چین واردات نفت از ایران، ونزوئلا و روسیه را افزایش داد/ پکن از آمریکا نفت خام نمی خردچین واردات نفت از ایران، ونزوئلا و روسیه را افزایش داد/ پکن از آمریکا نفت خام نمی خرد

افزایش دادن:

فصل اقتصاد – آمارهای جدید گمرک چین نشان داد که خرید نفت چین از ایران، ونزوئلا و روسیه در ماه گذشته افزایش یافته اما پکن از آمریکا نفت خام وارد نکرده است.

به گزارش رویترز، واردات نفت چین از روسیه در ماه اوت نسبت به سال گذشته 28 درصد افزایش یافت، اما برای اولین بار در 4 ماه گذشته، روسیه جایگاه اول خود را به عنوان تامین کننده نفت این کشور به عربستان بازگرداند.
آمار گمرک چین نشان داد که صادرات نفت روسیه به چین شامل نفت ارسالی از طریق خط لوله شرقی سیبری-اقیانوس آرام و محموله های دریایی از بنادر اروپا و خاور دور این کشور به 8.342 میلیون تن رسیده است.
حجم واردات نفت چین از روسیه در ماه اوت به 1.96 میلیون بشکه در روز و اندکی کمتر از رقم نزدیک به 2 میلیون بشکه در روز در ماه می بود. چین بزرگترین خریدار نفت روسیه است.
واردات نفت چین از روسیه با افزایش خرید نفت روسیه توسط پالایشگاه های مستقل چینی و کاهش عرضه از غرب آفریقا و برزیل، افزایش یافت.
صادرات نفت عربستان به چین در ماه اوت 5 درصد افزایش یافت و به 8.475 میلیون تن معادل 1.99 میلیون بشکه در روز رسید.
به طور کلی، واردات نفت چین در ماه اوت به دلیل تعطیلی پالایشگاه های دولتی و کاهش فعالیت در تاسیسات مستقل، 9.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

فصل اقتصاد

ادامه خرید نفت از روسیه بر عرضه نفت از تامین کنندگانی مانند آنگولا و برزیل تاثیر گذاشته است و واردات از این دو کشور به ترتیب 34 و 47 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
اداره گمرک چین هیچ آماری از واردات از ایران و ونزوئلا طی ماه گذشته منتشر نکرده است. از پایان سال 2019، شرکت های دولتی چین به دلیل ترس از تحریم های آمریکا، خرید نفت از ایران را متوقف کرده اند.
با این حال، رویترز مدعی است که شرکت علوم و فناوری هوافضای چین و CASIC از پایان سال 2020 تاکنون 25 میلیون بشکه نفت ونزوئلا به چین وارد کرده اند، اما گمرک این کشور این رقم را فاش نکرده است.
آمار گمرک روز سه شنبه نشان داد که واردات از مالزی که در دو سال گذشته اغلب به عنوان نقطه ترانزیت نفت با مبدا ایران، ونزوئلا و اخیراً روسیه در نظر گرفته شده است، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تقریبا دو برابر شده و به 3.37 میلیون نفر رسیده است. تن یا 794 هزار بشکه در روز.
آمارها نشان می دهد که چین نفت خام از آمریکا وارد نکرده است.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
آستانه. بازبینی شده در 7 مه 2022

دیدگاهتان را بنویسید