“کاملاً مناسب”: جیک سالیوان در مصاحبه سال 2018 از پرونده استیل دفاع کرد.


  • جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی ورودی ، از پرونده استیل در سال 2018 دفاع کرد و گفت که اختصاص دادن سند شایسته برای مبارزات انتخاباتی کلینتون کاملاً مناسب است.
  • جو بایدن روز دوشنبه اعلام کرد که سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی فعالیت خواهد کرد.
  • سالیوان در مصاحبه پادکست در سال 2018 گفت که “هیچ چیز” در پرونده “او” را تحت تأثیر قرار نمی دهد.
  • از آن زمان ، تحقیقات متعددی ادعاهای اصلی پرونده ای را که FBI به عنوان بخشی از تحقیقات خود در مورد کارزار انتخاباتی ترامپ استفاده می کند ، کشف کرده است.

جیک سالیوان ، که روز دوشنبه توسط جو بایدن رئیس جمهور منتخب به عنوان مشاور امنیت ملی انتخاب شد ، مدتها پس از ابراز نگرانی جمهوری خواهان درباره اعتبار سند ، از مشارکت کارزار کلینتون در رسوایی استیل دفاع کرد.

سالیوان در مصاحبه پادکست 4 ژانویه 2018 با دیوید آکسلرود ، تحلیلگر CNN ، گفت: “از نظر من هیچ چیز مربوط به آن نیست.”

سالیوان مشاور ارشد سیاست خارجی هیلاری کلینتون بود ، زمانی که یک شرکت حقوقی نماینده مبارزات انتخاباتی وی یک شرکت تحقیقاتی مخالف را استخدام کرد تا روابط احتمالی دونالد ترامپ با روسیه را بررسی کند. این شرکت ، Fusion GPS ، جاسوس سابق انگلیس ، کریستوفر استیل را استخدام کرد ، وی پرونده ای را با ادعای “توطئه ای کاملاً پیشرفته برای همکاری بین کارزار ترامپ و دولت روسیه” تهیه کرد.

جمهوری خواهان صحت پرونده را پس از انتشار پرونده در ژانویه 2017 زیر س questionال بردند و تحقیقاتی را انجام دادند که منجر به افشاگری در اکتبر 2017 شد مبنی بر اینکه کمپین های کلینتون و DNC Fusion GPS و Steele را استخدام کرده اند. (مرتبط: انتخاب بایدن به عنوان مشاور امنیت ملی فراتر از ادعاهای دروغین تبانی بین ترامپ و روسیه است)

سالیوان در مصاحبه ای با آکسلرود تکذیب کرد ، می دانست که چه کسی بودجه را تا زمان انتشار این بودجه تأمین کرده است ، اگرچه او صریح گفت که گزارش استیل را رد نمی کند.

حتما بخوانید:
۴۵ مدل کفش سفید دخترانه اسپرت و مجلسی

“مطمئناً نمی خواهم بگویم که من نمی دانستم چه کسی هزینه این پرونده را پرداخت کرده است تا پیشنهاد کند که من گفتم می خواهم از آن فاصله بگیرم. او به اکسلرود گفت: “من اصلاً چنین چیزی نمی گویم.”

“من معتقدم که اگر باد وارد شود یا افرادی که در این کارزار شرکت دارند معتقدند که ممکن است در مورد روابط بین دونالد ترامپ ، سازمان او ، مبارزات انتخاباتی او و روسیه س questionsالات واقعی وجود داشته باشد که کاملاً قابل بررسی است کاملاً مناسب و مسئول است. “

نگاه میکنم:

https://www.youtube.com/watch؟v=6uJ-9TZzSfU
این پرونده پس از مصاحبه سالیوان مورد بررسی قرار گرفت زیرا شواهد نظریه استیل درباره توافق مخفی بین ترامپ و روسیه را خدشه دار کرد.

رابرت مولر مشاور ویژه گزارشی را در آوریل 2019 منتشر کرد مبنی بر اینکه هیچ مدرکی مبنی بر توطئه یک دستیار ترامپ با روسیه برای تأثیرگذاری در انتخابات وجود ندارد.

این گزارش همچنین ادعای استیل مبنی بر اینکه مایکل کوهن ، وکیل سابق ترامپ ، در آگوست 2016 برای دیدار با خودی های کرملین برای پرداخت هزینه هکرهای روسی ، از پراگ بازدید کرده است. این گزارش می گوید کوهن از شهر چک بازدید نکرده است.

گزارش بازرس کل وزارت دادگستری که در دسامبر 2019 منتشر شد ، آب سرد بیشتری روی پرونده ریخت. وی به مصاحبه هایی اشاره کرد که منبع استیل ، ایگور دانچنکو ، این پرونده را در ژانویه 2017 در اختیار FBI قرار داده است ، در این گفتگوها گفته است که بسیاری از ادعاهای موجود در پرونده را تأیید نکرده است.

گزارش IG FBI را به دلیل اتکا به اطلاعات استیل برای به دست آوردن چهار دستور نظارت برای کارزار پیج ، مشاور مبارزات انتخاباتی ترامپ ، مورد انتقاد قرار می دهد.

حتما بخوانید:
Intex Vs. Coleman Inflatable Hot Tubs & Pools: Which Is Better?

سالیوان گفت تا زمانی که BuzzFeed News سند را در ژانویه 2017 منتشر نکرد ، پرونده واقعی را نمی دید ، اما از اطلاعات جمع آوری شده توسط استیل آگاه بود. وی همچنین ادعاهای بی اساس توافق پنهانی ترامپ و روسیه را در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال 2016 منتشر کرد.

در تاریخ 31 اکتبر 2016 ، وی صادر کرد اعلام به ادعاهایی در ادعای خبری اشاره می کند که شرکت املاک و مستغلات ترامپ ، سازمان ترامپ ، یک کانال ارتباطی پنهانی با آلفا بانک ، بزرگترین بانک خصوصی روسیه دارد.

گزارش IG می گوید FBI این ادعا را بررسی کرد اما دریافت که کانال مخفی وجود ندارد.

مایکل سوسمن ، یکی از شرکای پرکینز کوئی ، شرکتی که فیوژن جی پی اس را به نمایندگی از مبارزات انتخاباتی کلینتون و DNC استخدام کرد ، یکی از منابع اصلی داستان بود.

استیل ، افسر سابق MI6 ، در اوایل سال جاری در پرونده ای در انگلستان شهادت داد که ساسمان در جلسه ای در اواخر ژوئیه 2016 در مورد اطلاعات بانک آلفا به او گفت. استیل نویسنده یادداشتی است که در پرونده ادعا می شود مالکان بانک آلفا به رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین رشوه داده اند.

یک قاضی انگلیسی در ماه ژوئیه به استیل دستور پرداخت خسارت به صاحبان بانک را داد و گفت که ادعاهای موجود در پرونده “نادرست” و “گمراه کننده” است.

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به صورت رایگان در اختیار هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را در بر گیرد. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید