دادگاه عالی از محدودیت های COVID-19 نیویورک خواست که “تبعیض آمیز” با رهبران مذهبی باشند


اواخر چهارشنبه شب ، دادگاه عالی در کنار سازمان های مذهبی قرار گرفت و محدودیت های ویروس کرونا ویروس فرماندار آندرو کوومو را به چالش کشید و اقدامات دموکرات نیویورک را در دستور امداد اضطراری خود “تبعیض آمیز” خواند.

قضات محافظه کار ، از جمله قاضی امی کانی بارت ، در این حکم 5-4 از سازمان های مذهبی حمایت کردند ، در حالی که رئیس دادگستری جان رابرتز جانب قضات لیبرال را گرفت. برای اولین بار ، بارت پس از جایگزینی مرحوم روت بادر گینسبورگ ، به عنوان آخرین عدالت دادگاه عامل تعیین کننده ای بود.

اکثریت گفتند که محدودیت های ویروس کرونا در کوومو در جوامع مذهبی “بسیار محدودتر از کلیه مقررات Covid است که قبلاً در دادگاه ظاهر شده بود ، بسیار سختگیرانه تر از قوانین تصویب شده توسط بسیاری از حوزه های قضایی دیگر همه گیری ، و بسیار شدیدتر از آنچه برای جلوگیری از شیوع ویروس ضروری است نشان داده شده است. “

به گزارش سی ان ان ، در اوایل سال جاری ، دادگاه رتبه 5-4 را به نفع قضات لیبرال در مورد محدودیت های مذهبی COVID-19 در کالیفرنیا و نوادا کسب کرد. (مرتبط: “م institutionsسسات مذهبی مشکلی داشتند”: اندرو کوومو تهدید به بستن کلیساها ، کنیسه ها)

محدودیت های کوومو ، تعداد افرادی که می توانند در مراسم مذهبی شرکت کنند ، به 10 نفر در مناطقی که خطر ویروس کرونا وجود دارد ، بدون توجه به ظرفیت یک کلیسا یا کنیسه ، محدود می شود. در مناطقی که کمی خطر کمتری دارند ، حضور در 25 نفر محدود است.

حتما بخوانید:
10 تاکتیک خدمات حمل و نقلی که هرگز شکست نمی خورند

قاضی برت کاوانو روز چهارشنبه نوشت: “محدودیت های نیویورک در نمازخانه ها نه تنها سختگیرانه است ، بلکه تبعیض آمیز است.”

کاوانو ادامه داد: “با توجه به همه گیری ویرانگر ، شک ندارم که دولت این قدرت را دارد که محدودیت های مناسب – حتی بسیار سختگیرانه – را برای شرکت در مراسم مذهبی و اجتماعات سکولار اعمال کند.” “اما با توجه به منافع اصلاحیه اول ، محدودیت های نمازخانه در نیویورک با شرایط مطابقت ندارد.

سازمان های یهودی ، به نمایندگی از بنیاد بکت برای آزادی مذهب ، از دیوان عالی کشور خواستند ارزیابی کند که آیا دستور اجرایی کوومو هنگام تمرین “از عبادت بدش می آید” و یا “وقتی مقام صادر کننده این موضوع را روشن می کند ، قانون ورزش رایگان را نقض می کند؟” درک کنید که این دستور در عمل و سنت های یک اقلیت مذهبی است. “

در این درخواست با استناد به اظهارات کوومو به جامعه ارتدکس در اوایل ماه اکتبر ، “فرماندار روشن است که ابتکار خوشه ای وی هدف قرار دادن یک اقلیت مذهبی خاص است ، که وی به دروغ به گسترش COVID-19 – یهودیان ارتدکس متهم می کند.” .

کوومو گفته بود: “اگر نمی خواهی با این قوانین زندگی کنی ، من کنیسه ها را می بندم.”

در این ممنوعیت آمده است: “فرماندار به طور كلی به ایمان مذهبی حمله نكرد ، اما یك دین خاص را به دلیل گناهكاری و مجازات برای شیوع بیماری همه گیر در سراسر جامعه جدا كرد.” “او” اعضای جامعه فوق ارتدوکس “را تهدید کرد و به دلیل تصورات خودش از جامعه ، آنها را” مشکل “دانست.”

حتما بخوانید:
ویژگی جلسات مشاوره تلفنی کنکور هدف رس چیست؟

قاضی نیل گورسوه به نظر وی خاطرنشان كرد كه ، طبق گفته كومو ، “لباسشویی و الكل ، مسافرت و وسایل” ضروری “هستند ، در حالی كه تمرین های مذهبی سنتی چنین نیستند.

گوروشوخ نوشت: “این دقیقاً همان نوع تبعیض است که اصلاحیه اول آن را منع کرده است.”

دفتر کوومو بلافاصله به درخواست نظر بنیاد دیلی کالر نیوز پاسخ نداد.

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید