مذاکرات روس ها و ترک ها در مورد ایجاد هاب گاز در ترکیه
مذاکرات روس ها و ترک ها در مورد ایجاد هاب گاز در ترکیه

افزایش دادن:

فصل اقتصاد – سفیر روسیه در ترکیه در مصاحبه ای گفت که دو کشور در حال مذاکره برای ایجاد مرکز بین المللی توزیع گاز برای اروپا در سطح کارشناسی هستند.

به گزارش بخش اقتصادی به نقل از روزنامه «دنیا»، «آلیاکسی یارکوف» سفیر روسیه در ترکیه در گفت‌وگویی با بیان اینکه دو کشور در حال مذاکره در سطح کارشناسی برای ایجاد مرکز بین‌المللی توزیع گاز برای حمل و نقل هستند، گفت: گاز روسیه به اروپا.
وی گفت: تا جایی که من متوجه شدم کشورهای ما در حال حاضر این موضوع را در سطح کارشناسی بررسی می کنند و جزئیات این مذاکرات بسیار مهم است.

فصل اقتصاد

این مقام روسی تاکید کرد: روسیه همواره به تعهدات خود در خصوص صادرات گاز به ترکیه عمل کرده است و در پایداری این موضوع اساسی مسکو نباید تردید کرد.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در سخنرانی در مجمع “هفته انرژی روسیه” که هفته گذشته برگزار شد، پیشنهاد ایجاد یک هاب گاز در نزدیکی ترکیه و انتقال گاز روسیه از آن کشور به اروپا را داد. زیرا روسیه دیگر نمی تواند از طریق شبکه نورد استریم به اروپا گاز صادر کند.
پوتین گفت: شاید نیاز به احداث خط لوله گاز جدید و ایجاد هاب گاز در ترکیه داشته باشیم و در گام اول گاز ما از طریق این خط لوله به کشورهای ثالث و اروپا منتقل شود. البته اگر ترکیه برای آن آماده باشد.
این موضوع در دیدار روسای جمهور روسیه و ترکیه در 13 اکتبر در آستانه قزاقستان نیز مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
در این سریال بازی می کردند