گزارش: بهترین دانشمند در یک برنامه هسته ای در خارج از تهران کشته شد


دکتر محسن فهری زاده-مهابادی ، دانشمندی که گفته می شود مسئول برنامه سلاح های هسته ای ایران است ، صبح جمعه در خارج از ایران کشته شد.

فخری زاده-مهابادی علاوه بر استاد فیزیک در دانشگاه امام حسین (ع) تهران ، سرتیپ سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود و هنگام مرگ نیز یک سمت ارشد در وزارت دفاع داشت.

ادعای ترور در ابتدا توسط رسانه های دولتی ایران مطرح شد و بزودی توسط خبرهای غربی از جمله آسوشیتدپرس تأیید شد. هنوز هیچ کشور یا گروهی مسئولیت مرگ فهری زاده-مهابادی را به عهده نگرفته است ، اگرچه رسانه های ایران اسرائیل را مقصر می دانند. (مرتبط: ایالات متحده با تحریم های بیشتری به ایران ضربه می زند زیرا پمپئو “حداکثر فشار” را توجیه می کند)

زنان ایرانی پرچم ملی (L) و پرچم سوخته آمریکا (R) را در جشن های چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی در پایتخت تهران در میدان آزادی در 11 فوریه سال 2020 ، به اهتزاز درآوردند – هزاران ایرانی برای جشن های 41 سالگرد انقلاب اسلامی ، در یک تظاهرات وحدت در یک زمان تنش شدید با ایالات متحده. این جشن ها روزی است که روحانی شیعه خمینی از تبعید بازگشت و آخرین دولت شاه را سرنگون کرد. (عکس از ATTA KENARE / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

فهریزاده-مهابادی به دلیل نقش خود در برنامه هسته ای ایران مورد تحریم ایالات متحده و سازمان ملل قرار گرفته است. وی بارها از شرکت در مصاحبه با بازرسان سازمان ملل خودداری کرده است.

گزارشی از نیویورک تایمز در اواسط ماه نوامبر گفت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در مورد حملات احتمالی ایالات متحده علیه برنامه هسته ای ایران قبل از ترک دفتر در ژانویه 2021 متعجب است.

ترامپ از زمان تصمیم خود برای خروج از برنامه جامع اقدام مشترک در سال 2018 برای “حداکثر فشار” علیه ایران فعالیت می کند. این کارزار شامل تشدید تحریم ها علیه شهروندان و گروه های ایرانی و ترور فرمانده سابق نیروهای قدس در سال 2019 است ، سرلشکر کاظم سلیمانی.

حتما بخوانید:
كفپوش گرانولی ، کفپوش لاستیکی

نگاه میکنم:

https://www.youtube.com/watch؟v=V2VpQpScBmo

حسین دهگان ، وزیر دفاع پیشین ایران ، اخیراً به آسوشیتدپرس گفت که هرگونه حمله بیشتر آمریکا به این کشور منجر به “جنگی تمام عیار” خواهد شد.

وی گفت: “درگیری محدود و تاکتیکی می تواند به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود.” “قطعاً ایالات متحده ، منطقه و جهان نمی توانند در برابر چنین بحرانی فراگیر مقاومت کنند.”

مقامات وزارت خارجه ، شورای امنیت ملی و کاخ سفید به پرسش های دیلی کالر در طول مطبوعات پاسخ نداده اند.

این یک داستان در حال تکامل است و با اطلاعات جدید به روز می شود.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید