کارتر پیج می خواهد در مورد حکم وکیل سابق FBI درگیر در سو abuse استفاده از FISA چیزی بگوید


  • کارتر پیج ، مشاور سابق مبارزات انتخاباتی ترامپ امیدوار است در هنگام صدور حکم آتی وکیل سابق FBI که ایمیل خود را در جریان تحقیقات طوفان کراس فایر تغییر داده صحبت کند.
  • پیج همچنین به دنبال جبران خسارتهایی که “کلاهبردار و عمدی” مرتکب شده توسط کلیناسمیت می داند.
  • کلینزمیت در 19 آگوست به جرم تغییر ایمیل از CIA در ژوئن 2017 به دلیل ناچیز جلوه دادن ارتباط پیج با آژانس جاسوسی ، به جرم خود اعتراف کرد.

کارتر پیج از قاضی فدرال خواسته است تا اجازه دهد در جلسه آینده صدور حکم برای کوین کلینزمیت ، وکیل سابق FBI ، که به تغییر ایمیل از CIA در مورد ارتباط دستیار سابق ترامپ با آژانس جاسوسی اعتراف کرده است ، شنیده شود.

در بیانیه دادگاه که روز جمعه منتشر شد ، وكلاى پیج نیز خواستار جبران خسارت شدند و گفتند كه كلینزمیت و دیگران در تیم Crossfire Hurricane FBI این نظریه غلط را مبنی بر جاسوسی روس بودن پیج منتشر می كنند.

وکیل پیج ، لسلی ماکادو گوردون ، گفت که پیج حق دارد در محکومیت کلینزمیت طبق قانون قربانیان جرم ، که اجازه می دهد قربانیان جنایات فدرال در دادگاه های عمومی مورد رسیدگی قرار گیرند ، صحبت کند.

کلینزمیت ، که با محققان طوفان کراس فایر مشورت کرد و بعداً در تیم مشاور ویژه خدمت کرد ، در 19 آگوست به دلیل اظهارات دروغ در یک سند مکتوب دولتی ، به گناه اعتراف کرد. وی در توافقنامه شناسایی خود ، اعتراف كرد كه عبارت “not” منبع را به یك ایمیل از طرف رابط سیا كه اطلاعاتی در مورد روابط گذشته پیج با سیا ارائه می دهد ، به ژوئن 2017 اضافه كرد.

پیج همان چیزی است که از سال 2008 تا 2013 برای سیا به عنوان “تماس عملیاتی” شناخته می شود.

کلیناسمیت نتوانست جزئیات رابطه پیج با CIA را با یک ناظر FBI که یک برنامه برای تمدید دستور نظارت بر اطلاعات خارجی (FISA) علیه پیج در ژوئن 2017 آماده کرده است ، به اشتراک بگذارد. (مرتبط: کارتر پیج از افرادی که وی را جاسوسی کرده اند به مبلغ 75 میلیون دلار شکایت می کند)

حتما بخوانید:
خرید اقساطی لوازم خانگی

جان دورهام ، وکیل مدافع ایالات متحده در پرونده کلیناسمیت ، به دنبال صدور حکم بین سه تا شش ماه برای وکیل دادگستری سابق است.

در دادخواست این هفته ، دورهام گفت كه كلینزمیت می دانست كه ارتباط پیج با CIA برای تحقیقات Crossfire Hurricane مهم است و این باید به دادگاه فدرال كه دستورات FISA را تأیید می كرد ، فاش می شد.

کریستوفر استیل در لندن (VICTORIA JONES / GETTY IMAGES)

کلینزمیت به دفتر بازرس کل گفت که هرگونه ارتباط بین پیج و آژانس جاسوسی نحوه پردازش برنامه های FISA خود را به شدت “تغییر” می دهد. کلینزمیت همچنین به IG گفت که FBI و وزارت دادگستری “بسیار بسیار نگرانند” که محققان به یک منبع CIA مراجعه کرده اند.

کلیناسمیت به دنبال یک حکم مشروط بدون زندان است.

وکلای پیج در جلسه دادرسی روز جمعه گفتند که وی می خواست در جلسه دادرسی کلیناسمیت شنیده شود ، اما قصد نداشتند بررسی کنند که آیا کلیناسمیت باید به زندان برود.

“او به دنبال محکومیت نخواهد بود ، اما می خواهد تأکید کند که جرم کلیناسمیت مخرب و عمدی بوده است: کلیناسمیت ایمیل را تغییر داد تا حقیقت را در مورد اینکه آیا دکتر پیج منبع آژانس اطلاعاتی است و اطلاعات او قبلاً توسط FISC بازداشت شده بود “، نوشت: گوردون ، وكيل پيج.

گوردون در این پرونده ادعا كرد كه اقدامات كلیناسمیت منجر به ادعاهای دروغین مبنی بر اینکه پیج “خائن به مملكت خود” بوده است.

تیم Crossfire Hurricane تحقیق در مورد پیج و سه مشاور ترامپ دیگر که با روسیه ارتباط داشتند را در آگوست 2016 آغاز کرد. محققان پس از دریافت پرونده رسوایی و تایید نشده استیل مبنی بر کلیدی بودن پیج ، به جستجوی FISA های پیج پرداختند. بازیکن در یک “توطئه کاملاً پیشرفته برای همکاری” با کرملین برای تأثیرگذاری در انتخابات 2016.

حتما بخوانید:
۷ دلیل برای تجربه بازی کالاف دیوتی موبایل

وجود دستورات FISA علیه پیج در 11 آوریل 2017 در واشنگتن پست منتشر شد. این داستان به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه FBI دلیل خوبی برای تحقیق در مورد روابط پیج و مبارزات انتخاباتی ترامپ با روسیه داشت ، بسیار دیده شد.

اما تحقیقات وکیل ویژه در نهایت هیچ مدرکی مبنی بر توطئه پیگ یا سایر دستیاران ترامپ با روسیه پیدا نکرد. ادعاهای دیگر پرونده استیل ، که توسط بودجه DNC و کمپین کلینتون تأمین می شود ، طی چند سال گذشته از کنترل خارج شده است.

وزارت دادگستری IG در تاریخ 9 دسامبر 2019 گزارشی تند منتشر کرد ، مبنی بر اینکه تیم Crossfire Hurricane در برنامه های FISA خود علیه پیج 17 اشتباه “مهم” انجام داده است.

پیج در تاریخ 27 نوامبر با استناد به جزئیات مندرج در گزارش IG ، از FBI ، وزارت دادگستری ، کلینسمیت و دیگر کارمندان فعلی و سابق FBI شکایت کرد.

در دادگاه خود ، گوردون ادعا می کند که پیج “به دلیل روند رسیدگی به دستورات غیرقانونی که متهم کلینزمیت به طور کامل در آن شرکت داشت ، به شهرت ، عاطفی و مالی قابل توجهی آسیب رسانده است.”

“دوستان ، همكاران و همكاران سابق به دلیل اعتقاد اشتباه آنها به صحت روند FISA ، كه دکتر پیج ، افسر سابق نیروی دریایی و میهن پرست آمریكایی را به عنوان مأموریت در خیانت تعیین كرد ، از او اجتناب كردند.”

قاضی جیمز بواسبرگ ، که رئیس پرونده کلیناسمیت در دادگاه منطقه واشنگتن است ، حکم کلیناسمیت را برای 7 ژانویه 2021 تعیین کرد.

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در اختیار هر ناشر واجد شرایط اخباری است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید