بکلینک پیوند یا لینکی از یک سایت به وبسایت دیگر است. تگ Nofollow در لینک به وجود آمده، به موتورهای جستجو همچون گوگل میگوید پیوند یا لینک را نادیده بگیرد. به عنوان مثال ، شرکت های رسانه ای که دارای چندین سایت هستند و به همه آنها به هم لینک می شوند ، نگران شناسایی بعنوان PBN نیستند ، مگر اینکه وب سایت ها مرتبط نباشند ، ده ها پیوند فوترها وجود داشته باشد ، یا این که بارها و بارها به صفحات داخلی مشابه پیوند داده باشند. سایتها معمولا به وبینار لینک داده و به برند شما نیز اشارهایی مینمایند. معمولا لینکهای مقاله به سایت شما زمانی ایجاد میشود که محتوای سایت شما به عنوان منبع اطلاعاتی ویژه (مانند مقاله یا اینفوگراف) شناخته شده، زمانی که از نماینده شرکت شما مصاحبه میشود و یا سایت شما برای موضوعی خاص مورد توجه قرار میگیرد. معمولا وقتی وبلاگ نویسی میخواد به سایت غیرمعتبری لینک بده، اون لینک رو نوفالو میکنه.

در ویدیو بالا میبینید چطور در چند دقیقه به راحتی در این صفحه لینک میسازیم. با توجه به هشدار بالا اگر قصد خرید لینک از سایت 7 بک لینک را دارید حتما از حالت رپورتاژ (بک لینک دائمی) استفاده کنید. با توجه به این، قبل از رفتن به سراغ سایت فروش بک لینک، باید به خوبی اطلاعات لازم در مورد نیاز سایت تان را به دست بیاورید. بنابراین پیشنهاد میکنم به هیچ عنوان به سراغ سایت های فروشنده بک لینک با پکیج هایی که تعداد لینک زیادی درون آن وجود دارد، نروید. اگر آشنایی به مباحث سئو ندارید از یک متخصص سئو که حداقل آشنایی نسبی با کسب و کار شما دارد کمک بگیرید. برای مثال اگر موضوع سایت شما در مورد طراحی وبسایت باشد و از آن به سایت ورزشی لینک بدهید قطعا بک لینک بدی است و بازدید کننده از آن استقبال نمی کند. موتورهای جستجو این موضوع را به عنوان مدرکی مبنی بر این میدانند که سایت دارای محتوای قابل توجهی است. تنها کافی بود که مقداری پول در شرکت های مزرعه لینک خرج می کردید.

مثال میزنم. همین کامنت شما در جهت لینک سازی گذاشته شده بود که نام کاربری خود را کلمه کلیدی گذاشته بودید و آدرس وب سایت را نیز لندینگی که میخواستید لینک بیلدینگ کنید. اما مد نظر داشته باشید که در این نوع بکلینک، تنها لینکهایی که از سایتهای معتبر آمدهاند، ارزشمند است. آنها روشی صادقانه برای صحبت با موتورهای جستجو هستند که یک صفحه وب ارزشمند است و پاسخهای مفیدی را ارائه میدهد. به طور خلاصه، پیوندها از وبسایتهای معتبر، وضعیت «do follow» و مکان قرارگیری در محتوای اصلی سایت، بیشترین ارزش را در بهبود سئو خارجی سایت ارائه میدهد. لینک درون کامنت ها: برخی سایت ها به کاربران امکان درج لینک در کامنت خود را می دهند، این کامنت ها هم مکان مناسبی برای گرفتن بک لینک است. مکان سایت شما در نتایج موتورهای جستجو به شدت تحت تأثیر کمیت و کیفیت لینک دهندهها به سایت شما است. این نمودار بسیار حرفه ای است که مخالف خوشه بندی به نظر می رسد…

پس از ذهنیت که این نوع لینک ارزشی ندارد را فراموش کنید. در این نوع از لینک، موتورهای جستجویی همچون گوگل هیچ ارزشی از یک سایت به سایت دیگر منتقل نمیکنند. سپس با لینک دادن کلمات کلیدی خود به آرامی مخاطبین را جذب نمایید. برای جذب بکلینکهای مقاله، محتوایی ایجاد کنید که شما را به عنوان یک مدیر متفکر نشان میدهد؛ به گونهای که سایت و نام تجاری شما به عنوان یک منبع مراجعه برای مصاحبهها و بینش صنعتی مورد تحسین قرار گیرد. PBNیکی از روش های مفیدی است که سایت های معتبر در سراسر دنیا برای جذب مخاطب آن را انجام می دهند و در ایران نیز سایت های مختلفی از جمله دیجی کالا برای حفظ قدرت و جایگاه خود در بازارهای مجازی فروش، اینکار را انجام می دهد. البته متاسفانه توضیحات کاملی در این سایت وجود ندارد و نمیتوان تشخیص داد که هر پکیج بک لینک، شامل چه تعداد لینک است؟ دقت کنید که این اینفلوئنسرها چه کسانی هستند و دنبالکنندگانشان چقدر به آنها مشتاق هستند. حال ممکن است که موتورهای جست و جو رتبه آن صفحه را به واسطه لینکی که شما به آن دادهاید افزایش دهند٬ اما از پیجرنک شما چیزی برای آن صفحه نبرده باشند.