جان او.برنان مدیر سابق سیا می گوید کشتن یک دانشمند هسته ای ایرانی “عملی جنایتکارانه” است


جان سابق رئیس سیا

“این یک عمل جنایتکارانه و بسیار بی پروا بود. این انتقام مرگبار و دور جدیدی از درگیری های منطقه ای را تهدید می کند. رهبران ایران عاقلانه خواهند بود منتظر بمانند تا رهبری مسئول ایالات متحده به صحنه جهانی برگردد و با تمایل به واکنش علیه عاملان ادعا شده مخالفت کند. “

به نظر می رسد در یک سری توییت های بعدی ، برنان اظهار داشته است که ترور فهری زاده “عملی تروریسم با بودجه دولتی” بوده است. (مربوط می شود: “اگر با ما گنگ کنید”: ترامپ به ایران هشدار می دهد که با ایالات متحده دخالت نکند)

طبق گزارش رسانه های دولتی ایران ، فهریزاده-مهابادی صبح جمعه در شمال ایران کشته شد. ایران اسرائیل را مقصر دانسته است ، گرچه هیچ کشور یا گروهی مسئولیت مرگ فهری زاده – مهابادی را بر عهده نگرفته است.

گفته می شود این دانشمند مسئول برنامه سلاح های هسته ای ایران است و به دلیل نقش خود در برنامه هسته ای ایران مورد تحریم ایالات متحده و سازمان ملل قرار گرفته است.
منبع: outlandernews.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>