ترامپ به اهداف مترقی مانند کاهش قیمت دارو ، مرخصی استحقاقی والدین برای کارگران و اصلاح عدالت کیفری دست یافته است


دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با امضای احکام اجرایی و لوایحی با هدف قیمت گذاری مواد مخدر ، مرخصی استحقاقی والدین برای کارگران و اصلاح عدالت کیفری ، از تعدادی از دلایل مترقی در دوران حکومت خود دفاع کرده است.

ترامپ هنگام امضای قانون اجازه دفاع در 20 دسامبر 2019 ، برای برخی از کارگران فدرال حداکثر 12 هفته مرخصی والدین با حقوق در نظر گرفت. طبق قانون ، هر دو مرخصی زایمان و پدری را ارائه می دهند ، اما طبق گفته واقعیت سیاسی این قانون ، که قرار بود از 20 اکتبر اجرا شود ، به عنوان راهی برای بهبود کیفیت نیروی کار فدرال تلقی می شد.

دفتر مدیریت منابع انسانی در بیانیه ای در ماه آگوست گفت: “این مزیت جدید احتمالاً مطلوبیت اشتغال فدرال را بهبود می بخشد و احتمالاً کیفیت کارمندان فدرال را افزایش می دهد ، که منجر به بهبود خدمات برای عموم مردم خواهد شد.”

راشل گرسلر ، محقق تحقیقاتی در بنیاد میراث فرهنگی ، می نویسد که مرخصی استحقاقی والدین یکی دیگر از برنامه های حقوق ملی است. اما وی همچنین از مترقیانی که می گویند این لایحه به اندازه کافی دور نیست ، انتقاد کرد.

“آنچه رئیس جمهور ترامپ به عنوان یک برنامه مرخصی والدین با هدف ، نسبتاً محدود با حقوق پیشنهاد کرده است ، می تواند به سرعت گسترش یابد و شامل مرخصی استعلاجی با حقوق ، مرخصی پزشکی و مراقبت شود. مزایای سخاوتمندانه تر و مدت طولانی تر مرخصی. گرسلر نوشت ، به جای تحسین كردن درج پیشنهاد رئیس جمهور برای مرخصی استحقاقی در بودجه خود ، مدافعان مرخصی استحقاقی آن را به عنوان “آماتوری ، ناكافی ، توهین آمیز” مورد تمسخر قرار دادند.

طی چهار سال گذشته ، ترامپ در تلاش برای کاهش قیمت دارو با داروهای عمده دست و پنجه نرم کرده است. سپس ، در تابستان ، رئیس جمهور یک سری دستورات اجرایی را با هدف شفافیت قیمت امضا کرد ، که آنها را برای ارائه قیمت گذاری به “دریافت کنندگان مدیکر” با “کشورهای مورد علاقه” امضا کرد. دستور 13 سپتامبر به دنبال کاهش هزینه نسخه ها برای مطابقت با سایر کشورها برای همان دارو است.

حتما بخوانید:
ماجرای یوسف و زلیخا - خبرگزاری حوزه

“آمریکایی ها سرانه داروهای تجویز شده را بیش از افراد در هر کشور پیشرفته دیگر در جهان پرداخت می کنند. در این دستورالعمل گفته شده است كه برای آمریكایی ها پرداخت هزینه دقیقاً برای همان داروها كه اغلب دقیقاً در همان مكان ها تولید می شوند ، غیرقابل قبول است.

ترامپ با قانون گام اول شروع به اصلاح عدالت کیفری کرد. این قانون به قضات اجازه می دهد تا در برخی موارد حداقل مجازات های اجباری را برای برخی از جرایم نادیده بگیرند. پولیتیکو گفت ، تاکنون هزاران زندانی به دلیل این عمل آزاد شده اند. طبق مرکز دادگستری برنان بیش از 5000 سال از زمان امضای قانون مرحله اول جمعیت زندانها کاهش یافته است. (نظر: اصلاحات در زندان یک دستاورد بزرگ برای رئیس جمهور ترامپ است)

معاون رئیس جمهور منتخب کمالا هریس ، سناتور دموکرات کالیفرنیا در آن زمان ، به پیشبرد این لایحه کمک کرد ، اما انتقاداتی را نیز ارائه داد. هریس در توئیتر خود نوشت كه این لایحه برای تصحیح تعدادی از مسائل ، از جمله اعتبار خوب و عدم رسیدگی به مشاغل زندان خصوصی ، به اندازه كافی پیش نرفته است.

وی گفت: “برای اینکه روشن شود ، قانون اولین قدم فقط همین است – اولین قدم ،” “این یک سازش برای سازش است و ما در نهایت باید اصلاحات بسیار بیشتری انجام دهیم تا بی عدالتی هایی که در سیستم عدالت کیفری ما وجود دارد اصلاح شود.”

حتما بخوانید:
آموزش مقدماتی نرمافزار فتوشاپ

ترامپ در تاریخ 26 نوامبر 2019 یک دستورالعمل برای ایجاد کارگروهی برای مقابله با سرخپوستان مفقود شده و کشته شده بومیان آلاسکا امضا کرد. این گروه کاری برای اطمینان از همکاری بین دولت های فدرال و قبایل طراحی شده است.

یو اس ای تودی گزارش داد ، انستیتوی بهداشت هند در اوربان 5،712 مورد مفقود شدن و کشته شدن زنان و دختران بومی را در سال 2016 گزارش کرد ، اما پایگاه داده DOJ تنها 116 مورد را ذکر کرده است.

رئیس جمهور همچنین قانون ساوانا را در 11 نوامبر امضا کرد. این لایحه دو حزبی ، که برای اولین بار توسط سناتور دموکرات داکوتای شمالی ، هایدی هایتکمپ ، ارائه شد ، به اجرای قانون نیاز دارد تا پروتکل هایی برای مقابله با قتل های بومیان آمریکا تنظیم کند. علاوه بر این ، USA Today گزارش داد ، وزارت دادگستری باید آژانس هایی را برای ارائه کمک فنی برای به روزرسانی صحیح داده های افراد گمشده ، آموزش دهد.

هایتکمپ به USA TODAY گفت: “برای مدت طولانی ، بحران زنان مفقود و مقتول هند در خارج از کشور هند ناشناخته مانده است.” “هنگامی که من برای اولین بار قانون ساوانا را در سال 2017 معرفی کردم ، این لایحه را نوشتم تا اولین قدم اساسی را برای کمک به مقابله با این بحران و کمک به افزایش آگاهی در مورد آن با بیرون کشیدن این زنان از سایه و آنها را نامرئی می کنم. “
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید