدمت می کرد. انتظار می رود که بایدن ، در میان سایر اعضای کابینه ، انتخاب خود به بلینکن را اعلام کند. NYT گزارش داد ، کار اصلی Blinken به عنوان وزیر امور خارجه بازگشت ایالات متحده به توافقات مختلف بین المللی است ، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به پایان رسیده است.

ترامپ ایالات متحده را از توافق نامه های آب و هوایی پاریس ، توافق هسته ای با ایران و سازمان بهداشت جهانی (WHO) خارج کرد ، که بایدن به هر یک از آنها گفت که می خواهد به آن بپیوندد. (مربوط می شود: اگر از پوشش ویروس کرونا در چین نبود ، می توان از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرد) ، گزارش House GOP

آنتونی “تونی” بلینکن معاون وزیر امور خارجه در یک گفتگوی تعدیل شده در کنفرانس ترومن 2016 “آینده قدرت آمریکایی” در واشنگتن دی سی ، 24 ژوئن 2016 (عکس توسط وزارت امور خارجه / حوزه عمومی)

همچنین بایدن نسبت به ترامپ خصومت کمتری نسبت به چین داشت و استراتژی بلینکن در قبال رژیم کمونیستی احتمالاً بسیار متفاوت از وزیر امور خارجه مایک پومئو بود ، طبق NYT. ایالات متحده پس از افشای اینکه به درخواست حزب کمونیست چین عمداً جامعه جهانی را در مورد شدت ویروس کرونا ویران کرده است ، عضویت خود در WHO را فسخ کرد.

حتما بخوانید:
بخشودگی جرایم مالیاتی برای مؤدیانی که تا 19 شهریور بدهی را پرداخت کنند

بایدن گفت ایالات متحده نباید چین را به عنوان یک دشمن یا دشمن بداند بلکه در عوض از واژه “رقیب” استفاده کند. بایدن همچنین در جریان مبارزات انتخاباتی خود قول تحمیل مالیات علیه شرکت های تولیدکننده کالا در خارج از کشور و ارائه تخفیف مالیاتی برای شرکت های تولید کننده در ایالات متحده را داد.

بلینکن مدافع قوی همکاری بین المللی است و معتقد است که ایالات متحده نمی تواند به تنهایی بسیاری از مسائل فوری جهانی را حل کند.

“به زبان ساده ، مشکلات بزرگی که ما به عنوان یک کشور و به عنوان یک سیاره با آن روبرو هستیم ، خواه تغییرات آب و هوایی باشد ، خواه همه گیر باشد ، خواه گسترش سلاح های بد باشد. به بیان صریح ، هیچ یک از آنها راه حل های یک جانبه ندارند ، حتی در کشوری به قدرت آمریکا ، نمی تواند به تنهایی با آنها مقابله کند. “

“ما باید راه های همکاری موثرتر را پیدا کنیم ، با در نظر گرفتن این واقعیت که اکنون انواع گروه ها و افراد با فناوری و اطلاعات قدرت یافته اند که حق وتو بیش از هر زمان دیگری در تصمیم گیری منابع سنتی قدرت و تصمیم گیری دارند. تصمیمات ، مانند یک دولت ملی یا یک سازمان بین المللی ، “او اضافه کرد.

براساس وال استریت ژورنال ، انتظار می رود که بایدن جیک سالیوان را به عنوان مشاور امنیت ملی و لیندا توماس-گرینفیلد را به عنوان سفیر در سازمان ملل معرفی کند.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید