شرایط بیمه شخص ثالث شرایط بیمه نامه شخص ثالث بیمه شخص ثالث 724

مراد از خسارت‌های مالي، زیان‌هایی می‌باشد که به سبب ساز حوادث مشمول بیمه به اموال فرد ثالث وارد شود. بيمه شخص‌ثالث در اکثر اوقات كشورهاي عالم اجباري شده و در ايران نيز از سال 1347 تحمیلی شده میباشد و پوشش‌های اضافی بر سقف اجباري تصویب شده قانونی، به صورت پوشش‌هاي اختياري مازاد به متقاضيان ارائه مي‌شود. به هرکس و یا کسانی که به برهان وسیله نقلیه (شخص مقصر) دچار ضرروزیان مالی و یا این که بدنی شوند به جز خود راننده مقصر اتفاق فرد ثالث گفته می شوند. دست‌کم پوشش بیمه در ضرروزیان بدنی،معادل دست کم دیه یک مرد مسلمان در ماه های حرام و در بخش خسارت مالی،معادل دو و نیم درصد (5/2 %) تعهدات بدنی می باشد . بیمه گذار می تواند به جهت جبران خسارتهای بدنی و مالی بیش از دست‌کم مزبور،بیمه اضافی همینطور خریداری نماید. داشتن بیمه فرد ثالث، «اجباری» بوده و یکی از از اصلی‌ترین شرایط به کارگیری از آن، داشتن گواهینامه است.

  • بیمه‌نامه شما در کوتاه‌ترین زمانه صادر شده و به نشانی دلخواه شما ارسال می‌شود.
  • در تقويم قمري چهار ماه‌ ذي‌القعده، ذي‌الحجه، محرم و رجب ماه‌هاي حرام به شمار مي‌آيند.
  • این بیمه در موقعیت خطر‌ناک به کمک صاحب و مالک خودرو می‌آید تا خساراتی را که به فرد یا ماشین دیگری وارد شده است، جبران کند.
  • خرید بیمه فرد ثالث چه به صورت نقدی و چه به شکل اقساطی هیچ تفاوت قیمتی مهم یکدیگر ندارند.
  • البته در بعضی از شرکت‌های بیمه‌ای این پوشش به شکل جداگانه به فروش ‌می‌رسد.
  • در آيين طومار اجرائي موضوع اين ماده مواردي از قبيل دست کم توانگري مالي شركت بيمه، سابقه مناسب پرداخت خسارت، داشتن نيروي انساني و ظرفيت هاي اضطراری براي صادر شدن بيمه طومار و پرداخت خسارت بايد مد نظر قرار گيرد.

ماده۴۸ـ ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت مكلف است از صدور هرگونه كارت سوخت و تخصيص اوليه سهميه يا ادامه آن براي وسايل نقليه فاقد بيمه نامه خودداري كند. تبصره ـ نيروي انتظامي مكلف می باشد هر شش ماه يك توشه گزارش اجراي اين ماده را به دادستاني كل كشور، بيمه مركزي و كميسيون هاي قضائي و حقوقي، اقتصادي، اجتماعي و امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ارسال كند. دولت موظف می باشد حداكثر ظرف مدت شش ماه پس از لازم الاجراء شدن اين قانون، سامانه مزبور را روش اندازي و دسترسي برخط (آنلاين) به آن را براي كليه واحدهاي نيروي انتظامي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، شركتهاي بيمه، صندوق و واحدهاي قضائي آماده كند.
البته انتقال ماشین به خودرویی دارای کاربری مشابه قابلیت و امکان پذیر و برای مثال شما نمی توانید تخفیف اتومبیل سواری را به بارکش منتقل کنید. چنانچه شما نیز به دنبال آن می‌باشید که مناسب ترین بیمه شخص ثالث را خریداری کنید، مشخصات خودروتان را در بالای این صفحه وارد کنید، تا آخرین ارزش بیمه شخص ثالث را ببینید. سرویس ها بیمه فرد ثالث به وسیله کلیه شرکت‌های بیمه و مطابق قانون مصوب سال 1395 اهمیت نرخ‌های تقریبا یکسانی به مشتریان ارائه می‌شود. در حالا حاضر شرکت‌های بیمه به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث به مقدار ۵ درصد تخفیف به سایر تخفیفات اضافه می‌کنند. از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به فرد تعلق دارد؛ به دو روش می‌توان عمل انتقال تخفیف را انجام داد.

مدت دارای بیمه‌نامه

در قانون جدید بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه فقط تا دو و نیم % می‌توانند برای حق بیمه تخفیف قائل شوند و بخش اعظم از آن مستمند جواز بیمه مرکزی است. در صورتیکه بیمه نامه پیوسته نباشد یا این که تاریخ رخداد کمتر از 15 روز از شروع بیمه طومار باشد و یا این که مبلغ زیان مالی فرد ثالث بیش از 5/2 درصد دیه در ماه حرام سال جاری باشد . در شرایطی که می دانید هیچ وسیله نقلیه ای را بدون داشتن بیمه شخص ثالث اتومبیل نمی اقتدار در خیابان و جاده ها به حرکت درآورد و پلیس هدایت و رانندگی در آیتم بیمه شخص ثالث برابر اهمیت ظوابط اقدام به اعمال قانون می نماید. از آنجایی که داشتن بیمه فرد ثالث بررای تمامی وسایل نقلیه اجباری میباشد لذا از زمانه اتمام اعتبار قرارداد تا زمانه تمدید مجدد آن به ازای هر روز دیرکرد، جریمه ای به جهت بیمه گذار در حیث گرفته می شد. دست کم مبلغ بيمه موضوع ضابطه بيمه شخصثالث در بخش زیان مالی معادل دو و نيم درصد تعهدات بدنی است. بيمهگذار می تواند برای جبران خسارتهای مالی بيشتر از دست‌کم مزبور، در زمان صادر شدن بيمهنامه يا پس از آن، بيمه تکميلی تحصيل کند.
عمومی
همچنین کاربری های صنعتی، آمبولانس، آتش نشانی و … هم باید بیمه بیشتری را باید پرداخت کنند. قانون فوق مشتمل بر ۶۶ ماده و ۵۵ تبصره در جلسه علني روز دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ مجلس شوراي اسلامي تصويب شد و در ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ به تأييد شوراي نگهبان رسيد. شركتهاي بيمه مكلفند ذخايرتأييدشده از سوي بيمه مركزي را در دفترها و صورتهاي مالي خرید بیمه ارزان خود، مطابق راهبرد بيمه مركزي ثبت كنند. در شکل احراز تخلف شركتها و مؤسسات مذكور بوسیله مراجع يادشده، پروانه فعاليت آن‌ها از يك ماه تا يك سال معلق و در شکل تكرار تخلف يادشده براي توشه چهارم به شکل دائم لغو مي شود. قوه قضائيه نيز مكلف میباشد اطلاعات مربوط به آراي قضائي راجع به حوادث رانندگي را در سامانه مذكور قرار دهد.

چگونه بهترین بیمه شخص ثالث را بخریم؟

گاهی شرایطی پیش می­آید که خسارت‌­های وارده شامل بیمه فرد ثالث می­‌شود، البته عارضه ها دیگری در پیدایش اتفاق دخیل بوده‌­اند که سبب ازبین‌رفتن تعهد بیمه­‌گر می­‌شوند. در این وضعیت بیمه‌گر خسارت‌­های ثالثِ مالی، بدنی و جانیِ زیان‌دیده را پرداخت می­‌کند اما در آتی به جهت بازیافت آن به مسبب واقعه رجوع خواهد کرد. هرگونه سانحه ناشی از وسایل نقلیه و محصولات آن‌ها از قبیل تصادف، تصادم، سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی و یا این که انفجار یا این که هر جور سانحه‌ی ناشی از وسایل نقلیه بر اثر حوادث غیرمترقبه جزءِ خطرات ذیل پوشش بیمه شخص ثالث می­‌باشد. این خسارت‌­ها به زیان­‌هایی گفته می‌­شود که به سببِ اتفاق به اموال فرد ثالث وارد می­‌شود. اما از آنجایی‌ که ممکن است خسارت وارد شده به یک خودروی گران­ ارزش و لوکس وارد شود، به جهت همین ضرر و زیان مالی سقفی در حیث گرفته شده است.
امكان خريد قسطي بيمه نيز وجود داراست كافي هست در زمانه خريد بررسي كنيد از كدام شركت مي‌خواهيد بيمه فرد ثالث را به صورت قسطي بخريد. پس از انتخاب و در زمانه ثبت سفارش تعداد و قيمت اقساط به شما نشان دیتا مي‌شود. بخشي از هزينه بيمه شخص ثالث در ابتدا بايد به شکل پيش‌پرداخت واريز شود. باقيمانده را مي‌توان طي چند قسط و به صورت چك صياد در فاصله‌هاي زماني یکسری ماه از زمانه خريد بيمه به حساب شركت بيمه واريز كرد. ممكن است شركتي كه سال قبل از آن بيمه شخص ثالث خريده‌ايد، بيمه‌نامه را به رخ قسطي ارايه ندهد و ناچار به تغيير شركت خویش باشيد.
اگر مالک وسیله نقلیه موتوری به هر ادله بیمه‌نامه فرد ثالث نخریده یا از بیمه‌نامه قبلی‌اش یک روز پیشین باشد هم اندازه حق بیمه به‌صورت روزشمار جریمه می‌شود. بنابر همین ضابطه به تعداد سال های عدم استعمال از بیمه فرد ثالث، به صورت تصاعدی به بیمه گذار تخفیف دیتا خواهد شد. سازمان پزشكي قانوني مكلف هست دارای التماس راننده مسبب اتفاق يا شركت بيمه مربوط، جور و درصد صدمه بدني واردشده را تعيين و اعلام كند. آيين نامه اجرائي و حق بيمه مربوط به اين بيمه نامه به پيشنهاد بيمه مركزي پس از تصويب شوراي عالي بيمه به تصويب هيأت وزيران مي رسد. خرید کردن بیمه شخص ثالث دارای تعهدات دیه سال 1401 صورت می پذیرد و طبق مصوبه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران نیازی به الحاقیه افزایش دیه در شروع سال آن‌گاه نخواهد بود.
این سقف مساوی ضرروزیان وارد شده به گران‌ترین خودرو متعارف تا سقف تعهد درج شده در بیمه‌نامه است. در اینجا خواسته از اتومبیل متعارف خودرویی هست که ارزش آن کاهش از نصف سقف تعهدات بدنی باشد که شروع هر سال معین می‌شود. بیمه شخص ثالث بر پایه قانون اصلاحی ( بیمه اجباری فرد ثالث ) تصویب شده 1387کلیه دارندگان وسیله نقلیه موتوری زمینی موظف اند مسئولیت خود را در برعلیه جبران خسارتهای وارده به افراد ثالث ، نزد یکی از از شرکت های بیمه داخلی بیمه کنند . در بیمه شخص ثالث، شخص اول فرد بیمه‌گذار (کسی که به جهت وسیله نقلیه‌ای بیمه فرد ثالث خریداری می‌کند)، فرد ثانی، بیمه‌گر یا شرکت بیمه و فرد ثالث فرد یا این که کسانی میباشند در حادثه رانندگی زیان دیده‌اند به جز راننده مقصر.

حتما بخوانید:
7 معقول تاکتیک روی کردن اتصالات گلخانه Into a Sales Machine

دیجیتالی شدن بیمه‌نامه فرد ثالث

البته مطابق قوانین جدید، راننده نیز ذیل پوشش بیمه ای اساسی عنوان «بیمه حوادث راننده»، که به طراوت منتخب از بیمه ثالث میباشد قرار می‌گیرد. بیمه حوادث راننده خسارت‌های دارای ربط اصلی فوت، نقص کاربر و هزینه‌های معالجه راننده مقصر را پرداخت می‌نماید. میزان تقصیر سازمان‌های متعدد در ضرر و زیان شکل داده بوسیله دادگاه مشخص و معلوم می‌شود. به موجب قانون نو بیمه شخص ثالث، افرادی که از شیوه اعمال متقلبانه و صحنه‌سازی از بیمه ضرر دریافت می‌کنند، به حبس تعزیری محکوم می‌شود و بایستی دو برابر مبلغ ضرر و زیان را به عنوان جریمه پرداخت کنند. مطابق قانون جدید بیمه شخص ثالث تخفیف‌های عدم دریافت ضرر وابسته به بیمه‌گزار است؛ یعنی بیمه‌گزار می‌تواند تخفیف‌های بیمه فرد ثالث خود را به خودرویی دیگر از به عبارتی مدل منتقل کند.
نقطه علیه تخفیف عدم خسارت بیمه فرد ثالث، جریمه دیرکرد می باشد و سبب ارتقا حق‌بیمه می‌شود. همان‌طور که اشاره کردیم بیمه شخص ثالث برای همگی دارندگان وسایل نقلیه موتوری ناخواسته است؛ درصورت دیرکرد تمدید بیمه ‌شخص ثالث خودرو، به صورت روزشمار مبلغی به حق بیمه بیش تر خواهد شد. اضافه شدن جریمه دیرکرد به حق بیمه به رخ روز شمار فقط تا 365 روز محاسبه و اعمال می‌شود؛ به این رخ که جریمه دیرکرد بیمه‌نامه ‌شخص ثالث به جهت تأخیر عمده از یک سال ثابت خواهد ماند و تغییری نخواهد کرد. بیمه فرد ثالث، بیمه خریداری شده به جهت خودرو، کامیون، موتورسیکلت و دیگر وسایل نقلیه جاده ای است، که بطور کلی جبران‌کننده خسارت‌های ناشی از حوادث رانندگی وارد به ماشین و هم سرنشینان آن و اشخاص ثالث است. اجرای همین ضابطه نو از تاریخ ۲۹ خرداد سال ۱۳۹۶ برای همه شرکت‌های بیمه الزامی شده است.

در آیتم صندوق تامین خسارت های بدنی چه میدانید؟؟؟

معمولا بیمه نامه‌های ثالث یکساله می‌باشند ولی امکان خرید بیمه نامه کوتاه مدت (یک روزه تا یک سری ماهه) نیز وجود دارد. در لحاظ داشته باشید که خرید بیمه نامه شش ماهه به معنا پرداخت نصف حق بیمه یکساله نمی‌باشد، بدین ترتیب خرید بیمه نامه یکساله از حیث اقتصادی به صرفه است. برای شروع به اندازه هست شماره پلاک و شماره یکتای بیمه‌نامه خود را وارد نمایید تا داده ها ماشین شما نمایش داده شود. پروسه تمدید یا خرید کردن بیمه‌نامه شخص ثالث به شتاب انجام‌شده و در کاهش از ۲ ساعت پیامکی که در آن لینک ورژن الکترونیکی بیمه‌نامه شما وجود دارد برای شما ارسال می‌شود. بر اساس آخری قوانین بیمه مرکزی، نیازی به نسخه فیزیکی بیمه‌نامه فرد ثالث نیست.

خسارت در بیمه فرد ثالث به چندین جور تقسیم می‌شود؟

ماده۵ ـ شركت سهامي بيمه ايران مكلف میباشد مطابق مقررات اين ضابطه و آيين طومار هاي مربوط به آن، مهم دارندگان وسايل نقليه مسئله اين قانون قرارداد بيمه انعقاد كند. ساير شركتهاي بيمه متقاضي فعاليت در حرفه بيمه شخص ثالث مي توانند پس از اخذ جواز از بيمه مركزي مبادرت به فروش بيمه نامه شخص ثالث كنند. بيمه مركزي مکلف هست براساس آيين نامه اجرائي كه به پيشنهاد بيمه مركزي و تأييد شوراي عالي بيمه به تصويب هيأت وزيران مي رسد، براي شركتهاي متقاضي، جواز فعاليت در فن فرد ثالث صادر كند.

چاپ بیمه طومار اساسی استعمال از شماره بیمه نامه

پوشش بیمه حوادث راننده فقط برای جبران خسارت‌های بدنی (معادل دیه‌­ی جراحات و نقص‌عضو و فوت) وارده به راننده‌­ی خودرو مسببِ واقعه است. بله موتور سیکلت ها نیز مثل سایر وسیله های نقلیه موتوری باید قطعا بیمه فرد ثالث داشته باشند تا در دوران پیدایش رخداد بتواند خسارت های جانی و مالی را از کمپانی بیمه بخشی پوشش دهند .موتور سیکلت ها هم در شکل عدم تمدید بیمه طومار شامل جریمه دیرکرد خواهند شد که روزمره حساب میشود. در این گونه بیمه، صاحب وسیله نقلیه که به عنوان بیمه گذار شناخته می شود فرد اول است. همچنین، در هر زمان که راننده بخواهد بیمه شخص ثالث بخرد، می بایست جریمه دیرکرد آن را که قابل عفووبخشش نیست، بپردازد. با اعتنا به تحمیلی بودن همین بیمه نامه که از سال 1347 به ثبت رسیده میباشد و جزو مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در قبال اشخاص ثالث تلقی مشود در صورتی که شما خودرو خود را بیمه نکنید طبق ضابطه شامل جریمه دیر کرد خواهید شد. سقف جریمه دیرکرد به مدت یکسال خواهد بود به همین مضمون‌ که چنانچه شما به مدت دو سال هم خودرو خود را بیمه نکنید جریمه دیرکرد به مدت یک سال از شما اخذ خواهد شد. اما اضطراری به ذکر است که همین مبلغ جریمه دیرکرد به حساب کمپانی بیمه ای ای که شما در آن مبادرت به تمدید بیمه طومار میکنید نمیرود ، بلکه در صندوق خسارات بدنی جمع آوری میشود. از جمله مدارکی که برای خودرو اضطراری است، بیمه فرد ثالث، بیمه بدنه، معاینه فنی است، اما بیمه شخص ثالث صرفا بیمه ایست که به جهت هر وسیله نقلیه تحمیلی می باشد .
شرکت بیمه آسماری در سال ۱۳۹۱‌تاسیس شده است.این کمپانی با به کار گیری بیش از یک‌صد سال تجربه کارشناسی مدیران و کارشناسان تراز ‌اول صنعت بیمه در تراز کشور،ارائه دهنده خدمات و پوشش های بیمه ای مختلفی می‌باشد. همانطور که گفته شد، تخفیف بیمه طومار از طرز فروش اتومبیل هم قابلیت پذیر است. ماده۶۴ ـ كليه آيين طومار هاي اجرائي اين ضابطه جز در مواردي كه به نحو ديگري مقرر شده است، کاسه مدت يك سال از تاريخ بیان آن بوسیله بيمه مركزي و شوراي عالي بيمه تهيه مي شود و پس از تأييد وزير امور اقتصادي و دارايي به تصويب هيأت وزيران مي رسد. مادامي كه آيين نامه هاي مذكور، تهيه و تصويب نشده است، آيين نامه هاي اجرائي موجود، در حدودي كه مغاير اين ضابطه نباشد دارای است. ماده۶۲ ـ هرگاه شخصي برخلاف واقع خود را به عنوان راننده وسيله نقليه مسبب حادثه معرفي كند به مجازات حبس جايگاه هفت محكوم مي شود؛ راننده نيز در حالتی‌که در اين فرمان تباني كرده باشد به مجازات مذكور محكوم مي شود.
در این حالت شخص خاطی بایستی بیمه‌نامه ‌شخص ثالث اصلی دارای تهیه و تنظیم نماید و علاوه بر پرداخت جریمه دیرکرد، هزینه پارکینگ را نیز بپردازد. تعهد کمپانی بیمه در برابر سرنشینان خسارت چشم برابر حیاتی حاصل‌ضرب گنجایش ماشین در سقف تعهدات بدنی بیمه طبق وضعیت بیمه‌نامه است. تعداد جنین و اطفال تحت ۲ سال درون وسیله نقلیه به گنجایش اتومبیل بیشتر می‌شود.
در انتقال تخفیف بیمه فرد ثالث، قابلیت انتقال تخفیف ثالث تنها به جهت خودروهایی اصلی کاربری شبیه قابلیت و امکان پذیر است. به جهت مثال انتقال تخفیف ثالث از بیمه‌نامه خودرویی اهمیت کاربری بارکش به ماشین اهمیت کاربری سواری امکان ندارد. بعضی از شرکت‌‌های بیمه، بیمه ‌شخص ثالث را به رخ روز شمار نیز ارائه می‌دهند. به جهت نمونه بها بیمه‌نامه شش ماهه از نصف بها بیمه‌نامه یک ساله اکثر می باشد. بیمه فرد ثالث در واقع یک بیمه مسئولیت می‌باشد (بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی) که تحت تیم بیمه‌های خودرو قرار دارد.
به هر جور آسیب جسمی که به اشخاص ثالث در اثر حوادث و بوسیله خودروی بیمه‌شده وارد شود و یا این که سبب مرگ شخص شود ضرروزیان جانی گفته می‌شود. کد تخفیف بیمه خسارت‌های جانی را به وسیله پرداخت دیه یا این که ارش (ارش نوعی از دیه هست که میزان آن مشخص نشده و توسط پزشکی رسمی و رای دادگاه انتخاب می‌شود) جبران می‌نماید. دیه به بروز هر دسته آسیب، شکستگی، نقص کاربر و ازکارافتادگی (جزیی یا کلی ـ موقت یا این که دائم) یا فوت فرد ثالث تعلق می گیرد و بوسیله بیمه فرد ثالث فرد مقصر اتفاق یاید پرداخت گردد. در ضابطه نو بیمه شخص ثالث هزینه ضرروزیان مالی وارد شده تا سقف مشخصی بوسیله بیمه پوشش دیتا می‌شود.
داشتن به نقل از لازم است؟ بله؛ اساسی دقت به قوانین راهنمایی و رانندگی داشتن بیمه شخص ثالث خیر تنها حتمی میباشد بلکه تحمیلی است و در صورتی که بدون بیمه طومار شخص ثالث تردد نمایید، دانسیته تلقی شده و طیق قوانین دارای شما برخورد خواهد شد. همینطور در صورتی که حادثه ای برای شما رخ دهد خسارات جبران ناپذیر مالی را به جهت شما در پی خواهد داشت. آیا می اقتدار تخفیف های بیمه فرد ثالث خودوری پیشین خویش را به خودروی جدیدی انتقال داد؟ خیر؛ طبق قانون نو تخفیفات بیمه بر روی پلاک ماشین میباشد و در صورتی که اتومبیل جدید کلیدی پلاک جدیدی باشد قابلیت و امکان انتقال تخفیفات بیه پلاک نو نمی باشد. آیا ضرر و ضرر هایی که در رخداد رانندگی به راننده مقصر وارد می شود، پایین پوشش بیمه شخص ثالث است؟ در صورتی که خواسته خسارت های جانی باشد، بلی شرکت بیمه گر تا مقدار دیه ماه های غیر حرام راننده مقصر را پایین پوشش قرار می دهد که شامل هزینه های معالجه راننده نیز می شود. ولی بایستی در آیتم خسارات مالی گفت که هیچ جور وجهی جهت جبران این نوع ضرر و زیان ها به راننده مقصر پرداخت نمی شود. چگونه از صحت و معتبر بیمه طومار شخص ثالث خریداری شده اطمینان حاصل کنیم؟ می توانید اصلی مراجعه به سامانه سنهاب در وب سایت بیمه مرکزی اهمیت وارد کردن شماره بیمه طومار از درستی و درستی بیمه طومار خویش مطمئن شوید.
ضررهایی را در بر می گیرد که در جریان اتفاق به اموال و دارایی‌های حاضر در محل وارد شده باشد. شایدبرای شما جذاب باشد که بدونید بیمه شخص ثالث از گونه های بیمه نامه های مسئولیت می باشد که به موجب ضابطه خریداری آن اجباری است. یک عدد از عوامل حساس اثر گذاری گذار بر بها آخرین بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم ضرروزیان بیمه است؛ به همین معنا که به تعداد سال‌‌‌‌‌هایی که بیمه‌گذار از بیمه ثالث خود استفاده نکرده باشد، به بیمه‌نامه او تخفیف عدم ضرر تعلق‌‌‌‌‌ می‌گیرد. در‌این صورت، هنگامی که شخص بیمه‌گذار مبادرت به تمدید بیمه‌نامه خویش نماید، تخفیف تعداد سال‌های عدم‌خسارت بر حق‌بیمه پرداختی نو آن اعمال می‌‌شود و مبلغ آن کاهش پیدا می‌کند.
کارت سبز به جهت خودروهایی صادر می‌گردد که قصد خروج از مملکت و تردد در حوزه‌ جغرافیایی کشورهای عضو کارت سبز را دارا هستند . سیستم فی مابین المللی کارت سبز حساس هدف حمایت از زیاندیدگان و همینطور رانندگان در تصادفات رانندگی و بر پایه پیشنهاد طومار شماره 5 کمیته فرعی حمل و نقل جاده ای کمیسیون اقتصادی به جهت اروپا وابسته به سازمان ملل در سال 1949 تولید شد و در سال 1953 کار رسمی خود را شروع کرد . شرط حیاتی عضویت در سیستم کارت سبز این است که قانون تحمیلی بیمه شخص ثالث در آن مملکت به ثبت رسیده باشد در حالا حاضر تعداد 48کشور کاربر سیستم کارت سبز هستند که عمدتا کشورهای اروپایی هستند و بین آن‌ها کشورهای ترکیه و آذربایجان با مرز مشترک حساس کشور‌ایران میباشند . رانندگانی که قصد دارا هستند کلیدی ماشین در کشورهای عضو سیستم کارت سبز تردد نمایند مکلفند بیمه کارت سبز خریداری نمایند در غیر اینصورت اجازه ورود به ماشین آنان داده نخواهد شد .

حتما بخوانید:
كفپوش گرانولی ، کفپوش لاستیکی