کوکاکولا و نایک قانونی را دفع می کنند که کار اجباری در چین را محدود می کند


گفته می شود شرکت های بزرگ نایک و کوکاکولا قانونی را که موجب محدودیت کار اجباری در چین می شود را رد می کنند.

روزنامه نیویورک تایمز روز یکشنبه گزارش داد که این دو شرکت به چندین شرکت دیگر در تلاش برای فشار بر کنگره برای “تضعیف لایحه ممنوعیت کالاهای وارداتی تولید شده توسط کار اجباری در منطقه سین کیانگ چین” پیوستند. (مرتبط: گزارش: اپل برای نرم کردن لایحه ای که با کار اجباری در چین مبارزه می کند لابی می کند)

قانون پیشگیری از کار اجباری اویغور از حمایت دو جانبه در کنگره برخوردار است و هدف آن ممنوع کردن برخی کالاهای تولید شده در چین از طریق کار اجباری ، به ویژه با هزینه اقلیت های مذهبی مانند مسلمانان اویغور است.

تصویب آن همچنین شرکت ها را مجبور می کند زنجیره های تأمین خود را زیر میکروسکوپ ضرب المثلی قرار دهند تا اطمینان حاصل شود که آنها از تأمین کنندگانی که از چنین منابع کارگری استفاده کرده اند جلوگیری می کنند.

به گزارش نیویورک تایمز ، غول فناوری اپل و حتی اتاق بازرگانی ایالات متحده نیز این قانون را لغو کرده اند.

اما قوانینی تحت عنوان قانون پیشگیری از کار اجباری اویگور هدف شرکت های چند ملیتی قرار گرفته است ، از جمله اپل که زنجیره های تأمین آن به غرب غربی سین کیانگ می رسد و همچنین گروه های تجاری از جمله اتاق بازرگانی آمریکا. لابی گران برای کاهش برخی از مفاد آن تلاش کرده اند ، با این استدلال که اگرچه آنها کار اجباری و جنایات فعلی در سین کیانگ را به شدت محکوم می کنند ، اما الزامات بلند پروازانه این قانون می تواند زنجیره های تأمین در عمق چین را ویران کند.

کوکاکولا با تأمین کنندگان شکر در منطقه سین کیانگ و نایک با یک کارخانه در چینگدائو مرتبط است که گفته می شود کارگران اویغور را استخدام می کند. (مرتبط: نایک از بازیکنان NBA که از بازی امتناع می ورزند “حمایت” می کند در مورد جرم در چین ساکت است)

حتما بخوانید:
The Important Difference Between Student Project and Google

هر دو شرکت پیشنهاد اجازه کار اجباری برای حفظ تأمین کنندگان خود را رد کردند. کوکاکولا بیانیه ای صادر کرد و بیان داشت که این شرکت “تمام انواع کار اجباری را در زنجیره تأمین ما به شدت ممنوع می کند” و از حسابرسان شخص ثالث برای اطمینان از انطباق با استانداردهای آنها استفاده کرد. آخرین ممیزی که به گفته شرکت موفقیت آمیز بود ، در سال 2019 انجام شد.

در مارس سال جاری ، نایک گفت که کارخانه چینگدائو مواد خام وارد نمی کند و در سال 2019 استخدام اویغورها را از منطقه سین کیانگ متوقف کرد. گزارشی که در ماه مارس توسط موسسه استراتژیک سیاست استراتژیک منتشر شد ، اظهار داشت که در سال 2019 در در این کارخانه حدود 800 اویغور استخدام شده و بیش از هفت میلیون جفت کفش تولید می شود.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید