سقف و تعریف حداقل اندازه تراکنش برای تفکیک حساب های شخصی و تجاری حذف شده استسقف و تعریف حداقل اندازه تراکنش برای تفکیک حساب های شخصی و تجاری حذف شده است

افزایش دادن:

گروه اقتصاد – وی درباره اقدامات دولت در زمینه تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری با انتقاد از عدم دقت در گزارش‌دهی این موضوع، گفت: امسال هیچ ضابطه قانونی در خصوص تعریف حساب‌های تجاری نداشتیم. سقف و تعداد معاملات و استقرار دولت در این زمینه تفکیک حسابهای شخصی و تجاری بر این امر مسلم است.

احسان خاندوزی به نقل از رئیس جمهور گفت: موضوع واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا در حال انجام است که یکی از درخواست های جدی رئیس جمهور بوده است. کارگروه ویژه ای از وزارت اقتصاد و حراست برای اجرای این رویداد راهبردی تشکیل شده است تا شاهد بیشترین تاثیر و بهره وری در صنعت خودرو باشیم.
وزیر اقتصاد تاکید کرد: رویکرد دولت سیزدهم در خصوصی سازی سودجویی و بی توجهی به تبعات و آینده شرکت است، بنابراین تحولات در این حوزه چارچوبی بین وزارت اقتصاد و وزارت اقتصاد نیست. ” وزارت امنیت با دقت و دقت در حال پالایش است.
وی ادامه داد: قطعاً این چارچوب کلی را در اختیار کارشناسان این حوزه قرار خواهیم داد، زیرا دولت قصد شانه خالی از مسئولیت یا کسب درآمد را ندارد و متعهد است در سال های آینده شهرت موفقی در صنعت خودرو ارائه دهد.
خاندوزی تاکید کرد: این خصوصی سازی باید در سال های آتی به عنوان اولین گام مهم خصوصی سازی دولت سیزدهم از اعتبار موفق، قابل قبول و درخشانی در حوزه خودروسازی برخوردار باشد.
وی گفت: در این چارچوب دو موضوع تنظیم مقررات در صنعت خودرو در سال های آینده و یافتن راه حل برای قیمت های ثابت در صنعت خودرو به عنوان دو پیش نیاز مشخص با دوستان وزارت حراست مطرح شده است. این چارچوب وجود دارد که نتیجه نهایی با کارشناسان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
اتصال 100% گمرک و مالیات به پنجره واحد خدمات الکترونیک
خاندوزی در پاسخ به سوالی درباره علت عدم پیوستن سازمان خصوصی سازی به درگاه دولت الکترونیک، گفت: با توجه به تلاش این وزارتخانه برای اتصال همه سازمان ها به پنجره بلوک دولت الکترونیک، گفت: ما با وزارت ارتباطات همکاری کامل داریم. در این راستا و در حوزه مالیاتی و گمرکی که بیشترین بازدید مردم را دارد، به طور کامل به درگاه و پنجره الکترونیکی متصل هستند.
وی ادامه داد: یک واحد خصوصی سازی ممکن است در طول سال برای چند شرکت سهامی عام قرارداد یا موضوع واگذاری داشته باشد که فقط یک یا چند شرکت بزرگ خریدار آن باشند و عموم مردم از آن نهاد خدماتی دریافت نکنند. بنابراین، ما درخواست کردیم که سازمان هایی که به مردم خدمات ارائه نمی دهند از این لیست حذف شوند.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: مالیات و گمرک 100 درصد به پنجره خدمات الکترونیک دولت متصل است.
تکیه بر خود اظهاری برای شناسایی حساب های تجاری
خاندوزی درباره اقدامات دولت در زمینه تفکیک حساب های شخصی و تجاری نیز گفت: از نحوه ساخت و انتشار خبر این اقدام بسیار متعجب شدم به این معنا که موضوع حساب ها مربوط به بودجه بود. قانون 1400 و تصویب و در آنجا متوقف شد. پیدا شد و در سال 1401 مصوبه قانونی مبنی بر تصویب سقف و میزان تیراژ وجود نداشت و آنچه منتشر شد دقت کافی در گزارش نبود. مبنای دولت برای تفکیک حساب های شخصی و تجاری، اتکا به خوداظهاری توسط افراد و پذیرش آن توسط دولت است. اعضای شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی اطلاعات دقیق تری را ارائه خواهند کرد.
اجرای صورتحساب الکترونیکی پس از اتمام مرحله دوم آزمایشی
خاندوزی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت اجرای لیست الکترونیکی گفت: باید به طور خاص از وزارت رفاه سوال کنید، اما طبق اطلاعاتی که من به عنوان سخنگوی اقتصادی دارم، با توجه به اینکه قول داده شده تا شهریورماه نتایج اعلام شود. اجرای آزمایشی کاتالوگ الکترونیکی باید به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارسال و سپس تصمیم گیری شود. یارانه ها، در این مرحله نباید با اعتراض و ایجاد مشکل مواجه شویم.
وی ادامه داد: باید تا پایان اجرای آزمایشی جدید صبور باشیم تا در همه استان ها بدون نقص اجرا شود.
سود سهام برای دارندگان این سهام در دسترس است
وزیر اقتصاد درباره عدم پرداخت سود سهام به برخی افراد گفت: در جریان کنترل ویژه همه مبالغ پرداختی بابت سود سهام به صاحبان این سهام منتقل شد و اختیار مدیریت سود متعلق به خود مردم است و صاحبان سهام
وی افزود: در مورد افرادی که دارای مدارک معیوب یا فوت شده باشند به محض ارائه مدارک در همان روز سود سهام عدالت واریز می شود.
سخنگوی دولت در امور اقتصادی درباره اینکه چرا نانوایان به بهانه افزایش مالیات دستگاه های نان را خاموش کردند و قیمت نان را 30 درصد افزایش دادند، گفت: برنامه ای برای افزایش مالیات نانوایان نداریم و چنین تخلفی باید انجام شود. در صورت مشاهده چنین تخلفی وزارت کشور، استان ها و سازمان غله اقدامات لازم را انجام خواهند داد.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
چرا پراید 131 بخریم؟

دیدگاهتان را بنویسید