جیک سالیوان در مصاحبه با تبلیغات چین سیاست اسرائیلی ترامپ را شکست


جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی ورودی ، اواخر سال 2017 در مصاحبه ای با CGTN ، یک رسانه مستقر در پکن که توسط دولت چین کنترل می شود ، از سیاست خاورمیانه دونالد ترامپ رئیس جمهور انتقاد کرد.

سالیوان در اینترنت ظاهر شد تا درباره اعلامیه ترامپ مبنی بر آغاز روند انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل ، در اینترنت صحبت کند.

“این یک تصمیم سیاسی بود ، نه یک تصمیم سیاست خارجی. این برای ترامپ و طرفدارانش بود. سولیوان در مصاحبه ای که در 9 دسامبر 2017 پخش شد ، گفت:

سالیوان ادعا می کند که تصمیم ترامپ “ایجاد تلاطم و آشفتگی” در مذاکرات توافقنامه صلح بین اسرائیل ، فلسطین و دیگر کشورهای خاورمیانه است.

سالیوان که مشاور ارشد هیلاری کلینتون از وزارت امور خارجه و جو بایدن در زمان معاونیت رئیس جمهور بود ، گفت: “یافتن دلیل خوبی برای این تصمیم از نظر پیشبرد اهداف صلح در خاورمیانه دشوار است.” (مرتبط: گزارش: اقتصاددان به سمت کابینه بایدن ، که در سایت های تبلیغاتی چین ظاهر می شود ، ارتقا می یابد)

روز سه شنبه ، بایدن اعلام کرد که سالیوان مشاور امنیت ملی وی در کاخ سفید خواهد بود.

سالیوان در مصاحبه با CGTN گفت: “من اعتقاد ندارم كه ما به توافق صلح بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها نزدیك بودیم.”

وزارت دادگستری CGTN را که قبلاً به آن CCTV می گفتند ، ملزم می کند که تحت قانون ثبت عوامل خارجی (FARA) ثبت نام کند ، زیرا توسط دولت چین کنترل می شود.

حتما بخوانید:
سدیم لوریل سولفات = Sodium Lauryl Sulfate سدیم لاریل سولفات

نگاه میکنم:

https://www.youtube.com/watch؟v=zlOyI4FJk6Q

سالیوان در مصاحبه CGTN به عنوان یکی از اعضای ارشد موسسه کارنگی برای صلح بین المللی ، یک اتاق فکر برجسته در زمینه سیاست خارجی ظاهر شد.

کارنگی بین 500000 تا 1 میلیون دلار بودجه از ژانگ ییچنگ ، ​​مدیر عامل گروه CITIC ، یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری دولتی چین دریافت کرد.

طبق وب سایت کارنگی ، ژانگ ، معتمد اتاق فکر ، عضو یازدهم و دوازدهم کمیته های ملی کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین ، یک گروه مشاوره حزب کمونیست چین است.

هنگامی که در وزارت امور خارجه بود ، سالیوان صدها ایمیل طبقه بندی شده را ارسال کرد و دریافت کرد که در یک سرور ایمیل خصوصی ذخیره شده بود که کلینتون از وزیر امور خارجه استفاده می کرد.

در سال 2016 ، سالیوان به عنوان مشاور ارشد سیاست خارجی در کارزار انتخاباتی کلینتون ، ادعاهای توافق نامه محرمانه بین کارزار انتخاباتی ترامپ و دولت روسیه را مطرح کرد که از آن زمان نادرست بودن آنها ثابت شده است.

سالیوان در مصاحبه ای در سال 2018 از نقش کمپین کلینتون در تأمین مالی پرونده استیل دفاع کرد ، که شامل ادعاهای دروغین توطئه بین کمپین ترامپ و کرملین برای تأثیرگذاری در انتخابات 2016 بود.

تیم انتقالی بایدن به درخواست نظر پاسخ ندادند.

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به صورت رایگان در اختیار هر ناشر واجد شرایط اخباری است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.

حتما بخوانید:
گوتفلد جان کری را پاره می کند: "بایدن او را به آب و هوا تبدیل کرد زیرا او را برای یک درخت برد"


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید