رافائل وارنوک “ورشکستگی اخلاقی کلیسای آمریکا” را به دلیل حمایت صریح از ترامپ محکوم می کند


رافائل وارنوک ، نامزد سنای دموکرات پس از انتخابات ریاست جمهوری 2016 ، “ورشکستگی اخلاقی کلیسای آمریکا” را محکوم کرد و دلیل آن را حمایت شدید از طرف انجیلی های سفیدپوست و کاتولیک ها از دونالد ترامپ دانست.

وارنوک طی سخنرانی در دانشگاه هوارد در 10 نوامبر 2016 گفت: “شاید بیش از هر چیز دیگری که در دوران مدرن دیده ایم ، ظهور ترامپ و برگ برنده بر دوش مسیحیان ورشکستگی اخلاقی کلیسای آمریکا را مورد توجه قرار دهد.” . ، دو روز پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور.

وارنوک ، کشیش ارشد کلیسای باپتیست Ebenezer در آتلانتا ، از انجیلی های سفیدپوست و کاتولیک های حامی ترامپ ، که وی او را “شکارچی جنسی شناخته شده” می خواند ، انتقاد کرده است. (مربوط می شود: رافائل وارنوک از اصلاحیه دوم در خطبه های خود انتقاد می کند)

وارنوک 58 ساله در جریان دور دوم ژانویه با سناتور جمهوری خواه کلی لوفلر از جورجیا روبرو خواهد شد که می تواند مشخص کند کدام حزب سیاسی سنا را کنترل خواهد کرد.

سناتور جمهوری خواه دیوید پوردو برای جانشینی دوم در جورجیا مقابل جان اوسوف دور دوم برگزار می شود.

جمهوریخواهان برای حفظ کنترل اکثریت سنا باید در یکی از مسابقات پیروز شوند.

نگاه میکنم:
https://www.youtube.com/watch؟v=f4P98lWVFAs

وارنوک ، که قبلاً برای تصدی پست سیاسی نامزد نشده بود ، در جریان مبارزات انتخاباتی خود به دلیل اظهار نظرهای خود در خطبه ها و سخنرانی ها درباره عدالت اجتماعی مورد توجه جدی قرار گرفت.

در اکتبر 2016 ، هفته ها قبل از سخنرانی خود با هاوارد ، وارنوک گفت که آمریکا باید از ظهور سیاسی ترامپ “توبه” کند ، گزارش واشنگتن فری بیکن.

حتما بخوانید:
دانلود قسمت 4 فصل 7 فینال جوکر

جمهوری خواهان همچنین از اظهارات وارنوک در مورد اسرائیل ، حقوق اصلاحیه دوم و اعضای نظامی استفاده کردند.

به گزارش فری فان ، وی در خطبه ای در سال 2011 گفت: “هیچ کس نمی تواند به خدا یا ارتش خدمت کند.”

وارنوک همچنین به دلیل دفاع از جرمیا رایت ، کشیش باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق مستقر در شیکاگو ، که در طی خطبه 2003 فریاد می زد “لعنت به آمریکا!” ، مورد انتقاد قرار گرفته است.

جمهوری خواهان تبلیغات این خطبه را در زمان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال 2008 انجام دادند.

وارنوک در سخنرانی خود در سال 2016 از رایت دفاع کرد و گفت اظهارات رایت وقتی از آنها در کارزارهای تبلیغاتی علیه اوباما استفاده شد ، از متن خارج شد.

وارنوک در سخنرانی خود برای هوارد گفت: “خطبه تأملات انتقادی یک متکلم جدی و متفکر را ارائه می دهد.”

به گفته وی ، وارنوک “رادیکالیسم” تاریخی کلیسای سیاهپوست را با اکثریت کلیساهای سفیدپوست مقایسه می کند ، که اعضای کلیسای آنها تا حد زیادی از ترامپ حمایت می کنند.

وارنوک پرسید: “آیا کلیسای سیاهپوست بهترین پیشگوی پیامبری خود را برآورده می کند یا تسلیم وسوسه ای می شود که برای آقای ترامپ ، یک شکارچی جنسی شناخته شده ، حمایت 81٪ از انجیلی های سفیدپوست و 60٪ سفیدپوستان کاتولیک است؟”

وی همچنین پیش بینی می کند که هزاره ها کلیساها را در حمایت از ترامپ ریاکارانه تلقی خواهند کرد.

وی گفت: “من سو susp ظن ناپسندی دارم كه برای هزاره های بیشتر ، نسلی كه تحمل كمی نسبت به نفاق داشته باشد ، آزادی مذهبی خود را برای اجتناب مجدانه از كلیسا اعمال خواهد كرد.”

حتما بخوانید:
قیمت تجهیزات پزشکی در سدان

وارنوک ادعا می كند كه ترامپ “به عنوان یك فاشیست ، نژادپرست ، جنسیت ، بیگانه هراسی ، كه مکانیسم های نظم و ترتیب برای بستن پایتخت جهان را گسترش می دهد ، نامزد شد”.

کمپین وارنوک به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید