دادگاه عالی ویسکانسین دادخواست ترامپ را تا زمان رسیدگی به دادگاه های بدوی رسیدگی نخواهد کرد


دادگاه عالی ویسکانسین ، با تصمیم 4-3 در یک تصمیم رویه ای ، درخواست مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور مجدد دونالد ترامپ در روز پنجشنبه برای رسیدگی به دادخواست ای که بیش از 221000 رای را رد می کرد ، رد کرد و تصمیم گرفت که پرونده ابتدا باید بررسی شود – دادگاه های بدوی مطابق با قوانین ایالتی.

“بریاس هاگدورن” نوسان محافظه کار نوشت: “من انگیزه پرداختن به موضوعات حقوقی مطرح شده توسط این دادخواست را فوراً می دانم تا اطمینان حاصل شود كه انتخابات اخیراً به پایان رسیده مطابق قانون انجام شده است.” “اما چالش های نتایج انتخابات نیز توسط قانون تنظیم می شود.”

هاگدورن گفت این پرونده باید در دادگاه های بدوی آغاز شود تا اختلافات واقعی حل شود.

“من نمی دانم که چگونه می توانیم بدون مرتب سازی این مسائل ، با تمام موارد قانونی مطرح شده در دادخواست کنار بیاییم ، وظیفه ای که نه از نظر موقعیتی مناسب هستیم و نه از نظر نهادی به آن متعهد هستیم.”

رئیس دادگستری ، دریک راگنساک با این استدلال که برای تأیید نتایج انتخابات محدودیت زمانی وجود دارد ، مخالف است.

“چهار قاضی این دادگاه این واقعیت را نادیده می گیرند که محدودیت های زمانی قابل توجهی وجود دارد که می تواند مانع تصمیم گیری ما درباره موضوعات حقوقی مهمی شود که خواستار حل و فصل دادگاه عالی ویسکانسین هستند.”

حتما بخوانید:
آیا ادعاهای ترامپ در مورد "انتخابات جعلی" به شانس CSO در دور دوم سنا جورجیا آسیب می رساند؟

روگنساک ، قاضی آنت زیگلر در اختلاف نظر خود ، گفت که او پرونده را می شنید و نتیجه را به دادگاه های بدوی ارجاع می داد ، سپس می توانست برای صدور حکم به دادگاه عالی گزارش دهد.

مبارزات انتخاباتی ترامپ با استدلال در مورد بی نظمی هایی مانند انتخابات ، پر کردن اطلاعات آرا ، از دست دادن اطلاعات ، نقض قوانین ایالتی ، با توجه به شکایت این کمپین ، از دادگاه خواسته است تا بیش از 221000 برگ رأی گیری را رد صلاحیت کند. به گزارش آسوشیتدپرس (AP) ، کمیسیون انتخابات ایالتی به کارمندان چراغ سبز برای تعمیر آرا داده است.

روگنساک گفت که دادگاه باید به این پرونده رسیدگی می کرد تا مشخص شود آیا کمیسیون انتخابات به کارمندان در مورد چگونگی رأی گیری مشاوره مناسبی داده است. (مرتبط: “چهار سال دیگر شما را می بینم”): ترامپ اشاره می کند که در سال 2024 در جریان جشن کریسمس کاخ سفید کاندید خواهد شد)

این کارزار همچنین آرا of رأی دهندگانی را که خود را “نامحدود” اعلام کرده بودند به چالش کشید و آنها را از نیاز به ارائه شناسه رأی دهندگان رها کرد.

ربکا بردلی عدالت محافظه کار تصمیم اکثریت را “اختلاف مهمی بر دموکراسی” در اختلاف نظر خواند.

“بی عملی اکثریت در انتخابات گذشته ما اثری پاک نشدنی برجای می گذارد. این امر همچنین به طور عمیق و جبران ناپذیری بر کلیه انتخابات محلی ، ملی و ملی متعاقب آن تأثیر خواهد گذاشت ، که عواقب جدی برای ایالت ویسکانسین و آسیب قابل توجهی به قانون خواهد داشت. “

حتما بخوانید:
مارک کلی ، دموکرات آریزونا ، به عنوان جدیدترین سناتور ایالات متحده سوگند یاد کرد

در بیانیه رسمی آمده است: جیم تروپیس ، مشاور مبارزات انتخاباتی ویسکانسین ، گفت که دادگاه صریحاً توضیح داده است که موارد مطرح شده جدی است.

“معلوم بود از [the Wisconsin Supreme Court] نوشته هایی که دادگاه جدی بودن این موضوعات را تشخیص داده و منتظر برداشتن گام بعدی است. انتظار داریم به زودی به دیوان عالی کشور برگردیم. “

به گفته AP ، دو پرونده دیگر نیز در دادگاه عالی ایالت وجود دارد که به دنبال بطلان آرا هستند.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید