مارک کلی ، دموکرات آریزونا ، به عنوان جدیدترین سناتور ایالات متحده سوگند یاد کرد


کاپیتان مارک کلی بعد از شکست ماه گذشته مارتا ماکسالی ، سناتور حزب جمهوری خواه ، بعد از ظهر چهارشنبه رسماً به عنوان سناتور دموکرات از آریزونا سوگند یاد کرد.

کلی توانست زودتر از سایر سناتورهای منتخب کار خود را به دست بگیرد زیرا در یک انتخابات ویژه ماکسالی را شکست داد ، که پس از تایید نتایج انتخابات توسط آریزونا به وی اجازه داد سوگند یاد کند. وی در ماه نوامبر با بیش از دو امتیاز ماکسالی را شکست داد و در کنار سناتور دموکرات کرستن سینما خدمت خواهد کرد.

کلی ، کاپیتان بازنشسته نیروی دریایی و فضانورد ناسا ، با همسرش ، گابی گیفوردس ، جمهوریخواه سابق دموکرات ، سوگند یاد کرد ، که در سال 2011 از یک سو قصد جان سالم به در برد. پس از بهبودی ، وی یک مدافع جدی سیاست های کنترل تسلیحات ، از جمله جهانی بود قوانین گذشته و پرچم سرخ را بررسی می کند و گروهی را با همسرش “آمریکایی ها برای تصمیمات مسئولانه” راه اندازی کرد.

وی یکی از دو نامزد دموکرات بود که به همراه جان هیکنلوپر ، سناتور کلرادو ، نامزد سنا شد. پیروزی آنها بدین معنی است که دموکرات ها در کنگره بعدی حداقل 48 کرسی سنا خواهند داشت ، در حالی که پس از انتخاب مجدد سناتور دموکرات داگ جونز در آلاباما ، این کرسی 47 بود. (مربوط می شود: چاک شومر می گوید مرگ RBG ، رابطه خارج از ازدواج نامزد برای دموکرات ها در سنا هزینه دارد)

کلی با پیروزی خود ، دو سال باقی مانده از سناتور فقید جان مک کین را سپری می کند و در سال 2022 دوباره انتخاب می شود. نامزد سابق جمهوری خواه برای ریاست جمهوری در سال 2016 دوباره انتخاب شد ، اما دو سال بعد بر اثر سرطان مغز درگذشت.

حتما بخوانید:
با شرط افزایش سرمایه، مالیات شرکت های بورسی صفر شد

روز سه شنبه ، كلی برای ادای احترام به مزار مك كین مراجعه كرد و گفت كه مك كین در طول زندگی اش شخصیتی قهرمانانه بوده است.

با قسم خوردن کلی ، کنترل سنا به مسابقات دوگانه گرجستان کاهش می یابد. اگر سنسور جمهوری خواه دیوید پوردو و کلی لوفلر کرسی های خود را حفظ کنند ، حزب جمهوری خواه 52 کرسی به دست می آورد ، اما اگر نامزدهای حزب دموکرات ، جان اوسوف و کشیش رافائل وارنک پیروز شوند ، اتاق 50-50 تقسیم خواهد شد.

اگر اتاق برای کنگره 117 تقسیم شود ، در این صورت دموکرات ها با رای کمالا هریس رئیس جمهور منتخب کمترین اکثریت را به دست می آورند.

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید