“جنگ کامل”: وزیر دفاع ایران در مورد تجاوزهای آمریکا هشدار می دهد


یک مشاور رهبر ایران روز پنجشنبه هشدار داد که هرگونه حمله آمریکا به این کشور “یک جنگ تمام عیار” را به خطر می اندازد.

حسین دهان ، وزیر دفاع حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ، به آسوشیتدپرس گفت که اگرچه “ما بعد از جنگ نیستیم … ما به خاطر مذاکره دنبال مذاکره نیستیم.

دهان گفت: “درگیری تاکتیکی محدود می تواند به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود.” “قطعاً ایالات متحده ، منطقه و جهان نمی توانند در برابر چنین بحرانی فراگیر مقاومت کنند.”

اظهارات دهقان پس از گزارش هایی مبنی بر سوال رئیس جمهور دونالد ترامپ درباره حمله به تأسیسات هسته ای ایران صورت گرفت ، اما تنها با انصراف اعضای دولت وی صورت گرفت. (مرتبط: ترامپ با محدود کردن توانایی حمله به ایران بدون تأیید کنگره قطعنامه را مجازات می کند)

دهقان بعنوان یک کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در سال 2021 دیده می شود ، زمانی که روحانی برای یک دوره مجدد انتخاب شده محدود است. دهان “ملی گرا” که خود توصیف شده است ، گفت که در صورت انتخاب ، گفتگوهای احتمالی آینده با غرب شامل برنامه هسته ای ایران نیست ، که به گفته وی “بازدارنده” در برابر مخالفان ملت است.

دهان به AP گفت: “جمهوری ایران تحت هیچ شرایطی قدرت دفاعی خود را … با کسی مذاکره نخواهد کرد.” “موشک ها نمادی از ظرفیت عظیم متخصصان ، جوانان و مشاغل صنعتی ما هستند.”

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا با مایک پنس معاون رئیس جمهور و استفان منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در کاخ سفید در 24 ژوئن 2019 “تحریم های شدید” علیه رهبر معظم ایران را امضا کرد. (MANDEL NGAN / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

تنش های آمریکا با ایران در تمام دوره ریاست جمهوری ترامپ افزایش یافته است. وی از توافق هسته ای سال 2015 کناره گیری کرد ، مجازات های شدیدی را وضع کرد که اقتصاد کشور را فلج کرده و ترور کسیم سلیمانی ، یکی از رهبران عالی نظامی این کشور را ، که ایالات متحده آمریکا وی را تروریست معرفی کرد ، مجاز دانست. (مرتبط: مک مستر: “اشتباه بزرگ” برای از سرگیری توافق هسته ای در ایران)

حتما بخوانید:
زمان را هدر ندهید! 5 اطلاعات برای شروع شیلنگ

رئیس جمهور منتخب جو بایدن گفت که وی برای انجام مجدد توافق با ایران آزاد است که تحریم ها را در ازای محدود کردن غنی سازی اورانیوم در این کشور کاهش می دهد ، گام اساسی در تولید سلاح های هسته ای.

دهان گفت ، بازگشت به معامله به هیچ وجه تضمین شده نیست.

“ما وضعیتی را نمی بینیم که در آن باشد [the U.S.] این زمان برای تضعیف ملت ما است. “

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به صورت رایگان در اختیار هر ناشر واجد شرایط اخباری است که می تواند مخاطبان زیادی را در بر گیرد. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید