[ad_1]

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز جمعه دستور عقب نشینی اکثر 700 نفر از پرسنل ارتش ایالات متحده را که در حال حاضر در سومالی مستقر هستند ، داد.

نیروهای آمریکایی در این کشور آفریقایی مستقر هستند تا با سازمان تروریستی الشباب مرتبط با القاعده مبارزه کنند. پولیتیکو گزارش داد ، نیروها به آفریقای شرقی و سایر کشورهای همسایه اعزام می شوند.

پنتاگون در بیانیه ای به پولیتیکو گفت: “در حالی که تغییر موقعیت تغییر سیاست ایالات متحده نیست.” وی افزود: “ایالات متحده توانایی خود را در انجام عملیات مقابله با تروریسم در سومالی و جمع آوری هشدارها و شاخص های اولیه در مورد تهدیدات به میهن حفظ خواهد کرد.”

داور ، د - 10 فوریه: (R) دونالد ج. رئیس جمهور ایالات متحده  ترامپ و مایک پنس معاون رئیس جمهور (C) با انتقال آبرومندانه ای به خدمتگزاران افتاده ، یک گروهبان ارتش ایالات متحده ، می رسند.  کلاس 1 خاویر ج.  گوتیرز ، 28 ساله ، گروهبان ارتش ایالات متحده.  کلاس اول آنتونیو آر رودریگز ، 28 ساله ، در پایگاه هوایی دوور در 10 فوریه سال 2020 در دوور ، دلاور.  وزارت دفاع گفت که هر دو سرباز در حمله روز شنبه در استان ننگرهار افغانستان کشته شدند.  (عکس: مارک Makela / گتی ایماژ)

داور ، د – 10 فوریه: (R) دونالد ج. رئیس جمهور ایالات متحده ترامپ و مایک پنس معاون رئیس جمهور (C) با انتقال مناسب کارمندان افتاده (عکس: مارک ماکلا / گتی ایماژ)

دستور ترامپ تنها آخرین گام در فشار عمومی تر ترامپ برای بازگرداندن نیروهای مستقر در خارج از کشور است. وی همچنین دستور داد تا 15 ژانویه حضور نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان به 2500 نفر کاهش یابد. (مرتبط: مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین قول “انتقال بسیار حرفه ای” به دولت بایدن را می دهد)

ترامپ اغلب در جریان مبارزات 2016 و 2020 خود قول “جنگهای بی پایان” را می داد که در آن نیروهای آمریکایی برای دهه ها در خارج از کشور مستقر شده اند.

وزیر دفاع کریستوفر میلر در مورد عقب نشینی در خاورمیانه در آن زمان گفت: “تصمیم رئیس جمهور براساس تعهد مداوم وی به کابینه امنیت ملی طی چند ماه گذشته ، از جمله بحث و گفتگوهای مداوم با من و همکارانم در دولت ایالات متحده است.” . “و همین امروز صبح ، من با رهبران اصلی کنگره و همچنین با متحدان و شرکای خارج از کشور صحبت کردم تا با توجه به رویکرد مشترک ما ، آنها را از این برنامه ها مطلع کنم.”

[ad_2]

منبع: outlandernews.ir

ایندکسر