قیمت میلگرد امروز در بازار

تعریف و دستورالعمل های اتصال میلگرد: طول میله های تقویت کننده (میلگردها) تا 60 فوت طول دارند. از نظر تئوری، به نظر می رسد که این امر نیاز به اتصال مواد برای همه به جز بزرگترین پروژه های تجاری را کاهش می دهد. با این حال، در عمل، بیشتر پروژه های ساختمانی شامل اتصالات میلگرد گسترده هستند. این ممکن است به دلایل مختلفی مانند محدودیت حمل و نقل در طول و استفاده کارآمد از مواد باشد. اتصالات دامان متداول ترین روش ایجاد یک موجودیت ساختاری واحد از دو بخش میلگرد است. برای به دست آوردن قیمت میلگرد به صورت روزانه و لحظه ای با ما تماس بگیرید و شبگه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

همانطور که از نام آن پیداست، اتصالات دامان با همپوشانی دو طول میلگرد و سپس سیم کشی آنها بهم ایجاد می شود. از نظر ساختاری، مهمترین جنبه اتصال اسپل، طول همپوشانی است. با این حال توجه داشته باشید که الزامات همپوشانی هم با اندازه میلگرد و هم با کاربرد ساختاری خاص متفاوت است. برای خرید میلگرد ساده برای کاربردهای ساختمانی در سایت جستجو کنید و یا برای خرید سریع تماس بگیرید.

انواع میلگرد فولادی

تقریباً در هر وضعیت ساختمانی، طول های همپوشانی تابع کد ساختمان های محلی هستند. اگرچه لازم است کد محلی خود را از نظر الزامات دقیق انطباق بررسی کنید، اما اکثر کدها براساس کد بین المللی ساختمان (IBC) ساخته شده اند.

الزامات کد IBC تقریباً مشابه کدهای موسسه بتن آمریکا (ACI) است. کد ACI بخش 318-14 که مربوط به اتصال میلگرد است، بدون تغییر معنی دار در بخش بتونی مربوط به IBC 2015 و 2018 گنجانیده شده است؛ بنابراین، یا بخشهای کد IBC حاکم بر بتن یا ACI 318-14 که از سال 2016 جریان دارد، اطلاعات موثقی را در مورد الزامات کد دامان splice ارائه می دهند.

به خاطر داشته باشید که کد حاکم بر پروژه شما کد ساختمان محلی است. در صورت تعارض با نسخه محلی کد، بازرسان از پروژه ای که با کد IBC سازگار باشد عبور نمی کنند. علاوه بر این، تقریباً همه حوزه های قضایی ایالات متحده اکنون به مهر تأیید مهندس سازه در هر جنبه ساختاری از نقشه ساختمان نیاز دارند. قیمت میلگرد می توانید بر اساس نوع و کاربردی که دارد مشخص می شود.

یک مهندس سازه، الزامات استاندارد و همچنین موارد استرس را برای نقاط تنش بحرانی، نیازهای مختلف طول اتصال در هنگام اتصال میلگرد با قطرهای مختلف و الزامات اتصالات مبهوت برای جلوگیری از ازدحام در نقاط همپوشانی که می تواند منجر به جریان نامناسب بتن در داخل شود، در نظر می گیرد. ناحیه اتصال قبل از تصویب، تمام مکانهای اتصال باید در برنامه های سازه ای مشخص شوند.

در زیر الزامات طول اتصالات IBC / ACI برای متداول ترین نوع اتصالات دامان، اتصالات تماس وجود دارد. انواع دیگر اتصالات سازگار با کد عبارتند از: اتصالات مکانیکی و اتصالات جوش داده شده.

 الزامات کد برای مواد سیم کشی و روش اتصال کوتاه است و فقط توجه داشته باشید که روش سیم کشی استفاده شده باید میلگرد را در محل خود ایمن کند. ممکن است در ابتدا کمبود الزامات خاص برای مواد سیم کشی یا مشخصات روش بسته شدن سیم تعجب آور به نظر برسد، اما هدف سیم تنها نگه داشتن میلگرد به طور موقت در جای خود است. پس از اتمام ریختن و سخت شدن بتن (در طی چند ساعت از ریختن)، ماده سیم کشی هدف دیگری ندارد. خرید میلگرد سمناتاسیون کارخانه شاهین بناب و قیمت میلگرد راد همدان در سایت ما به صورت روزانه اعلام می شود.

حتما بخوانید:
همکاران از خانه آینده Marjorie Taylor Greene، Ilhan Omar Jabs Trade در توییتر

کاربرد میلگرد

طول استاندارد اتصالات در هنگام نیاز به سوراخ شدن میلگرد در بتن اعمال نمی شود. در این حالت مهندس سازه باید عمق جاسازی شده میلگرد و محصول مناسب را برای لنگر انداختن میلگرد بر روی بتن موجود تعیین کند.

انتخاب اسپیسر میلگرد های پشتیبانی مناسب هنگام استفاده از میلگرد در بتن ریخته شده

میلگرد از اطمینان از پوشش مناسب بتن اطمینان حاصل می کند

فن آوری گروهبان Tracee Crane، اسکادران تعمیرات عملیاتی سنگین 557 امتحانی اعزامی، مجری پیاده رو سازی و تجهیزات مهندسی، در حین ساخت انبار تجهیزات ترمیم آسیب دیدگی در میدان هوا، اسپیسر میلگرد های بتونی را روی میلگرد قرار می دهد، 23 دسامبر 2018 در پایگاه هوایی الدفرا، امارات متحده عربی.

میلگرد – اصطلاح رایج در مورد میله فلزی که برای تقویت بتن ریخته شده استفاده می شود – باید در عمق مناسب تعبیه شود (معروف به پوشش) تا استحکام مناسب را فراهم کند. اسپیسر میلگرد های میلگرد یا وسایل مشابه برای تقویت میلگرد استفاده می شود و آن را از فرم بتونی یا زیر پایه جدا می کند تا میلگرد در عمق پوشش مشخص شده در بتن تعبیه شود.

اسپیسر میلگرد ها و تکیه گاه های دیگری برای کاربردهای مختلف در دسترس هستند. انتخاب پشتیبانی مناسب برای یک پروژه خاص به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند نوع سطح زیر بتن، نوع قالب بتن و مشخصات طراحی پروژه. انواع و کاربرد میلگرد بر قیمت روز میلگرد تاثیر می گذارد.

دستگاه های پشتیبانی معمول شامل:

  • اسپیسر میلگرد های میلگرد استاندارد
  • چرخ های اسپیسر
  • اسپیسر میلگرد های میلگرد چند سطح
  • فاصله های نوک (کلاهک گرد)
  • اسپیسر میلگرد های میلگرد استاندارد

متداول ترین نوع اسپیسر میلگرد به راحتی میلگرد را از روی زمین معلق می کند تا هنگام ریختن کاملاً در بتن تعبیه شود. آنها اغلب در پایه های پی، دال های بتونی و سایر پارچه های تخت استفاده می شود. اسپیسر میلگرد ها ممکن است از فلز یا پلاستیک یا مواد غیر خورنده دیگری ساخته شوند. آنها پایداری را فراهم می کنند، سبک، مقرون به صرفه و نصب آن آسان است.

نسخه های ویژه اسپیسر میلگرد های استاندارد شامل اسپیسر میلگرد هایی با کف صاف است که سطح پایداری را فراهم می کند و از سوراخ شدن سد بخار در زیر صفحات به نوک اسپیسر میلگرد جلوگیری می کند. اسپیسر میلگرد های فولادی استاندارد ممکن است دارای پایه های پلاستیکی باشند تا از خوردگی لکه ای سطح بتن جلوگیری کند. اسپیسر میلگرد های استنلس استیل نیز وجود دارد که از نوع خورنده نیستند و درصورتی که پلاستیک به بتن راه پیدا نکند یا وزن میلگرد برای اسپیسر میلگرد های پلاستیکی زیاد باشد، از آنها استفاده می شود.

چرخ های Spacer

چرخ های اسپیسر در ستون ها، دیوارها، تیرها، قالب های پیش ساخته و قالب های گرد استفاده می شود. چرخ ها از پلاستیک ساخته شده اند، دارای یک توربو یا چارچوب داخلی هستند که میلگردها را در مرکز چرخ نگه می دارد؛ و از آنجا که چرخ گرد است، هنگام حرکت میلگرد نمی تواند چرخانده شود، به روشی که گاهی اسپیسر میلگرد ها انجام می دهند. چرخ های اسپیسر قوی و سبک هستند و کمترین سطح تماس را دارند و برای اندازه های مختلف میلگرد در دسترس هستند. قیمت انواع اتصال دهنده و نگهدارنده میلگرد به همراه خرید میلگرد بر اساس کاربرد انجام می شود.

حتما بخوانید:
ویرایشگر روزنامه روزانه: شرکت های بزرگ آمریکایی در تلاشند تا از مجازات استفاده از کارگران برده چینی جلوگیری کنند

اسپیسر میلگرد های میلگرد چند سطح

اسپیسر میلگرد های چند سطح روی تشک یا سایر تنظیمات که شامل چندین لایه از فولاد است استفاده می شود. اسپیسر میلگرد های چند سطح را می توان در چندین ارتفاع قرار داد، به شما این امکان را می دهد که یک لایه پایین، یک لایه میانی و یک لایه بالایی نصب کنید و فاصله مناسب بین تمام لایه های میلگرد را حفظ کنید. این اسپیسر میلگرد ها به طور معمول ثبات زیادی را ایجاد می کنند و جریان مناسب بتن را در بین فاصله دهنده ها تضمین می کنند. این راه حل می تواند با کاهش یا از بین بردن نیاز به ساخت پشتیبانی های سفارشی، در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند.

فاصله (درپوش گرد) فاصله

هنگامی که میلگرد به صورت عمودی نصب می شود و به پوشش بتونی یا بالایی نیاز دارد، نوک یا فاصله دهنده کلاهک گردی فراخوانی می شود. درپوش در انتهای میلگرد نصب شده و دارای یک نوک باریک و کشیده است که از میلگرد پشتیبانی کرده و آن را در ارتفاع دقیق قرار می دهد. نوک آن نیز به گونه ای طراحی شده است که جریان بتن بهتری را برای جلوگیری از شکستگی به شما می دهد. در بتن قیمت میلگرد آجدار مهم تر است زیرا برای محکم تر کردن بتن تعبیه میشود.

مشکلات مشترک با اسپیسر میلگرد های میلگرد و سایر پشتیبانی ها

اسپیسر میلگرد های میلگرد و سایر ساپورت ها فقط درصورتی که طراحی و نصب شوند به نحو مطلوبی طراحی می شوند.

یکی از مشکلات رایج، واژگونی اسپیسر میلگرد ها هنگام ریختن است. این امر بیشتر در مواردی اتفاق می افتد که پوشش مورد نیاز بیش از 2.5 اینچ باشد، زیرا نسبت ارتفاع به عرض اسپیسر میلگرد ممکن است هنگام کارگران روی میلگرد، چرخش اسپیسر میلگرد را آسان کند. افزایش تعداد اسپیسر میلگرد ها می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند.

مشکل دیگر این است که فاصله تکیه گاه ها از یکدیگر بسیار زیاد است و باعث می شود میلگرد در وسط خم شود و یا باعث شکستگی اسپیسر میلگرد ها به دلیل وزن میلگرد شود. در اینجا نیز افزایش تعداد پشتیبانی می تواند از بروز مشکل جلوگیری کند.

اسپیسر میلگرد های استیل با پایه های پلاستیکی می توانند هنگام نصب پاهای خود را از بین ببرند و احتمال رسیدن زنگ به سطح بتن را ایجاد کنند. باید دقت شود که هنگام نصب از سالم بودن اسپیسر میلگرد ها اطمینان حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید