قاضی کالیفرنیایی قوانین دولت ترامپ را که می تواند ویزای کارگران ماهر را محدود کند ، لغو می کند


روز سه شنبه ، قاضی منطقه جفری وایت دو قانون توسط دولت ترامپ را لغو کرد که می تواند تعداد ویزاهای صادر شده به کارگران ماهر خارجی را سالانه کاهش دهد.

آسوشیتدپرس گزارش داد ، دولت ترامپ در ماه اکتبر از تغییرات جدید در برنامه ویزای H-1B خبر داد ، که شامل شرایط جدید دستمزد برای شرکت هایی است که کارگران ماهر خارجی را استخدام می کنند و مشاغل خاص خاص را محدود می کنند.

AP گزارش داد ، معاون وزیر کار پاتریک پیتزلا گفت که با بهبود اقتصاد از بیماری همه گیر ، این تغییرات لازم است.

وی گفت: “در حالی كه میلیون ها آمریكایی در جستجوی كار هستند در حالی كه اقتصاد به بهبود خود ادامه می دهد ، اقدامات فوری برای محافظت از خود در برابر خطراتی كه نیروی كار خارجی ارزان تر می تواند برای رفاه كارگران در ایالات متحده ایجاد كند ، مورد نیاز است.”

با این حال ، وایت روز سه شنبه این قوانین را رد کرد و خاطرنشان کرد که دولت رویه ها را دنبال نکرده و ادعا می کند که تغییرات به دلیل همه گیری لازم بوده است ، زیرا دولت ترامپ قبلا پیشنهاد کرده بود که این قوانین را قبل از ماه اکتبر پیشنهاد کند. (مربوط می شود: قاضی ایالات متحده قانون “تعقیب عمومی” ترامپ ، که نامزدهای کارت سبز را رد می کند ،)

وایت نوشت: “بیماری همه گیر COVID-19 رویدادی فراتر از کنترل متهم است ، اما با این وجود تحت کنترل متهم بود که زودتر از آنها اقدام کند.”

حتما بخوانید:
مارک میدوز ، قبل از آزمایش مثبت برای COVID ، بدون ماسک رویداد در روز انتخابات دیده می شود

وایت گفت که در حالی که وزارت امنیت داخلی (DHS) ادعا می کند این ویروس به کارگران آسیب می رساند ، اتاق بازرگانی “استدلال بهتری” دارد زیرا آنها ادعا می کنند DHS تجزیه و تحلیل گسترده ای از بیکاری ارائه داده است و از نزدیک به چگونگی بازار نگاه نکرده است. نیروی کار برای انواع موقعیت های کارگران H-1B بود.

وایت نوشت: “شواهد مربوط به سطح بیکاری که بیشترین ارتباط را با درخواست های ویزای H-1B دارد ، نشان دهنده یک وضعیت اضطراری” وحشتناک “نیست.”

دانشگاه یوتا ، که از اتاق بازرگانی و سایر دانشگاهها شکایت می کند ، استدلال می کند که طبق قانون جدید ، یک شرکت مجبور می شود در صورت تمدید ویزا ، به کارمند خود 208،000 دلار برای کار پرداخت کند ، در مقایسه با حقوق فعلی 80،000 $ ، طبق AP

به گزارش AP ، قوانین دستمزد از ماه اکتبر به اجرا درآمد ، در حالی که مقررات دیگر از روز دوشنبه اجرا می شوند.

شاکیان همچنین ادعا می کنند که اطلاع عمومی کافی برای اظهارنظر در مورد تغییرات که وایت با آن موافقت کرد ، نبود. وایت حکم داد که دولت برای اجرای قوانین تحت قانون آیین دادرسی اداری ، که ادارات دولتی را ملزم به پاسخگویی در برابر مردم می کند ، با درخواست یک روند برای تصویب مقررات جدید ، شکایت نکرده است.

وایت نوشت: “متهمان نتوانستند اثبات كنند كه دلیل خوبی برای كنار گذاشتن گفتمان منطقی و متفكرانه ارائه شده توسط آگهی های APA و الزامات اظهار نظر وجود دارد.

حتما بخوانید:
برایان كمپ ، فرماندار جورجیا می گوید وزیر امور خارجه ممیزی امضا را انجام نداده است

به گزارش AP ، ایالات متحده هر ساله تا 85000 ویزای H-1B در مناطقی مانند فناوری ، مهندسی و پزشکی صادر می کند که سه سال به طول می انجامد و می تواند تمدید شود.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید