“شما یک مدل شدید”: پاپ فرانسیس بازیکنان NBA را به خاطر حمایت از عدالت اجتماعی در جلسه واتیکان ستایش می کند


  • پاپ فرانسیس بازیکنان NBA را به دلیل حمایت از عدالت اجتماعی در جریان حضار خصوصی دوشنبه صبح در واتیکان ستود.
  • پاپ فرانسیس به بازیکنان گفت: “شما قهرمان هستید.”
  • NBA و پاپ فرانسیس به رغم نقض حقوق بشر در چین ، به دلیل همکاری و روابط نزدیک با چین مورد انتقاد قرار گرفته اند.

پاپ فرانسیس بازیکنان NBA را به دلیل حمایت از عدالت اجتماعی در جریان حضار خصوصی دوشنبه صبح در واتیکان ستود.

ESPN گزارش داد ، چندین مقام NBA با هیاتی متشکل از پنج بازیکن NBA برای شرکت در “جلسه بی سابقه” با پدر مقدس برای بحث در مورد وکالت رفتند. (مرتبط: تسلیم NBA در چین نشان می دهد که پول هنوز بلندتر از “عدالت اجتماعی” است)

بر اساس این نشریه ، دستیار پاپ فرانسیس هفته گذشته با انجمن بازیکنان تماس گرفت و اتحادیه بازیکنان را بر آن داشت تا سریع پرواز یکشنبه شب به رم را برنامه ریزی کنند.

به گزارش ESPN ، هیئت NBA شامل مدیر اجرایی بازیکنان NBA ، میشل رابرتز و بازیکنان کایل کورور ، استرلینگ براون ، جاناتان آیزاک ، مارکو بلینلی و آنتونی تولیور بود. ESPN گزارش داد ، این گروه هدایایی از جمله یک بسکتبال ، یک کتاب که تلاش بازیکنان برای عدالت اجتماعی را نشان می دهد و جرئیک جادوی اورلاندو برای پاپ به ارمغان آورد.

پاپ فرانسیس به بازیکنان گفت: “شما قهرمان هستید.” “اما همچنین به عنوان نمونه ای از کار گروهی ، شما الگویی شده اید ، این مثال خوب کار تیمی را می آورید ، اما همیشه فروتن باقی می مانید … و انسانیت خود را حفظ می کنید.”

حتما بخوانید:
متن انگیزشی برای موفقیت + عکس پروفایل انگیزشی برای رسیدن به هدف

به نظر می رسد ستایش پاپ به گزارش های NBA در مورد نژادپرستی و بی رحمی پلیس اشاره دارد: بسیاری از بازیکنان NBA روی تی شرت های خود پیام های “نامهای خود را بگویید” یا “برابری” یا “زندگی سیاه مهم است” و تقریباً هر بازیکن و مربی به گزارش ESPN ، NBA قبل از بازی در هنگام سرود ملی زانو زد.

NBA انتقاداتی را به دلیل خودداری از انتقاد از چین با وجود نقض حقوق بشر در این کشور و همچنین روابط نزدیک NBA با این کشور ، به همراه داشته است. داریل موری ، مدیرعامل هوستون راکتس ، در توئیتی حمایت خود را از تظاهرات دموکراسی در چین در سال 2019 اعلام کرد ، توییتی که باعث طوفان NBA شد.

کمیسر NBA آدام سیلور در بیانیه ای گفت که “اجتناب ناپذیر است که مردم در سراسر جهان – از جمله آمریکا و چین – دیدگاه های مختلفی در مورد موضوعات مختلف داشته باشند” و خاطرنشان کرد که “حل NBA این NBA نیست.”

در پاسخ به این اظهارات ، همه شرکت های رسمی شریک NBA در چین رابطه خود را با لیگ قطع کرده و چین پخش بازی های NBA را متوقف کرده است. تنها در اکتبر سال جاری بود که این کشور پخش از NBA را از سر گرفت.

پاپ فرانسیس همچنین به دلیل رابطه با چین مورد انتقاد قرار گرفته است.(مرتبط: به همین دلیل نویسندگان و متکلمان معتقدند که پاپ فرانسیس با وجود آزار و اذیت مسیحیان با دولت چین همکاری می کند)

پاپ هنگامی که موافقت کرد اسقف های منصوب شده توسط دولت اقتدارگرا در سال 2018 را به رسمیت بشناسد ، باعث سردرگمی گسترده ای در میان کاتولیک ها شد ، توافق نامه ای که به پایان یک دهه جنگ قدرت بین دولت چین و کلیسای کاتولیک در مورد اینکه آیا دولت چین اختیار تعیین کاتولیک ها را دارد ، پایان داد. اسقف ها

حتما بخوانید:
لیست فروشگاه های اینترنتی ایران 2021

طبق این معامله ، پاپ فرانسیس مشروعیت هفت اسقفی را که توسط دولت اقتدارگرا چین انتخاب و منصوب شده اند ، به رسمیت شناخت – همان دولت چین که مسیحیان را برای دهه ها آزار و اذیت کرد ، به ویژه پس از آنکه کمونیست ها کنترل چین را در سال 1949 به دست گرفتند. از پاپ های گذشته ، کاتولیک های چینی ایمان خود را از طریق کلیساهای زیرزمینی انجام داده اند تا از دستگیری جلوگیری کنند.

توافق فرانسیس با چین باعث سردرگمی گسترده ای در بین کاتولیک های وفادار و رهبران کاتولیک شد ، بسیاری از آنها به سرعت این معامله را محکوم کردند. اسقف اعظم پیشین هنگ کنگ ، کاردینال جوزف زن ، این توافق نامه را “خیانت باورنکردنی” خواند و افزود: “کلیسایی که به بردگی دولت درآید ، یک کلیسای کاتولیک واقعی نیست”.

ذن در سال 2018 نوشت: “اگر من یک کاریکاتوریست بودم ، پدر مقدس را روی زانوی خود نقاشی می کردم ، و کلیدهای پادشاهی آسمانی رئیس جمهور شی جین پینگ را ارائه می دادم و می گفتم ،” لطفا مرا به عنوان پاپ تصدیق کنید. “

واتیکان بلافاصله به درخواست نظر بنیاد دیلی کالر نیوز پاسخ نداد.

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به صورت رایگان در اختیار هر ناشر واجد شرایط اخباری است که می تواند مخاطبان زیادی را در بر گیرد. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید