راهنمای دریافت جواز کسب هایپرمارکت تجهیزات فروشگاهی بهسرما 84

پروانه کسب چیست و برای صدور آن چه شرایط و مدارکی لازم است ؟

اولین اقدامی که برای دریافت مجوز سالن زیبایی باید انجام دهید، اخذ جواز کسب آرایشگاه زنانه از اتحادیه آرایشگران و یا اجاره جواز کسب از افرادی است که پروانه کسب آرایشگاه زنانه را دارند. دارنده مجوز کسب باید قبل از پایان تاریخ اعتبار جواز کسب خود برای تمدید آن اقدام نماید. برای این کار متقاضی باید با مراجعه به سایت () درخواست خود را ثبت نموده و کد رهگیری دریافت نماید. جهت ثبت نام پروانه کسب به صورت اینترنتی و دریافت مجوز کسب الکترونیکی، ابتدا متقاضی باید وارد سامانه پیشخوان مجوز ها شده و درخواست خود را ثبت نماید. سپس وارد سامانه ایرانیان اصناف شده و با انتخاب گزینه “تکمیل درخواست سامانه پیشخوان مجوز ها” اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نماید. اما صدور این جواز کسب با توجه به دامنه زیاد فعالیت های تجاری در ایران و با در نظر گرفتن برخی از قوانین و مقررات تجاری ایران در اختیار صنوف مختلف قرار گرفته است.
اتحادیه در صورتی که فرد معرفی شده را واجد شرایط قانونی بداند با رعایت سایر مقررات ، پس از ابطال پروانه کسب قبلی، پروانه جدید به نام فرد معرفی شده صادر می کنند. در صورتی که درخواست صاحب پروانه کسب مبنی بر تغییر پروانه جواز کسب به یک حرفه ای دیگه باشد علاوه بر طی مراحل قانونی و استعلام و تسویه حساب از اتحادیه قبلی ضروری است. و عدم پاسخگویی اتحادیه قبلی ظرف مدت 15 روز پس از تاریخ استعلام به منزله نظر موافق تلقی می شود.
خبر روزاخبار روزخبرهای جهانخبر
توصیه می شود قبل از ارسال مدارک، آن ها را چندین بار بررسی نموده و از صحت و درستی آن ها اطمینان حاصل کنید. در صورت مفقود یا مخدوش شدن پروانه کسب، ارائه نسخه المثنی با درخواست دارنده پروانه کسب و ارائه تعهد مبنی بر پذیرش هرگونه تبعات احتمالی آن بلامانع است. 2-آگهی روزنامه رسمي مبنی بر اجازه بهره برداری از علامت تجاری خارجی(موضوع ماده قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری). 5- شناسنامه و کارت ملی برای اتباع ایرانی و گذرنامه و پروانه کار براي اتباع خارجی به همراه شش قطعه عکس پرسنلی.

ثبت نام پروانه کسب

برای استعلام پروانه کسب خود می توانید به وبسایت iranianasnafمراجعه کنید. ترجمه‌ی جواز کسب با تاییدات دادگستری و امورخارجه تنها با ارائه ی اصل مدرک به دارالترجمه میسر می باشد زیرا مدرک شما می بایست به همراه ترجمه ی آن به دادگستری و امورخارجه ارسال شود. ۶- داشتن کارت پایان خدمت و یا معاف بودن دائم با ارائه مدارک پزشکی و یا تصدیق مشغول به تحصیل بودن برای افرادی که سن آن ها کمتر از پنجاه سال است. ۵- شناسنامه و کارت ملی برای افراد ایرانی و گذرنامه و پروانه کار برای تبعات خارجی با داشتن شش قطعه عکس به صورت پرسنلی.

  • جهت کسب اطلاع از هزینه اخذ جواز کسب پوشاک یا هزینه پروانه کسب موقت می توانید با کارشناس ما در موسسه ثبت شرکت ذهن ناب تماس بگیرید .
  • اگر فردی به هر دلیل خواهان تغییر شغل خود باشد با همان جواز کسب قبلی نمی تواند فعالیت کند و باید جواز خود را تغییر دهد بخصوص اگر صنف فعالیت او متفاوت باشد.
  • • ثبت علامت تجاری و برند تنها با داشتن جواز تاسیس امکانپذیر است و بدون داشتن جواز تاسیس نمی‌تواند شرکت یا برندی را به ثبت برسانید.
  • با این که مراحل صدور جواز کسب ظاهرا در 4 مرحله و به سادگی قابل انجام است، اما مراحل مختلف این پروسه زمانبر است.
  • حال فرض را بر این می‌گیریم که تمامی کارهای درخواست جواز کسب به خوبی به اتمام رسیده و نتیجه این شده است که فرد درخواست کننده صلاحیت دریافت مجوز را داشته است.
حتما بخوانید:
سه چهارم شرکت‌های انگلیسی از تحریم‌های روسیه ضرر کردند

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف الکترونیک و صنوف وابسته شهر فردیس می باشد. حتما می دانید که مشاغلی که در ارتباط با خودرو می باشند از بازار کار خوبی برخوردار بوده و معمولا درآمد بالایی را برای افراد ایجاد می کنند. به همین دلیل افرادی که به دنبال یاد گرفتن مهارتی خاص برای شروع یک فعالیت اقتصادی پرسود می باشند و همچنین علاقمند به کارهای فنی نیز هستند، معمولا این مشاغل را انتخاب می کنند. یکی از حرفه هایی که در حوزه خودرو طرفداران زیادی دارد و می تواند افراد شاغل در آن را به سود بالایی برساند، تعویض روغنی می باشد.

ادامه حقوق بیمه

هرکسی که می‌خواهد کسب ‌وکاری راه ‌اندازی کند اما نمی‌خواهد شرکت خود را ثبت کند باید قبل از شروع کسب ‌وکار خود جواز دریافت کند. طبق قوانین مربوطه اولویت دریافت اطلاعات مشاغل برای کلیه رشته های صنفی به شرح زیر می باشد. تا این قسمت از مطالب سعی شده تمامی مباحث مرتبط با ثبت نام پروانه کسب و مدارک لازم برای جواز کسب پوشش داده شود. چنانچه فردی بیش از یک واحد صنفی داشته باشد و یا به دلایل دیگر نتواند به صورت دائم در واحد صنفی خود حضور داشته باشد، می تواند پس از دریافت پروانه کسب نسبت به تعیین مباشر برای خود اقدام نماید. اخذ جواز کسب املاک، پوشاک، فروشگاه اینترنتی، خیاطی، آرایشگاه زنانه، کافی نت و… هیچ محدودیتی ندارید می‌توانید اقدام به دریافت این جواز و یا جهت دریافت جواز تاسیس در هر زمانی که خواستید، کنید.

مدت زمان گرفتن جواز کسب

اگر یک شخص حقیقی در فعالیت های صنفی سرمایه گذاری نماید و یا در حال فعالیت باشد فرد صنفی نامیده می شود. مشاغلی که در زمینه تولید، تبدیل، خرید، فروش، توزیع و خدمات مشغول فعالیت هستند، واحد صنفی می باشند. انجام هر گونه فعالیت با جواز کسب به نام افراد دیگرئ خلاف مقررات اتاق صنفی و تجاری ایران است و باعث ابطال جواز کسب و اعمال جریمه برای خاطی خواهد شد.
اگر شما مخاطب گرامی، سابقه یا تجربه یا دیدگاهی درباره اخذ این مجوز از صنف خود در یکی از استان های کشور دارید، مراتب را از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید. صاحبان جواز کسب موقت که خواهان تبدیل پروانه کسب خود به دائم هستند و یا دارندگان جواز کسب دائم که قصد تمدید جواز خود را دارند، باید ابتدا به سایت مراجعه کرده و ضمن ثبت تقاضای خود برای اخذ کد رهگیری نیز اقدام کنند. متقاضی برای ثبت نام پروانه کسب به صورت اینترنتی و دریافت مجوز کسب الکترونیکی، ابتدا باید وارد سامانه پیشخوان مجوز ها شده و درخواست خود را ثبت کند.

پرداخت غرامت تأخیر تأدیه (جریمه دیرکرد) دیه ثالث و هزینه های پزشکی بیمارستان خصوصی

اسناد مالک بودن و یا همراه داشتن اجاره بهایی که مشغول فعالیت در آن هستید. آراء قعطی محاکم قضائی به همراه صورتجلسه تخلیه و تحویل در صورتی‌که متقاضی از طریق دادگاه مالک ملک و سرقفلی یا منافع میگردد. اسنادی که در دفتر مشاورین املاک تنظیم می‎گردد سند عادی و غیررسمی محسوب می‎گردند.

وکیل در نیاوران

اخذ تعهد از دارندگان اسناد عادی مبنی بر پذیرش مسئولیت حقوقي ناشي از آن الزامي است. فروشگا هی که مجموعه‏ای متنوع از کالاها و خدمات مورد نیاز عموم را در یک مکان مناسب عرضه می نماید. 1/2رسته سراها و سردخانه ها با حداقل متراژ 200 متر با کاربری تجاری و یا اداری. 1/1- انبارداران باحداقل متراژ 1000 متر با کاربری تجاری و یا اداری. ارائه فتوکپی شناسنامه عکس دار، اتباع بیگانه می بایست فتوکپی گذرنامه ارائه دهند.

آشنایی با پروانه کسب – شرایط، مراحل و نحوه دریافت پروانه کسب

_کارگاه فعال با دارا بودن جواز کسب معتبر می تواند از منابع انرژی موردنیاز خود ازجمله آب، گاز، برق و تلفن با تعرفه مناسب و تعیین شده بهره مند گردد. _با دارا بودن پروانه کسب تولیدی می توان درزمینهٔ دریافت بیمه و بیمه تکمیلی برای خود و سایر افراد مجموعه درخواست به عمل آورد. پروانه بهره برداری موجب معافیت حقوق ورودی مواد اولیه در صورت صادر کردن آن ها می گردد. پروانه بهره برداری‌ به دارندگان آن ها امکان وارد کردن ماشین آلات داخلی بدون پرداخت مالیات گمرکی را می دهد.

حتما بخوانید:
ژنیکوماستی و راه حل درمان + علائم و نکات مهم - مجله فیت شیپ

معرفی رشته های کار و دانش

درصورت فسخ یا انقضاء قرارداد فرانشیز و یا ابطال آن توسط مراجع ذی صلاح، فرد صنفی حق ادامه فعالیت تحت علامت تجاری قبلی را ندارد. اما مجاز به وضع هرگونه ضابطه برخلاف قانون و مقررات نظام صنفی نظیر تعیین سن، مدرک تحصیلی، جنسیت، سقف پذیرش و حدود صنفی نمی باشد. 3- پروانه كسب فروشگاه‏هاي زنجيره‏اي با ارائه مدارك فوق با نام و علامت تجاري واحد با ذكر آدرس فروشگاه مركزي و شعب آن صادر مي شود.

در ضمن در صورت وجود هرگونه تغییر در مدارک هویتی باید کپی مدارک خود را تحویل دهید. برای اخذ جواز کسب شخص باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد. در صورتی که شخص از اتباع باشد باید از وزارت کار و امور اجتماعی جواز کار معتبر داشته باشد و از وزارت کشور جواز اقامت معتبر را دریافت کند. به این منظور شخص واگذار کننده مجوز کسب، درخواست خود را کتبا به اتحادیه ارائه می‌کند. در مرحله بعد اتحادیه درخواست متقاضی را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که فرد معرفی شده برای دریافت مجوز تایید شود، پروانه کسب قبلی باطل و پروانه کسب جدید برای فرد معرفی شده صادر می‌شود. در صورتی که رشته انتخابی شما نیز جزء این رشته ها باشد، باید مبلغ آن را نیز پرداخت نمایید.
9-برگ سلامت و بهداشت شخصي و محل كسب از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و آرايشي مي باشند. در صورت داشتن اجاره نامه که از اسناد عادی محسوب می شود باید تعهد نامه مبنی بر مسئولیت شغلی و حقوقی را ارائه نمایید. ارائه آخرین مدرک تحصیلی یا حداقل گواهی بانک مشاغل پایان تحصیلات ابتدائی یا سوادخواندن و نوشتن متقاضیانی که سن آنها از 50 سال به بالا باشد. در صورت خواستن انتقال اتحادیه باید با رعایت مقررات مربوطه پروانه منتقل‌کننده را باطل و پروانه جدید به نام منتقل الیه در صورت واجد بودن شرایط لازم صادر کند.

کارت بازرگانی و پروانه صادرات،حقوق و عوارض ورودی و صدوری

همچنین دقت کنید مهلتی که برای ارسال مدارک به شما داده شده، حداکثر سه ماه است که در غیر این صورت ممکن است مجبور شوید مراحل گرفتن جواز کسب سوپرمارکت را مجدداً از سر بگیرید. هر کسب و کاری برای شروع فعالیت خود نیازمند یک وسیله و یا محل است. گرفتن یک محل مشخص و یا استفاده از یک وسیله، به مجوز از سوی نظام صنفی احتیاج دارد. و در صورت شمول بندهای و شرایط اختصاصی ماده این آیین نامه، برای فرد معرفی شده کارت مباشرت صادر نماید، مدت اعتبار کارت مباشرت مطابق مدت اعتبار پروانه کسب صادره خواهد بود.
درمواردی که نیاز به مجوز از ارگان های دولتی و شهرداری می باشد، ارائه آن. زمانی مرد می‌تواند مانع اشتغال زن شود که شغل زن منافی با مصالح خانوادگی ویا موجب تحقیر وازبین بردن حیثیت ابرو ی مرد گردد. پس از باز شدن صفحه اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و گزینه ادامه را انتخاب کنید. در شهر تهران، متقاضیان باید مدارکی مبنی بر سکونت 5 ساله در تهران را ارائه دهند. 11- مدارك لازم دال بردارا بودن صلاحيت فني براي مشاغل فني بر اساس تبصره 2 ماده 35 قانون صنفي. 10- موافقت اداره اماكن نيروي انتظامي براي مشاغل خاص بر اساس آيين نامه مربوطه.