معافیت مالیاتی بالغ بر 340 هزار میلیارد تومان برای شرکت ها در سال 1400 / 600 هزار شرکت هنوز اظهارنامه مالیاتی ارائه نکرده اند.معافیت مالیاتی بالغ بر 340 هزار میلیارد تومان برای شرکت ها در سال 1400 / 600 هزار شرکت هنوز اظهارنامه مالیاتی ارائه نکرده اند.

افزایش دادن:

فصل اقتصاد – وزیر اقتصاد و دارایی گفت: از یک میلیون شرکت فعال، امسال بیش از 600 هزار شرکت هنوز اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکرده اند.

احسان خاندوزی در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: یکی از وظایف جلسه امروز ضوابط مصوب سازمان امور مالیاتی در حوزه اقتصادی بود. فعالان
وی ادامه داد: در سال 1400 در مجموع 340 هزار میلیارد تومان معادل مالیات وصول نشده از معافیت های قانونی بود که دولت برای شرکت های تولیدی و صادراتی در کشور یا مناطق فقیر و آزاد اعمال کرد.
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: این رقم در مقایسه با 300 هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده در سال 1400 حاکی از آن است که بیش از کل مالیات وصول شده در سال گذشته مزایای قانونی در نظر گرفته شده برای تولیدکنندگان، صادرکنندگان و بنگاه های اقتصادی است.
وی افزود: برای کمک به فعالان عرصه تولید و در هفته دولت در ابتدای شهریور هزار میلیارد تومان به فعالان اقتصادی که بخش عمده بدهی مالیاتی خود را پرداخت کردند اعطا شد و این افراد هزار میلیارد استفاده کردند. تومان. معافیت های مالیاتی و این اقدامات ادامه خواهد داشت تا بتوانیم بیشترین حمایت و کمک را به مردم بخش تولیدی و صادراتی کشور داشته باشیم.
خاندوزی گفت: راهبرد دولت سیزدهم کاهش فشار بر فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان قانونمند است و یکی از مصادیق این راهکار کاهش 5 درصدی نرخ مالیات در سال 1401 است.
وی افزود: از دیگر اقداماتی که اخیرا به دست آمده این است که از یک میلیون شرکت فعال اقتصادی در ایران، یک میلیون شرکت غیرفعال در اقتصاد کشور وجود دارد. اما از این میلیون بنگاه فعال در سال جاری، بیش از 350 هزار درخواست ارائه شده است، یعنی امسال بیش از 600 هزار بنگاه اظهارنامه مالیاتی ارائه نکرده اند.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: امیدواریم با شناسایی این بخش ها بتوانیم بار مالیاتی بر دوش شرکت های اقتصادی قانونی، شفاف و منضبط و بار مالیاتی بر دوش شرکت ها و فعالان اقتصادی کاهش دهیم. عمدتاً به دلیل فرار از پرداخت مالیات و کتمان اطلاعات آنها از مودیان، مورد توجه قرار نگرفته و از آنها کسر نشده است.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
باربری کاشانی اولین اتوبار با تخفیف های ویژه - باربری و اتوبار بارسنتر

دیدگاهتان را بنویسید