پرزیدنت ترامپ با طرح یک پرونده قضایی “شخصی” در ویسکانسین ، خواستار انتخاب قانون جدید برای رای دهندگان است


رئیس جمهور دونالد ترامپ روز چهارشنبه از کمیسیون انتخابات ویسکانسین شکایت کرد و از دادگاه منطقه ای ایالات متحده خواست که به نفع مجلس قانونگذاری ایالت ، که نمایندگان جدیدی را به کالج انتخابات منصوب می کند ، رای دهد تا آن را برنده اعلام کند.

این دادخواست دومین پرونده ای است که ترامپ این هفته در این ایالت تشکیل داده است و مبارزات انتخاباتی وی همچنین تلاش دارد بیش از 220،000 رأی را که به گفته آنها شمارش نادرست است ، باطل کند. در آخرین دادخواست ترامپ ادعا می شود که “طرحی توسط شهرداران پنج شهر بزرگ ویسکانسین” برای اجرای شکل جدیدی از رای گیری غیرحضوری ، که رئیس جمهور می گوید خلاف قانون اساسی است ، اجرا می شود.

وکیل مدافع بیل بلوک ، مشاور برجسته ترامپ در این پرونده گفت: “قانون اساسی ایالات متحده از تغییر لحظه آخر قوانین انتخابات ریاست جمهوری توسط بورکرات های منتخب و سیاستمداران محلی که ممکن است علاقه کمتری به نتیجه انتخابات داشته باشند ، جلوگیری می کند.” (مرتبط: دادگاه عالی پنسیلوانیا دادخواست سرکوبگرانه مایک کلی علیه طرفدار ترامپ را رد کرد)

دادگاه ناحیه ایالت ویسکانسین در ایالات متحده رسیدگی خواهد کرد. دانشكده انتخابات در 14 دسامبر در مورد صدور گواهینامه رسمی جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ، رای گیری خواهد كرد.

گتیسبورگ ، پنسیلوانیا – 25 نوامبر: رودی جولیانی ، وکیل دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در جلسه دادرسی عمومی کمیته سیاست اکثریت سنای پنسیلوانیا در هتل ویندام گتیسبورگ برای بحث در مورد مسائل انتخابات و بیست و پنجم سخنرانی کرد. نوامبر 2020 در گتیسبورگ ، پنسیلوانیا. جولیانی به تلاش خود برای لغو نتایج انتخابات در دادگاه ها ادامه می دهد. (عکس از ساموئل کوروم / گتی ایماژ)

تلاش های حقوقی ترامپ پس از آنکه گزارش ها نشان داد وکیل اصلی دولت وی ، قاضی سابق جیم تروپیس ، در دادخواست اولیه انتخابات خود ادعا کرد که رای خود وی غیرقانونی است ، با جدیت در ویسکانسین آغاز شد. در این دادخواست از ایالت خواسته شده است که همه آرا “” غیبت شخصی “را باطل کند ، روشی برای رای گیری زودهنگام در ایالت که هم تروپی و هم همسرش در انتخابات سال 2020 از آن استفاده کردند.

حتما بخوانید:

بهترین برنامه فالوور اینستاگرام

به نظر می رسد که صدای Troupis هنوز در میان کسانی است که کمپین می خواهد آنها را دور بیندازد.

سخنگوی کاخ سفید Kaylee McEnany گفت که ترامپ رسماً آن را به رسمیت نمی شناسد تا زمانی که تمام چالش های حقوقی او تمام شود و از این چالش ها کاسته شود. چالش های وی در پنسیلوانیا ، نوادا ، آریزونا و جورجیا کنار گذاشته شده و یا پس گرفته شده است. ترامپ تأیید کرده است اگر کالج انتخابات پیروزی بایدن را تأیید کند ، کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

ترامپ همچنین به اداره خدمات عمومی (GSA) دستور آغاز روند انتقال را داد و به جامعه اطلاعاتی اجازه داد كه جلسات توجیهی طبقه بندی شده را با تیم انتقال بایدن به اشتراک بگذارد.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید