کارتر پیج می گوید مامور FBI در هنگام مصاحبه ها از نام جعلی استفاده می کرده است


  • کارتر پیج در دادخواست شکایت در هفته گذشته ادعا کرد که یک مأمور ضد جاسوسی FBI در مصاحبه با وی در سال 2017 از نام مستعار استفاده کرده است.
  • یک مقام بازنشسته FBI که در عملیات مخفی کار کرده است می گوید یک مأمور با استفاده از یک اسم مستعار در این شرایط بسیار غیر معمول است.
  • پیج در این پرونده گفت که استفان سوما ، یک عامل ضد جاسوسی باسابقه ، در جریان مصاحبه های خود خود را استیو هولت معرفی کرده است.
  • گزارش بازرس کل اقدامات سوما را در جریان تحقیقات FBI در مورد طوفان Crossfire مورد انتقاد قرار داد.

کارتر پیج ، مشاور سابق مبارزات انتخاباتی ترامپ ادعا می کند که یک عامل ضد جاسوسی FBI در طول مصاحبه های متعدد با او در سال 2017 از یک نام مستعار استفاده کرده است ، تاکتیکی که یک مقام سابق FBI آن را بسیار غیرمعمول توصیف کرد.

پیج این ادعا را روز جمعه در یک دادخواست 75 میلیون دلاری علیه FBI ، وزارت دادگستری و بسیاری از کارمندان فعلی و سابق FBI در مورد آنچه “جاسوسی غیرقانونی” علیه او عنوان کرد ، به عنوان بخشی از تحقیقات FBI در مورد کارزار انتخاباتی ترامپ مطرح کرد. .

طبق گفته پیج ، استفان سوما ، پیشکسوت اطلاعات FBI ، طی پنج مصاحبه ای که به عنوان بخشی از Crossfire Hurricane ، نام رمز تحقیق FBI انجام شده ، خود را به عنوان استیو هولت معرفی کرده است.

در آن زمان ، FBI در حال تحقیق درباره پیج و سه مشاور ترامپ برای احتمال ارتباط با روسیه بود.

پیج دقیق ترین تحقیق را در مورد چهار هدف اصلی کاوشگر داشت. FBI از اکتبر 2016 تا سپتامبر 2017 نظارت الکترونیکی و فیزیکی روی پیج انجام داد. (مرتبط: کارتر پیج از افرادی که وی را جاسوسی کرده اند به مبلغ 75 میلیون دلار شکایت می کند)

این پرونده به طور گسترده به یافته های گزارش بازرس کل دادگستری (IG) استناد می کند ، که جزئیات 17 اشتباه و حذفی “قابل توجه” در بیانیه های FBI در مورد قانون نظارت بر اطلاعات خارجی (FISA) علیه پیج را ذکر می کند.

گزارش IG انتقاد زیادی نسبت به Case Agent 1 داشت که از آن زمان به بعد Somma شناخته شده است. این گزارش می گوید سوما ، که از دفتر میدانی FBI در نیویورک کار می کند ، “مسئولیت اصلی برخی از مهمترین خطاها و حذفیات در برنامه های FISA است.”

FBI از اظهارنظر درباره پرونده پیج و ادعای وی مبنی بر استفاده سوما از نام جعلی خودداری کرد.

به گفته یک جانباز بازنشسته 25 ساله FBI که در عملیات مخفی کار کرده است ، استفاده از نام مستعار توسط یک عامل FBI در خارج از عملیات مخفی تقریباً سابقه ندارد.

جیمز گالیانو به DCNF گفت: “من هرگز نشنیده ام كه ​​یك مامور FBI به عنوان یك عامل متفاوت FBI مخفی شود.”

حتما بخوانید:
بررسی واقعیت: آیا الیزابت ترامپ گراو این توییت را در حمایت از برادرش دونالد ترامپ ارسال کرده است؟

گالیانو که به عنوان یک ناظر ویژه و رئیس ارشد تیم SWAT FBI در دفتر میدانی نیویورک کار می کرد ، گفت: “اگر من مسئولیت این کار را بر عهده داشتم ، هرگز اجازه آن را نمی دادم.”

IG به درخواست برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا سوما از نام مستعار احتمالی در طول تحقیقات نگهبان استفاده کرده است ، پاسخ نداد.

جیمز کومی ، مدیر سابق FBI ، قبل از شهادت در کمیته اطلاعات سنا در مورد ادعای مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا سوگند یاد کرد (رویترز / جاناتان ارنست)

دانستن نام اصلی سوما می تواند نشان دهد که وی با استفان هالپر ، یک منبع محرمانه FBI که مخفیانه پیج را به عنوان بخشی از طوفان کراس فایر ضبط کرده ، ارتباط داشته است. (مرتبط: منحصر به فرد: استاد کمبریج با CIA ، MI6 Links در حین کارزار با کارتر پیج ملاقات کردند ، فراتر از آن)

طبق مسیری که از آن زمان تاکنون از وب سایت کمبریج حذف شده است ، هالپر میزبان سوما و دو مأمور ضد جاسوسی FBI در یک کنفرانس 2011 در دانشگاه کمبریج بود.

گزارش IG بیان می کند که سوما از سال 2011 تا 2016 رئیس هالپر بود. هالپر به عنوان استاد کمبریج خدمت می کرد و همراه با سر ریچارد دیرلاو ، رئیس سابق MI6 ، معادل انگلیسی CIA ، یک برنامه اطلاعاتی را در آنجا هدایت می کرد.

نقش هالپر به عنوان منبع FBI در ماه مه 2018 مشخص شد ، دو ماه پس از آنكه DCNF اعلام كرد كه این فعال سیاسی باسابقه در سال 2016 با سه دستیار ترامپ تعامل داشته است: كارتر پیج ، جورج پاپادوپولوس و سام كلوویس.

منبع FBI برای اولین بار با پیج در یک کنفرانس سیاسی که در دانشگاه کمبریج در تاریخ 10 ژوئیه 2016 برگزار شد ، سه هفته قبل از افتتاح طوفان Crossfire توسط دفتر ، ملاقات کرد. جمهوری خواهان زمان تعامل هالپر پیج را زیر سال بردند و از خود پرسیدند که آیا FBI زودتر از آنچه که قبلاً شناخته شده بود ، ردیابی دستیاران ترامپ را شروع نکرده است؟

گزارش IG می گوید که سوما قبل از شروع تحقیقات ملاقات هالپر با پیج را تکذیب کرده است. وی گفت که ملاقات هالپر با پیج اتفاقی بود ، اگرچه محققان از تعامل قبلی برای برقراری ارتباط بیشتر بین هالپر و پیج استفاده کردند.

بر اساس گزارش IG ، سوما و سایر محققان در 10 آگوست 2016 با هالپر ملاقات کردند و وی را استراق سمع کردند تا به عنوان یک منبع در تحقیقات کار کند. هالپر در 20 آگوست 2016 با پیج در خانه هالپر در ویرجینیا ملاقات کرد.

حتما بخوانید:
همه چیز در مورد مراقبت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی و ریکاوری

محققان نتوانستند فاش كنند كه پيج در يكي از جلساتشان به هالپر گفته است كه هيچگاه با مقامات كرملين ملاقات نكرده است ، پرونده اي كه گفته بود او در سفر به مسكو ملاقات كرده است.

پیج همچنین به هالپر گفت که او هرگز با پل مانافورت ، رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ صحبت یا ملاقات نکرده است. این ادعای کریستوفر استیل جاسوس سابق انگلیس مبنی بر اینکه پیج به عنوان بخشی از توطئه با روسیه با منافورت کار کرده بود ، خدشه دار کرد.

FBI تا حد زیادی به پرونده ای که توسط استیل در برنامه های FISA خود گردآوری شده بود اعتماد کرد. از آن زمان ، چندین ادعای موجود در پرونده رد شد. دفتر مشاور ویژه همچنین نظریه اساسی استیل را مبنی بر اینکه کارزار انتخاباتی ترامپ بخشی از “توطئه خوب توسعه یافته برای همکاری” با دولت روسیه بود ، خدشه دار کرد.

در گزارش IG همچنین آمده است كه یك افسر سیا در 17 آگوست 2016 به سوما اطلاع داد كه پیج حداقل در سال 2013 “یك تماس عملیاتی” برای آژانس جاسوسی بوده است. سوما این اطلاعات را در بیانیه های نظارت پیج وارد نکرده است. . گزارش IG بیان می دارد که سوما اطلاعات سیا را هنگام گفتگو با وکلای وزارت امنیت داخلی وزارت امنیت داخلی ، نادرست ارائه داده است.

سوما در مصاحبه های ژانویه 2017 با ایگور دانچنکو ، منبع اصلی پرونده استیل ، شرکت کرد.

در گزارش IG آمده است که دانچنکو در هنگام مصاحبه ها اعتبار پرونده را تضعیف می کند ، اما FBI این اطلاعات را در بیانیه های مربوط به ادامه نظارت علیه پیج فاش نمی کند.

بر اساس گزارش IG ، سوما اولین عامل FBI است که پوشش FISA را به صفحه ارائه می دهد.

او دستور نظارت را در اواسط آگوست 2016 درخواست کرد ، اما توسط وکلای FBI رد شد ، آنها گفتند هیچ دلیل قانع کننده ای برای باور داشتن پیج یک نماینده روسی وجود ندارد.

این ارزیابی در 19 سپتامبر 2016 ، هنگامی که نظرات پرونده به تیم Crossfire Hurricane ارائه شد ، تغییر کرد. محققان در حال تهیه پیش نویس یک برنامه برای FISA بودند که در 21 اکتبر 2016 تأیید شد.

کمیته قضایی سنا قرار بود در ماه سپتامبر با سوما و برایان اوتن ، تحلیلگر اطلاعات نظارتی FBI مصاحبه کند. مشخص نیست که آیا این تعویق تا به حال اتفاق افتاده است.

همچنین مشخص نیست که آیا وکیل ایالات متحده ، جان دورهم ، در چارچوب بررسی گسترده تحقیقات FBI در مورد کارزار انتخاباتی ترامپ ، در حال بررسی هر یک از فعالیت های سوما است.

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید