گزارش: اپل برای نرم کردن لایحه ای که با کار اجباری در چین مبارزه می کند لابی می کند


بر اساس گزارشی در واشنگتن پست ، اپل ، یک شرکت فناوری 2 تریلیون دلاری ، در حال لابی گری در كنگره برای نرم كردن زبان خود است.

دو مقام كنگره به The Post گفتند كه لابيست هاي Fierce Government Solutions تلاش كرده اند تا قانون پيشگيري از كار اجباري اويگور را ناديده بگيرند.

این لایحه که در سپتامبر با رای 403-6 به تصویب رسید ، هدف از اطمینان از عدم اعتماد شرکت های پوشاک و فناوری آمریکایی به کار اجباری اویغورهای مسلمان در استان سین کیانگ چین است.

دولت چین مظنون به بازداشت بیش از 1 میلیون اویغور در اردوگاه های بازداشتگاه در سین کیانگ ، تولید کننده عمده محصولات پنبه ای و قطعات رایانه است.

منابع کنگره ای ناشناس پست گفتند که علاوه بر اپل ، چندین شرکت دیگر در تلاشند زبان این لایحه را نرم کنند.

مقامات مجلس به پست نمی گفتند که اپل به دنبال کاهش این لایحه است ، اما لابی گران آن با زبان لایحه به شکل کنونی مخالفت می کنند.

مردان اویغوری قبل از جشنواره کوربان در 11 سپتامبر 2016 در شهرستان تورپان ، در استان غربی سین کیانگ ، چین ، در گورستان برای نیاکان دعا می کنند. (کوین فریر / گتی ایماژ)

روابط شدید با دولت ماه گذشته در كنگره فاش شد كه اپل در سه ماهه سوم سال جاری 90 هزار دلار به این شركت پرداخت كرده است تا در مورد بسیاری از موضوعات از جمله قانون پیشگیری از كار اجباری اویغور به كنگره لابی كند. (مرتبط: ایالات متحده واردات کالاهای ساخته شده در منطقه سین کیانگ را مسدود می کند)

حتما بخوانید:
هنر طراحی داخلی توسط طراحان داخلی به زبان ساده

در ماه سپتامبر ، گمرک و حفاظت مرزهای ایالات متحده (CBP) “ظهور تخلیه” علیه چهار شرکت و یک کارخانه تولیدی در سین کیانگ را به ظن استفاده از کار اجباری صادر کرد.

CBP ادعا می کند که دولت چین خود را به “نقض سیستماتیک حقوق بشر علیه اویغورها و سایر اقلیت های قومی و مذهبی” از طریق استفاده از اردوگاه های کار اجباری متعهد کرده است.

سخنگوی اپل ، جوش روزنستاک به The Post گفت که این شرکت “متعهد شده است اطمینان حاصل کند که با همه افراد در زنجیره تأمین ما با احترام و احترام رفتار می شود.”

“ما از کار اجباری نفرت داریم و از اهداف قانون اویغور در مورد پیشگیری از کار اجباری حمایت می کنیم. روزنستاک به The Post گفت: “ما هدف کمیته را از بین ببریم که کار اجباری را ریشه کن کنیم و قانون ایالات متحده را تقویت کنیم و برای دستیابی به این هدف با آنها همکاری خواهیم کرد.”

وی همچنین گفت که اپل امسال یک تحقیق داخلی در مورد زنجیره تأمین خود انجام داد و هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از کار اجباری برای تولید محصولات اپل پیدا نکرد.

Fierce Government Solutions همچنین در حال لابی در كنگره در مورد قانون پیشگیری از كار اجباری اویگور برای فدراسیون ملی خرده فروشی ، بزرگترین گروه خرده فروشی جهان است.

طبق افشاگری Fierce در کنگره ، این کنسرسیوم در سه ماهه گذشته 30000 دلار به Fierce پرداخت کرده است.

نایک ، تولید کننده کفش و لباس ، همچنین در حال لابی گری در مورد این لایحه در کنگره است. لابی گران انجمن پوشاک و کفش آمریکا ، اتاق بازرگانی ایالات متحده ، صنعت لوله کشی بین المللی و انجمن ریخته گری آمریکا نیز به کنگره گفته اند که در این زمینه لابی می کنند.

حتما بخوانید:
سه استراتژی‌های برنده برای استفاده برای آموزش NFT

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به صورت رایگان در اختیار هر ناشر واجد شرایط اخباری است که می تواند مخاطبان زیادی را در بر گیرد. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید