وال استریت تصرف واشنگتن را کامل می کند


رئیس جمهور منتخب جو بایدن شش عضو تیم متنوع سیاست اقتصادی خود را روز سه شنبه در ویلمینگتون ، دلاور ارائه داد. بایدن و معاون منتخب رئیس جمهور كاملا هریس خود را رهبرانی معرفی كرده اند كه آمریكایی ها را از نابسامانی اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر ویروس كرونا خارج می كنند.

انتظار می رود که بایدن بعنوان مدیر شورای اقتصاد ملی (NEC) برایان دیز انتخاب شود ، که در زمان دولت اوباما هم معاون دفتر مدیریت و بودجه (OMB) و هم NEC بود. در دوران تصدی خود ، دیز در زمینه مسائل زیست محیطی و نجات صنعت خودرو کار می کرد. دیز پس از مدت حضور خود در کاخ سفید اوباما ، در شرکت سرمایه گذاری BlackRock ، بزرگترین مدیر دارایی جهان ، نقش ایفا کرد.

جف هاوزر ، مدیر پروژه درب گردان ، گروهی که منافع شرکت ها و نفوذ آنها را در دولت کنترل می کند ، به رویترز گفت که دخالت بلک راک در تصمیمات سیاسی می تواند دیز را مجبور به کنار رفتن در برخی شرایط کند.

هاوزر گفت: “او یا در بخشهای زیادی از شغل خود غایب خواهد بود یا بدون در نظر گرفتن تعارض منافع ادامه خواهد داد.”

مارکت واچ گزارش داد ، در ماه فوریه ، بلک راک اقدام آب و هوایی 100+ را امضا کرد ، پیمانی که از شرکت های بزرگ گازهای گلخانه ای می خواهد تا علیه تغییرات آب و هوایی اقدام کنند و تا سال 2050 خنثی از کربن شوند.

حتما بخوانید:
عوارض ایکس بادی چیست - بلاگ کرفس

سخنگوی بلک راک به MarketWatch گفت: “ما معتقدیم که شواهد تأثیر ریسک آب و هوایی بر سبد سرمایه گذاری به سرعت در حال جمع شدن است و ما در حال تسریع در تعهد خود نسبت به شرکت ها در مورد این مسئله مهم هستیم.”

دیز به عنوان دومین بورس تحصیلی BlackRock برای دریافت یک اشاره از تیم بایدن ، به Adewale “Wally” Adeyemo ، انتخاب شده توسط بایدن برای پیوستن به Janet Yellen در خزانه داری ، می پیوندد. به گزارش وال استریت ژورنال ، آدیمو که در دولت اوباما در خزانه داری خدمت می کرد ، از سال 2017 تا 2019 مشاور ارشد بلک راک بود.

تایلر گلاش ، سنای ارشد سابق و کارمند کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، توییت نگرانی های بالقوه خودشان در مورد Dees.

“برایان دیز می تواند مدیر بسیار خوبی از NEC باشد. او واقعاً باهوش است و سخت کار می کند. اما وقتی او در دولت اوباما بود ، اصرار بر مقررات زدایی و ریاضت اقتصادی داشت ، اما علیه افزایش مالیات شرکت ها بود. ” “بسیاری از مردم فکر می کنند که ما اکنون به عکس آن احتیاج داریم. و چه کاری انجام می دهید؟ “

به گفته واشنگتن پست ، هنوز موقعیت دیز در بلک راک توضیح می دهد که چرا او می تواند گزینه مطمئنی برای بایدن باشد. ستون نویس ، پل والدمن می نویسد که هشدار هاوزر در مورد تعارضات احتمالی منافع برای دیز ممکن است نادرست باشد.

“کار Deez در BlackRock تشویق سرمایه گذاری در انرژی پاک بود. والدمن نوشت: “عنوان آن” رهبر جهانی در سرمایه گذاری پایدار “بود و توسط برخی لیبرال ها به خاطر کارش مورد تحسین قرار گرفت.

حتما بخوانید:
پیمانکار طراحی و ساخت استخر در کرج

چندین انتقاد دیگر توسط بایدن به دلیل لابی و ارتباطات شرکتی آنها است. به گزارش نیویورک تایمز ، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه بایدن و میشل فلورنوی نامزد وزیر دفاع با شرکت های مشاوره و سرمایه گذاری ارتباط دارند.

بلینکن پس از خدمت به عنوان مشاور امنیت ملی بایدن از سال 2009-2013 و معاون مشاور باراک اوباما و معاون وزیر خارجه از سال 2013 تا 2017 ، یکی از بنیانگذاران مشاوران WestExec است ، گزارش دیلی کالر. (مرتبط: اینجا جایی است که وزیر امور خارجه بایدن تونی بلینکن را برای چین ، ایران ، روسیه و غیره انتخاب می کند)

فلورنوی ، بنیانگذار WestExec ، در سال 2018 به The Intercept گفت که این شرکت از “افرادی که اخیراً دولت را ترک کرده اند” تشکیل شده است که می توانند “به شرکت های فن آوری کمک کنند که بفهمند چگونه می توانند فروش کنند در بخش عمومی ، برای ناوبری در DOD ، جامعه اینتل ، اجرای قانون. “

سخنگوی بایدن ، اندرو بیتس ، به NYT گفت كه بلینكن هنگام پیوستن به مبارزات انتخاباتی بایدن در ماه اوت ، West Exec را ترك كرد.

بیتس گفت: “جو بایدن قول سخت ترین دولت اخلاقی در تاریخ آمریکا را داده است و همه اعضای كابینه از قوانین اخلاقی سختگیرانه پیروی می كنند و از تمام الزامات افشاگری پیروی می كنند.”
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید