“فوراً فسخ”: ترامپ خواستار حذف بخش 230 در اواخر شب است


رئیس جمهور دونالد ترامپ روز پنجشنبه خواستار “فوری” خاتمه بخش 230 ، بخشی از قانون که به شرکت های اینترنتی مصونیت از برخی موارد را می دهد ، می شود.

ترامپ در میان حدس و گمان ها مبنی بر اینکه دولت وی در حال برنامه ریزی برای مجموعه ای از اقدامات اجرایی پیش از روی کار آمدن رئیس جمهور جو بایدن در ژانویه است ، اظهار نظر کرد. ترامپ استدلال می کند که بخش 230 باید “برای اهداف امنیت ملی” حذف شود.

با این حال ، مشخص نیست که چگونه بخش 230 با امنیت ملی ارتباط دارد. این قانون مسئولیت قانونی کلیه شرکتهای اینترنتی را در قبال محتوای شخص ثالثی که کاربران در سایت خود ارسال می کنند منع کرده است. همچنین از این شرکت ها به دلیل نحوه تعدیل این محتوا در برابر شکایت محافظت می کند.

ترامپ و جمهوری خواهان سال ها استدلال کرده اند که غول های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر برای خاموش کردن صدای محافظه کارانه در سایت های خود از مصونیت استفاده می کنند.

رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال ، آجیت پای در ماه اکتبر اعلام کرد که دفتر وی به دنبال “روشن کردن” معنای بخش 230 است. این پیام چند روز پس از توئیتر به اشتراک گذاشتن مقاله ای در نیویورک پست که ادعای فساد در خانواده بایدن را داشت ، ممنوع شد. (مرتبط: توییتر از سیاست “اطلاعات هک شده” خود برای سرکوب تاریخ NYPost استفاده می کند ، اما یک مشکل بزرگ وجود دارد)

حتما بخوانید:
دموکرات ها به این ترتیب فکر می کنند که در مرحله دوم دور برگشت در گرجستان پیروز خواهند شد

پی در آن زمان در بیانیه ای گفت: “شركت های رسانه های اجتماعی از اولین اصلاحیه آزادی بیان برخوردارند.” “اما آنها مجاز به اصلاحیه اول مصونیت ویژه ای نیستند که برای سایر رسانه ها مانند روزنامه ها و اپراتورهای تلویزیونی منع شده است.”

پی افزود: “در راستای این توصیه ، من قصد دارم با قوانینی پیش بروم تا معنای آن روشن شود.” FCC هنوز تصمیمی اتخاذ نکرده است.

جک دورسی ، مدیر عامل توییتر ، به دلیل اقدام در آن زمان علیه پست عذرخواهی کرد و مدیریت توییتر در مورد این حادثه را “غیرقابل قبول” خواند. اما شرکت Dorsey بیش از دو هفته بعد به مسدود کردن پست رسمی از حساب رسمی خود ادامه داد.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید