رئیس ضد جاسوسی ایالات متحده می گوید ، پکن تیم بایدن را با کارزار بدخیمی خارجی تأثیر می گذارد


یک مقام ارشد ضد جاسوسی دولت آمریکا روز چهارشنبه گفت که دولت چین در حال انجام کارزاری “نفوذ شیطانی خارجی” با هدف هدف قرار دادن مقامات ورودی بایدن و همکاران آنها است.

ویلیام ایوانینا ، رئیس مرکز ملی ضد جاسوسی و امنیتی در دفتر مدیر اطلاعات ملی ، در اجلاس امنیت سایبری گفت که تلاش های دولت چین نمونه ای از تأثیر خارجی “بر استروئیدها” است.

ایوانینا در اجلاس آسپن گفت: “ما همچنین تحرک برنامه ریزی شده را دیدیم و پیش بینی می شد که چین اکنون اقدامات خود را برای نفوذ به سمت دولت جدید هدایت کند.”

“و وقتی این را می گویم ، این نفوذ بدخیم خارجی ، این تأثیر دیپلماتیک به علاوه یا روی استروئیدها ، ما شروع به دیدن این می کنیم که اکنون نه تنها افرادی که از دولت جدید شروع می کنند ، بلکه اطرافیان نیز هستند ، افرادی از دولت جدید ، در سراسر کشور بازی می کنند. مدیریت. “

اوانینا گفت افسران ضد اطلاعات از زمان انتخابات ماه گذشته شاهد جهش در فعالیت ها بوده اند. (مرتبط: یک شرکت وابسته به لابی های مشاور عالی بایدن برای نرم کردن سیاست تجارت ایالات متحده در قبال چین)

نگاه میکنم:

https://www.youtube.com/watch؟v=Q070UaWqZm8

ایوانینا جزئیات تلاش پکن برای راحت بودن با کارکنان بایدن را ارائه نداد. وی همچنین پیشنهاد نمی کند که دستیاران بایدن قربانی تلاش های چین برای تأثیرگذاری شده اند.

وی گفت كه مقامات اطلاعاتی آمریكا وظیفه دارند تا در مورد تاكتیك های پكن به دولت آینده اطلاع دهند.

به طور گسترده ای انتظار می رود که دولت بایدن با دولت چین نرم تر از دولت ترامپ باشد. روزنامه South China Morning Post ماه گذشته گزارش داد که دولت چین از آنتونی بلینکن ، نامزد بایدن برای وزیر امور خارجه ، به عنوان “کسی که پکن می تواند با او کار کند” دیدن می کند.

حتما بخوانید:
لیست سایت های جدید برای پی بی ان ها

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، صدها میلیارد دلار کالاهای چینی تعرفه وضع کرده و از دولت چین به دلیل واکنش به بیماری همه گیر ویروس کرونا انتقاد کرده است. وزارت دادگستری ترامپ همچنین آزار و اذیت شهروندان چینی را که به عنوان مأمور مخفی خارجی در دانشگاه های ایالات متحده عمل می کنند ، افزایش داده است.

چندین مقام که برای خدمت در دولت بایدن انتخاب شده اند خواستار تقویت روابط دیپلماتیک با چین هستند.

جیک سالیوان ، که به عنوان مشاور امنیت ملی بایدن فعالیت خواهد کرد ، در دسامبر 2017 در CGTN تحت کنترل پکن حاضر شد تا از اعلامیه ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس توسط ایالات متحده آمریکا به عنوان پایتخت اسرائیل توسط انتقاد انتقاد کند.

استیو ریچتی ، که به عنوان مشاور بایدن فعالیت خواهد کرد ، به رئیس جمهور بیل کلینتون در سال 2000 کمک کرد تا در کنگره از لایحه ای که روابط تجاری دائمی (PNTR) با چین را ایجاد می کند ، حمایت کند.

در آن زمان ، مترقیانی مانند سناتور برنی سندرز با انتقاد از این لایحه گفتند که این قانون باعث از بین رفتن مشاغل آمریکایی خواهد شد. مطالعه 2012 در ییل گفت این لایحه باعث “کاهش شدید” مشاغل تولیدی در ایالات متحده شد.

در ماه آگوست ، اوانینا بیانیه ای صادر کرد و هشدار داد كه دولت چین ترجیح می دهد رئیس جمهور ترامپ رئیس جمهور ترامپ را در انتخابات به جای بایدن باخت.

اوانینا در بیانیه ای در 7 اوت گفت: “ما تخمین می زنیم كه چین ترجیح می دهد رئیس جمهور ترامپ – كه پكن او را غیرقابل پیش بینی می داند – برای انتخابات مجدد پیروز نشود.”

حتما بخوانید:
وزارت امور خارجه مقامات حزب کمونیست چین را با استفاده از "تاکتیک های ارعاب" برای سکوت مخالفان تحریم کرد

“چین قبل از نوامبر 2020 تلاش های نفوذ خود را گسترش می دهد تا فضای سیاسی را در ایالات متحده شکل دهد ، شخصیت های سیاسی را که مغایر با منافع چین می داند تحت فشار قرار دهد و چین را منحرف و ضد انتقاد کند.”

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید