تاریخچه سبد گل

سبد گل از قدیمی ترین اشکال ظروف است که با دست ایجاد می شود. نمونه هایی از یونانیان باستان، رومی ها و مصری ها به ما کمک می کنند تا بفهمیم که این تمدن ها چگونه کارهای روزمره خود را انجام می دادند. سبدها برای اهداف مختلف شکل می گرفتند. یک سبد با منحنی های ملایم برای نگه داشتن تخم مرغ، تزئین گل، نگهداری دانه، همراه با دسته برای حمل آسان محصولات.

با گذشت زمان متوجه شدیم که این سبدهای فروتن از زیبایی فوق العاده ای برخوردار هستند. سالها قبل شروع به جمع آوری سبدهای بومی آمریکا کردند. سبد مورد علاقه مردم سبدی بود که به طوری ریز بافته شده که 1500 نخ در هر اینچ مربع وجود دارد.

 این ساخته شده توسط بومیان آمریکایی است که در جزیره آتو در تنگه برینگ زندگی می کردند. یک گروه دیگر از سبدهایی که توسط چروکی ساخته شده، از تاک های گل انگور پیچ ساخته شده و برای نگهداری از خرده ریزها یا استفاده برای جمع آوری انواع توت ها ساخته شده است.

برای گلفروشی ها، سبدها بخشی از سهام آنها در تجارت است. گلفروشی ها سبد گل هایی دارند که از بامبو، سیم و اوسیور بافته شده اند. همچنین بیدهایی خاص با شاخه های بلند که برای سبد سازی مناسب است.

سبدهای عتیقه ایجاد شده برای گل آرایی بخشی از مجموعه کلکسیون باز ها است. سبدهای بلند و استوانه ای شکل با دسته های حلقه دار و برازنده به ظرفی سنتی برای گل های تشییع جنازه تبدیل شد. دختران جوان با حمل سبدهایی از گل که به یاد آن مرحوم داده شده بود، وارد کلیسا می شدند.

سبد گل چیست؟

اما این روزها سبد گل بیشتر در عروسی ها یافت می شوند، سبد گل خود را حمل می کنند و هنگام رفتن گلبرگ می پاشند. سبد گل ها بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از سنت ها است.

سبد گل زیبا

بدون سبدهای گل زیبا و جذاب دنیا چه شکلی میشود؟

سبد گل های زیبا، کاربردی و دست ساز در درجه اول از مواد طبیعی ساخته شده است، و همچنین ظرف مناسبی برای نگه داشتن موهبت تخیل شما هستند.

سبد گل جذابیت جهانی دارد. آنها برای هر مناسبتی و هر گیرنده ای مناسب هستند. گل آرایی سبد گل را می توان از گلهای بریده شده تازه، گلهای مصنوعی یا ابریشمی، گل های خشک و حتی گل های کاغذی تهیه کرد. در حالی که انواع مختلف گل آرایی وجود دارد ، سبدهای گل یکی از محبوب ترین ها است.

از سبد گل در کجا استفاده میشود؟

سبد گل معمولاً به عنوان وسیله ای جذاب در خانه استفاده می شود. آنها همچنین در مناسبت ها و سایر موارد خاص جزء هدایای محبوب هستند. در زمان غم واندوه، مانند مراسم تشییع جنازه، یا آرزوی سلامتی برای افراد بیمار، می توان سبد گل نیز هدیه داد. آنها به طور گسترده ای در بسیاری از خرده فروشان، از جمله گلفروشی ها و …. موجود است.

از آنجا که سبدها به اشکال، اندازه ها، رنگ ها و سبک های مختلفی وجود دارند، می توان سبد گل را متناسب با مجموعه ای از مراسم ها یا مناسبت ها تنظیم کرد. سبدهای گل مدتها پس از از بین رفتن گلها نیز مفید هستند و از سبد آن میشود به عنوان های مختلفی استفاده کرد. همانند گل آرایی، انواع مختلفی از گزینه های سبد گل.

به عنوان مثال، سبدهای گل آویز بسیار محبوب هستند. انواع مختلفی از سبدهای آویز وجود دارد، از انواع پلاستیکی و چوبی گرفته تا سبدهای حصیری سنتی.

برای آویزان کردن گلدان های زیبا میشود از سبد های آویز استفاده کرد و نهایت لذت را از دیدن گل ها داخل سبد برد. نوع محبوب دیگر سبد گل، سبد گل میوه است. سبدهای گل میوه علاوه بر گل، انواع مختلفی از میوه ها را نیز در خود جای داده است كه تقریباً برای هر مناسبت نیز جذاب است.

هنگام طراحی سبد گل، انواع مختلفی از گل آرایی وجود دارد. بسته به نقطه کانونی، شکل چیدمان و مواد پرکننده استفاده شده، انواع مختلفی از گل آرایی ها برای موارد و تنظیمات مختلف استفاده می شود. در حالی که می توان یک سبد گل را تقریباً با هر هدفی طراحی کرد.

باید بدانید که سه طرح اساسی برای گل آرایی وجود دارد. تقریباً همه آرایش های گل، از جمله سبد گل، حداقل بر اساس یکی از چند اصول روبه رو انجام می شود: آرایش خط، آرایش توده ای و آرایش توده ای خط.

با اولین اصل طراحی، از گل و شاخ و برگ استفاده می شود. تأکید بیشتر بر شاخه ها یا قطعات چوبی است که خطوط را برجسته می کند که در آرایش های جمعی از مخلوط گل استفاده می شود. این نوع طراحی سبد گل معمولاً شامل سبدها یا چیدمانهای مثلثی، دایره ای، بیضی یا هلالی است.

وقتی به سبد گل هدیه فکر می کنید، به یک هدیه کلاسیک فکر می کنید که آزمون زمان را دارد. آنها خیره کننده و برجسته هستند و پر از احساسات هستند. چیدمان سبد گل همه این خصوصیات و موارد دیگر را شامل می شود. گلهای زرق و برق دار سبد را تا لبه پر می کنند و با جذابیت خود طرفین را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد.

هر سبد بصورت ماهرانه ای ساخته می شود تا از گل های تشکیل دهنده درهر نوع چیدمان بشود استفاده کرد. مهم نیست که چه مناسبتی باشد، سبدهای گل برای تحت تأثیر قرار دادن عزیزان شما ساخته شده اند.

در حالی که یک سبد گل در جشن عید یک ماده اصلی است، همچنین از آنها برای هدیه دادن در هر زمان از سال بسیار مناسب هستند. هدیه ای از گلهای ظریف و شکوفه های زیبا طبیعت را در فضای بسته به ارمغان می آورد.

برای جشن تولد، خانه خود را با یک سبد لوکس تزئین کنید. رنگ های گل روزتان را روشن می کنند و لبخندهای درخشانی را به روی لب هایتان مینشانند. شما عزیزان میتوانید سبد گل را از بهترین گل فروشی های کشور تهیه کنید و از شکوفه های  مراقبت کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

با استفاده از هر سبدی که متناسب با موقعیت مناسب طراحی شده است، این چیدمان را برای تزیین خانه خود یا هدیه برای میزبان ارسال کنید. شکوفه های روشن همراه با رنگ های خنثی و روستایی سبدهای گل را به وسیله ای عالی برای انتقال یک پیام شیرین تبدیل کرده است.