تعهد به افزایش معافیت های مالیاتی برای کارگران حقوق بگیر پس از سرکوب شدید فرار مالیاتیتعهد به افزایش معافیت های مالیاتی برای کارگران حقوق بگیر پس از سرکوب شدید فرار مالیاتی

افزایش دادن:

گروه اقتصاد – رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: در صورت تداوم اقدام قاطع برای مبارزه با فرار مالیاتی و ریشه کنی این پدیده، امکان افزایش معافیت مالیاتی حقوق بگیران فراهم می شود.

بر اساس گزارش داود منظور، رئیس کل اقتصاد، با بیان اینکه افزایش درآمد مالیاتی عمدتاً با تلاش مالیاتی و تداوم مبارزه با فرار مالیاتی محقق می شود، گفت: مودیان عادی در اقتصاد اعم از حقوق بگیر و کارآفرین. ، و همچنین فقرا بیشتر برای آن، فشار مالیاتی معرفی خواهد شد.
وی با تاکید بر لزوم کنترل کامل سازمان امور مالیاتی بر تمامی فعالیت های اقتصادی، گفت: واضح است که کنترل اطلاعاتی نظام مالیاتی بر فعالیت های اقتصادی از مرحله تولید تا مرحله مصرف کننده نهایی می تواند مانعی برای فعالیت های اقتصادی باشد. مودی برای پنهان کردن درآمد خود و تلاش برای فرار از ایجاد مالیات
رئیس FIU افزود: افرادی که با استفاده از روش ها و ترفندهایی مانند کارت به کارت، دریافت سکه و دلار و … سعی در پنهان کردن درآمد خود و اجتناب از پرداخت مالیات دارند، در واقع حقوق مردم را نادیده می گیرند. چرا برخی از صاحبان مشاغل باید از پرداخت مالیات معاف شوند در حالی که کارمندان و صاحبان درآمد ثابت به طور منظم مالیات پرداخت می کنند. ما باید عدالت مالیاتی را برقرار کنیم.
منظور همچنین به تصویب بخشنامه اجرایی تفکیک حساب های شخصی از حساب های تجاری در شورای پول و ابلاغ آن توسط بانک مرکزی در آینده نزدیک پرداخت و گفت: بر اساس این بخشنامه، حساب هایی که به عنوان حساب های تجاری اعلام می شوند. در مورد واحدهای تجاری، مبنای محاسبه مالیات بر این اساس است، زیرا معاملات و هرگونه واریز به این حساب‌ها درآمد و فروش مشمول مالیات محسوب می‌شود، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.
منظور افزود: همه فعالان اقتصادی باید حساب‌های تجاری و شخصی خود را شناسایی کنند و در صورتی که شخصی از حساب شخصی برای انجام امور تجاری استفاده کند، شناسایی و بررسی می‌شود که این امر به نوبه خود باعث شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی و جلوگیری از کتمان درآمد و فرار مالیاتی می‌شود. نقش مهم.
وی تکمیل بانک اطلاعاتی مودیان براساس ماده 169 و 169 مجدد قانون مالیات های مستقیم را یکی از جهت گیری های مهم عملیاتی برای بهبود نظام مالیاتی و کاهش فرار مالیاتی دانست و گفت: با تکیه بر اطلاعات این بانک اطلاعاتی همچنین با مطالعه تراکنش های فصلی افراد، می توان فعالیت ها را اندازه گیری کرد.
منظور با بیان اینکه بخش رسمی اقتصاد که شناسایی شده است نباید برای اخذ مالیات فشار بیاورد، افزود: سازمان امور مالیاتی در دوره جدید توجه خود را معطوف به بخش های خاکستری اقتصاد کرده است که شناسایی نشده اند و به دنبال آن هستند. برای کاهش فشار مودیان شناسایی شده و افزایش و فشار بر مودیان تشخیص داده نمی شود.
وی تکریم و حمایت از مودیان خیر و مؤدیانی که به تعهدات قانونی خود در موعد مقرر انجام می دهند یک اصل و یک ضرورت است، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، سوء استفاده برای افرادی که اقدام به فرار از پرداخت مالیات یا فرار از پرداخت می کنند، مجاز است. ما مالیات نمی پردازیم.
رئیس سازمان امور مالیاتی بر لزوم مبارزه جدی با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید برای برقراری عدالت مالیاتی تاکید کرد و گفت: با اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی که به معقول بودن فرآیندها و برگزاری نمایشگاه کمک شایانی می کند. و به رسمیت شناختن واقعی از درآمد افراد، شما می توانید اجتناب از فرار مالیات خواهد شد به طور قابل توجهی کاهش می یابد.
وی با اشاره به اقدامات زیر برای تغییر اساسی زیرساخت های فناوری اطلاعات و ایجاد پایگاه جامع اطلاعاتی مودیان، گفت: با افزایش اشراف اطلاعاتی نظام مالیاتی در دوره اخیر، چندین باند و همچنین شبکه های بزرگ فساد مالی در حال انجام است. و فرار مالیاتی کشف شده است و به برخی از آنها اطلاع داده شده است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: فرار مالیاتی به طور کلی به سه صورت عدم ثبت نام مؤدی، کتمان درآمد و ثبت هزینه های غیر واقعی و همچنین در ارتباط با توزیع گسترده فرار مالیاتی در کشور رخ می دهد. تعیین و تعیین پرونده های سازمان مالیاتی و همکاری و تعامل دستگاه های نظارتی اعم از دستگاه قضایی و پلیس امنیت اقتصادی یک ضرورت برای مبارزه با جرائم اقتصادی و مفاسد اداری است.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
وال استریت تصرف واشنگتن را کامل می کند

دیدگاهتان را بنویسید