مناقشه ایران و آمریکا پایانی ندارد، باید از تحریم ها خارج شویممناقشه ایران و آمریکا پایانی ندارد، باید از تحریم ها خارج شویم

افزایش دادن:

فصل اقتصاد – رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی از اجرای برنامه جامع ضد تحریمی خبر داد و گفت: با حرکت به سمت اقدامات توسعه ای و بهره گیری از فرصت های بیرونی، باید از نفوذ تحریم های آمریکا خارج شویم. ” آمریکا”.

به گزارش مدیر اقتصادی، علی فخری ضمن شرکت در نشست مدیران و رایزنان اقتصادی وزارت امور خارجه، متقاعدسازی و تشویق و ارائه راهکارهای عملیاتی در خصوص شناسایی هر چه بهتر این حوزه و نگاه معنادار به مقررات روابط اقتصادی خارجی گفت: به فضل الهی در سال اول دولت سیزدهم توانستیم به اهداف مهمی در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی و همچنین تامین منابع مالی خارجی دست یابیم. .
وی در ادامه این سمینار آموزشی با اشاره به وضعیت آمارهای گذشته و تصورات نادرست درباره دیپلماسی اقتصادی کشور، افزود: این تصور غلط است که باید تحریم ها برداشته شود تا چرخ اقتصادی کشور بچرخد، باید کنار گذاشته شود. و وظیفه امروز ما – با آگاهی کامل از وضعیت موجود و علیرغم تحریم ها، تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن تأثیر این ظلم آشکار بر مردم و کشور انجام خواهیم داد.
رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی با اشاره به معماری تحریم های خصمانه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: در دنیای رقابتی امروز وقتی تحریم ها علیه کشوری اعمال می شود به معنای توسعه کشور تحریم شده و برنامه های آن است. با تحریم های کشور تحمیل کننده مطابقت ندارد. نقطه مقابل این جمله ثابت می کند که برنامه های کشور تحریم می تواند همانند برنامه های کشورهای رقیب و دشمنان کشور تحریم شده باشد، بنابراین در اینجا باید به سراغ شناسایی نقاط مشترک با کشورهای همسایه برویم و توسعه اقتصادی خود را گسترش دهیم. روابط با این کشورها
فخری با اشاره به تاکید بر توسعه اقتصادی کشور گفت: باید با استفاده از فرصت های بیرونی، به سمت اقدامات توسعه و توسعه همه جانبه حرکت کنیم و از تحریم های آمریکا خارج شویم تا اثر تحریم ها را در پی داشته باشد. به دلیل درگیری های ایران و آمریکا کاهش یابد و به طور کلی بین ایران و غرب پایانی وجود ندارد، اگرچه هر دو طرف در تاکتیک تردید داشتند، اما روش ما باید معطوف به خروج از تحریم های آمریکا باشد.
وی ادامه داد: این اقدام از دو جهت امکان پذیر است یکی تقویت بنیان های اقتصادی داخلی، دیگری تنظیم روابط اقتصادی خارجی. بر این اساس، توانمندی ها و نقاط قوت کشور برای تدوین و اجرای طرح خروج از سقف تحریمی ایالات متحده آمریکا شناسایی و وارد عمل شد.
فکری با ارائه تحلیل شرکت های اقتصادی در جریان رویدادهای بین المللی تاکید کرد: وحدت و درک متقابل باید حول مفاهیمی چون توسعه اقتصادی کشور، رشد اقتصادی کشور و منافع ملی مورد توجه قرار گیرد.
در این نشست که با حضور سران، مشاوران و کارشناسان اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، معاون وزیر اقتصاد به تشریح گام های نهادی در توسعه اقتصادی و رشد اقتصادی پرداخت و تصریح کرد: هسته مرکزی روابط اقتصادی خارجی و مهمترین بخش در این زمینه جذب فناوری های روز و فناوری های پیشرفته و پیشرفته است و سطح بعدی که بیشتر برنامه ریزی شده است جذب سرمایه مستقیم خارجی است و سطح بعدی روش های دیگر است. تامین مالی و در انتها که سطح بالای روابط اقتصادی خارجی است سطح تجاری است که قابلیت برنامه ریزی بالایی دارد نسبت به لایه های داخلی راحت تر است و لایه به لایه سهولت برنامه ریزی کمتر و مراحل اجرا روز به روز پیچیده تر می شوند و این در حالی است که کشور ما در حال حاضر در حال محاسبه لایه های پیچیده است و حتی بومی سازی و درونی سازی این هسته را در شاخه ها متمرکز کرده است. در دستور کار قرار گرفت، اما متأسفانه در لایه های Easy Access از استراتژی درستی استفاده نکردیم.
وی با اشاره به اینکه با تجربه، مطالعه و پشتکار تغییرات اساسی حاصل می شود، افزود: در زمینه تنظیم روابط اقتصادی خارجی با شناسایی فرصت ها و جهت گیری های سرمایه گذاری در کشورهای مبدأ و مقصد و اتخاذ راهبردهای فعال به ویژه با کشورهای همسایه و وابسته. . چگونه کشورهای هدف می توانند شاهد رشد سرمایه گذاری و تامین منابع مالی خارجی در هر مقطع زمانی باشند.
همچنین در این نشست یک روزه ابوالفضل کدعی مدیرکل سرمایه گذاری خارجی قوانین سرمایه گذاری خارجی و روند جذب و جذب سرمایه و روند سرمایه گذاری خارجی را در خصوص اهداف اقتصادی برنامه ششم تشریح کرد.
در پایان این نشست کوراش طاهرفر مدیرکل اداره وام ها، مجامع و موسسات بین المللی با تشریح انواع روش های تامین مالی خارجی و روند آن، حضور بین المللی کشورمان در سازمان های بین المللی به ویژه بانک های توسعه ای را مورد توجه قرار داد. و همچنین راه های تعامل با این نهادها را مورد بحث و بررسی قرار داد.
با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و روسای دفاتر تخصصی قبل از اعزام به کشورهای خارجی.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
60 سریال محبوب تاریخ که بیشترین نمره IMDB را دارند - یک پزشک

دیدگاهتان را بنویسید