تأیید واقعیت: ویروسی پست ادعا می کند بیش از 500000 رأی از ترامپ به بایدن رسیده است


یک پست در فیس بوک ادعا می کند که بیش از 500000 رأی از طریق رئیس جمهور “دونالد ترامپ” به “رئیس جمهور منتخب” ، “جو بایدن” از طریق “سرقت نرم افزار ماشین رأی دادن” در انتخابات سال 2020 رسیده است.

جمله: نادرست

به گفته مقامات انتخابات ، ائتلاف امنیت ملی انتخابات و سیستم های رأی گیری سلطه ، هیچ مدرکی وجود ندارد که 500000 رأی از ترامپ به بایدن رسیده باشد.

تأیید حقایق:

آسوشیتدپرس و سایر رسانه ها بایدن را به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در 7 نوامبر پیش بینی می کنند. (مرتبط: بسیاری از ادعاها در مورد تقلب در انتخابات وجود دارد ، ما آنها را بررسی کردیم)

در روزهای پس از پیش بینی پیروزی بایدن ، گزارش های شبکه های اجتماعی ادعا کردند که تعداد زیادی از آرا از ترامپ به معاون رئیس جمهور سابق رسیده است. در این پست خاص آمده است: «بگیر! داده های انتخابات با تهیه لیست های دقیق بیش از 500000 رأی سوئیچ شده از ترامپ به بایدن از طریق سرقت نرم افزار ماشین رأی گیری ، با تقلب جدی متمرکز بر ایالات نوسان ، تجزیه و تحلیل می شود. “

این دادخواست ممکن است ناشی از گزارش لیلیا فیلدفیلد از شبکه خبری One America باشد که طبق گفته Mediaite طی بخشی از این بخش گفت: “با توجه به تجزیه و تحلیل حسابرسی نشده از داده های به دست آمده از Edison Research ، ممكن است كشورهایی كه از سیستم های رای گیری Dominion استفاده می كنند به 435000 رأی رئیس جمهور ترامپ به جو بایدن. “ترامپ بیانیه نادرست را مطرح کرد در توییتر.

حتما بخوانید:
شهردار ناحیه کلمبیا به جرم دستگیری وکلائی که پیام های Pro-Life را در پیاده رو نوشتند تحت محاکمه است

Edison Research شرکتی است که داده های تحقیقاتی خروجی را به چندین خبرگزاری مانند CBS News و CNN ارائه می دهد. لری روزین ، رئیس این شرکت ، در نامه ای به “بررسی واقعیت شما” گفت: “ما هرگز گزارشی ایجاد نکرده ایم و هیچ مدرکی در مورد تقلب در رای دهندگان نداریم.” وی همچنین خاطر نشان کرد که داستان شبکه خبری One America دیگر در وب سایت فروشگاه موجود نیست. .

Dominion Voting Systems در وب سایت خود گفت: “سیستم های رای گیری Dominion به طور قاطع ادعاهای غلط در مورد مشکلات تغییر آرا بدون سیستم های رای گیری را رد می کنند. “ادعاهای مربوط به حذف / تغییر رای کاملاً خلاف واقع است.”

به گزارش نیویورک تایمز ، اگرچه تعداد کمی از شهرستانها در جورجیا و میشیگان که از فناوری رای گیری دومینیون استفاده می کنند دارای مشکلات جزئی بودند ، اما بر صحت شمارش آرا تأثیری نداشتند. این نشریه گزارش داد ، در یكی از ایالت های جورجیا ، مشكل نرم افزار Dominion شمارش آرا را به تأخیر انداخت ، اما در صحت آن تاثیری نداشت. یک “خطای مصرف کننده” توسط یک کوه. مطبوعات

مقامات انتخاباتی در ایالت هایی مانند ویسکانسین ، میشیگان و جورجیا گفتند که هیچ شواهدی از تقلب گسترده رای دهندگان در ایالت های مربوطه وجود ندارد. (مرتبط: آیا این ویدئو کارگران انتخابات در شهرستان دلاور ، پنسیلوانیا را نشان می دهد که به رای دهندگان تقلب می کنند؟)

رید مگنی ، مسئول اطلاعات عمومی کمیسیون انتخابات ویسکانسین ، در یک ایمیل گفت: “کمیسیون انتخابات ویسکانسین هیچ گونه شواهدی از مشکلات در سیستم های رای گیری دومینیون یا سایر سیستم های رای گیری شخص ثالث در ویسکانسین مشاهده نکرده است.” وی همچنین “واقعیت خود را بررسی کنید” را به انتشار خبر 10 نوامبر هدایت کرد که در آن مگان ولف ، مدیر اجرایی ویسکانسین گفت: “هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای مربوط به مشکلات سیستماتیک یا گسترده انتخابات ارائه نشده است.

حتما بخوانید:
بررسی انواع خانه یا املاک مسکونی بر اساس معماری و تفاوت آنها با یکدیگر

تریسی ویمر ، مدیر روابط رسانه ای در دفتر وزیر خارجه میشیگان ، به Check Your Fact گفت که “هیچ مشکلی در میشیگان با مدارکی غیر از خطای انسانی وجود ندارد.” به گزارش آسوشیتدپرس ، وزیر امور خارجه گرجستان همچنین گفت که هیچ گزارشی از مشکلات سیستمی در رای گیری یا انتخاب رایج در حال انجام نیست ، که نشان می دهد بایدن با حدود 14000 رای پیشرو است.

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ، بخشی از وزارت امنیت ملی ، در وب سایت خود این ادعا را رد کرد که “یک بازیگر بد” می تواند “نتایج انتخابات را بدون کشف شدن” تغییر دهد “به دلیل” محافظت های صحیح ، از جمله روش های راستی آزمایی و حسابرسی “. این آژانس در 12 نوامبر بیانیه مشترکی با مقامات انتخاباتی صادر کرد و در آن اظهار داشت که “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری آرا deleted را حذف یا از دست داده ، آراtered را تغییر داده یا به هیچ وجه مورد خدشه قرار گرفته است.”

مقامات انتخابات در ده ها ایالت از جمله پنسیلوانیا ، اوهایو و مینه سوتا نیز به نیویورک تایمز گفتند که هیچ مدرکی مبنی بر تأثیر “تقلب یا سایر بی نظمی ها” بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید