معرفی انواع دسته گل عروس

دسته گل عروس در شب عروسی یکی از اصلی ترین و خاص ترین ملزومات محسوب می شود. از این رو در این مقاله سعی کرده ایم نکات مهمی را در مورد دسته گل عروس جدید توضیح بدهیم.

دسته گل عروس جدید از مهم ترین اکسسوری های عروس خانم در شب عروسی

یکی از جذاب ‌ترین و خاطره انگیز ترین اتفاقات زندگی هر کس، شب عروسی است. البته روز عروسی هم به اندازه شب عروسی خاطره انگیز است! عروسی و مراسم ازدواج جز ماندگار ترین و جذاب ترین اتفاقاتی است که تا سال ‌ها در ذهن افراد می ماند. از این رو باید تمام تمهیدات لازم را برای جذاب تر کردن و خاطره انگیز تر کردن آن در نظر داشته باشیم.  یکی از شیک ترین و بهترین اکسسوری هایی که برای عروس خانم در شب عروسی توصیه می ‌شود، استفاده از یک دسته گل عروس جدید است.

دسته گل عروس جدید چه به صورت مصنوعی و چه به صورت طبیعی، می تواند جلوه زیبایی به عروس خانم در شب عروسی ببخشد. شما می توانید از انواع و اقسام دسته گل عروس جدید استفاده کنید. منتها باید تمام جوانب لازم را در نظر بگیرید و دسته ‌گل ‌عروس جدیدی را انتخاب کنید که به لباس و تم عروسی بیاید. منظور از شرایط متناسب لباس و جشن با دسته گل عروس جدید را در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد.

تناسب دسته گل عروس با لباس عروس

از آنجایی که دسته گل عروسی در دستان عروس خانم است، جلوه بسیار زیبایی دارد و افراد مختلف و میهمانان، علاوه بر لباس عروس خانم، دسته گل عروس را هم در دست او مشاهده می‌ کنند. به همین دلیل دسته گل عروس در چشم افراد جلوه گر است و انتخاب مناسب دسته گلی که به رنگ لباس عروس هم بیاید، لازم و ضروری است. توصیه ما این است که همواره به این نکته توجه کنید که باید یک توازن و تناسبی بین لباس عروس و دسته گل عروس باشد. به این دلیل که اگر این دو با هم توازن نداشته باشند، جلوه مناسبی ندارد.

مثلا اگر شما برای عروسی خود لباس بلند انتخاب کرده‌اید (که اتفاقاً لباس زیبا و جذابی هم هست)، بهتر است که دسته‌ گل شما به شکل آبشاری باشد. منظور از شکل آبشاری این است که گل های مختلفی از آن آویزان باشد. معمولاً این دو، هماهنگی و هارمونی بسیار زیبایی با هم دارند و باعث می‌شود که شما به عنوان یک عروس خوش سلیقه و جذاب مطرح بشوید.

حتما بخوانید:
16 54 48 88

دسته گل عروس

خیلی ها نیز در شب عروسی از لباس های پرنسسی استفاده می‌کنند. لباس عروس پرنسسی امروز در بین دختر خانم ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اما بهترین روش برای استفاده از دسته گل عروس جدید با لباس پرنسسی، دسته گل های گرد است. دسته گل های گرد یا دایره ای شکل به این لباس می‌ آیند و این می ‌تواند جذابیت چند برابری به لباس ها ببخشد.

البته آنچه که توصیه می کنیم  پیشنهاد ماست و بر اساس تجربه ثابت شده است. شما می توانید بر اساس سلیقه یا تم عروسی خود، هر دسته گل عروس جدید با هر نوع لباسی را امتحان کنید. اما تجربه ثابت کرده است که دسته گل عروس جدید مناسب برای لباس بلند، دسته گل های آبشاری است که جلوه زیبایی به عروس خانم می‌دهد. برای لباسهای پرنسسی نیز توصیه اغلب طراحان لباس و مد، دسته گل عروس جدید گرد است.

دسته گل عروس طبیعی یا مصنوعی؟

یکی از  سوال های مهم  برای دسته‌ گل ‌عروس این است که دسته گل عروس جدید به صورت مصنوعی باشد یا طبیعی؟ این انتخاب بر عهده عروس خانم است. اما توصیه ما این است که برای این انتخاب بیشتر دقت کنید. اگر عروسی شما طولانی مدت است (که معمولاً هم طولانی مدت است و چند ساعتی طول خواهد کشید!) بهتر است از دسته گل های مصنوعی استفاده کنید. دسته گل های مصنوعی اگر چه طراوت و رایحه اصلی ندارند، اما جذابیت آن ها هم کم نیست. در حالی که دسته گل طبیعی یک معضل بزرگ دارد. مراسم عروسی حداقل چندین ساعت طول می‌کشد و گل ها نیز اصولاً حساسیت ‌های خاص خود را دارند و حتی بعضی از آن ها مانند گل رز، اگر چند دقیقه به آن ها آب نرسد، ممکن است طراوت و زیبایی خود را از دست بدهند و رنگ گلبرگ‌ های آن تغییر پیدا کند. گل طبیعی در دست عروس خانم که رنگ گلبرگ ‌های آن کبود شده است یا پلاسیده و پژمرده شده باشد، جذاب نیست. به همین دلیل توصیه ما استفاده از  دسته گل عروس جدید با گل مصنوعی است.

حتما بخوانید:
زمان را هدر ندهید! 5 اطلاعات برای شروع شیلنگ

یک نقطه ضعف دیگر برای دسته گل طبیعی وجود دارد. دسته گل های طبیعی گرده افشانی می‌کنند و ممکن است گردی که درون آنها وجود دارد پخش شود و این گرده ها برای اغلب افراد حساسیت زا هستند. از این رو ممکن است که این گرده ها باعث اذیت شدن عروس خانم شوند. به همین دلیل توصیه ما استفاده از دسته گل مصنوعی جذاب و زیبا است.

دسته گل عروس

از طرف دیگر دسته گل باید با قد و قامت عروس نیز هماهنگی داشته باشد. به این معنا که از آنجایی که در عکاسی و فیلمبرداری لازم است که حلقه و زیورآلات عروس مشخص باشد، دسته گل عروس جدید نباید به شکلی باشد که وجود آن باعث پوشانده شدن آنها شود. اگر که از دسته گل های آبشاری استفاده کنید، به نظر بهتر است. چرا که تمام دست و بازوی شما را نمی پوشاند. انتخاب گل های دسته گل نیز بر عهده عروس خانم است و سلیقه او تعیین کننده است. اما بهتر است که از گل های با رنگ های جذاب ارغوانی، صورتی، قرمز، بنفش و … استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی ‌های که توصیه می کنیم در دسته گل عروس جدید حتما به آن توجه کنید، بند دار بودن آن ها است.

دسته گل عروس بندی

دسته گل های بندی به این صورت هستند که یک بند متصل به دسته گل عروسی، در اطراف مچ عروس خانم بسته می شود. حتی اگر عروس خانم از گرفتن دسته گل هم خسته شود، به راحتی می‌تواند با آن دسته گل در مجلس حضور پیدا کنند. چرا که دسته گل به مچ دست او وصل است. و اما در آخر شاید برای شما سوال پیش بیاید که هنگام تزئین گل ها از چه وسایلی استفاده میکنند؟ برای یافتن پاسخ این سوال کافیست تا به  لینک زیر مراجعه کنید.