تأیید واقعیت: جوی رید از MSNBC ادعا می کند Moderna و Pfizer “در عملیات Warp Speed ​​دخیل نیستند”

[ad_1]

در طی بخشی در 17 نوامبر ، جوی رید از MSNBC گفت که شرکت های دارویی Moderna و Pfizer “در عملیات Warp Speed ​​شرکت نکردند.”

جمله: نادرست

به گفته سخنگویان شرکتهای مربوطه ، Moderna و Pfizer هم تا حدی در عملیات Warp Speed ​​نقش دارند. Moderna بودجه خود را از طریق Operation Warp Speed ​​برای کمک به تولید و آزمایش واکسن دریافت کرد ، این شرکت با دانشمندان در انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی تولید کرد ، در حالی که Pfizer به عنوان یک واکسن بالقوه علیه COVID-19 درگیر است.

تأیید حقایق:

Reid ، مجری برنامه MSNBC “The ReidOut” ، این درخواست را پس از اعلام Pfizer و Moderna در ماه جاری مبنی بر تولید واکسن علیه COVID-19 ارائه داد. طبق گفته واشنگتن پست ، Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech در 18 نوامبر در انتشار خبری گفتند كه واكسن آن 95٪ م effectiveثر است ، در حالی كه Moderna گفت واكسن آن تقریباً 95٪ مثر است.

در این بخش ، رید گفت ، “من فقط می خواهم خیلی سریع بررسی كنم و یادآوری كنم كه شركتهای سازنده این واكسنها در عمل Warp Speed ​​مشاركت نداشته اند و اینقدر گفته اند ، بنابراین این كذب است.” وی پس از بازی در مونتاژ سناتورهای جمهوری خواه ظاهر شد که به نظر می رسد برای توسعه شرکت های دارویی به دولت ترامپ و عملیات Warp Speed ​​ادای احترام می کنند.

با این حال ، اظهارات وی نادرست و فاقد زمینه مهم است. Moderna و Pfizer تا حدی در عملیات Warp Speed ​​، ابتکار دولت فدرال برای تولید سریع و بازاریابی واکسن بی خطر COVID-19 ، نقش داشتند. (مرتبط: بررسی حقایق ریاضیاتی راشل مادو در مورد مرگ های احتمالی گله COVID-19)

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد ، Moderna با کمک Operation Warp Speed ​​، یک میلیارد دلار از دولت فدرال دریافت کرده است. وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی (HHS) همچنین در ماه اوت حدود 1.5 میلیارد دلار برای “حمایت از تولید و تحویل گسترده” واکسن Moderna اعلام کرده است ، مطابق با یک گزارش از HHS برای عملیات Warp Speed.

در بیانیه مطبوعاتی در تاریخ 11 آگوست ، HHS توضیح داد که واکسن Moderna “به طور مشترک توسط Moderna و دانشمندان از انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی (NIAID) تهیه شده است” و “سازمان تحقیقات و توسعه پزشکی پیشرفته” از مرحله 2/3 پشتیبانی می کند. آزمایشات بالینی ، افزایش تولید واکسن و سایر فعالیتها برای تولید این واکسن. سخنگوی Moderna در نامه ای به Check Your Fact تأیید کرد که این شرکت دارویی “بخشی از عملیات Warp Speed” بوده است.

به گزارش سی ان ان ، فایزر برخلاف مدرنا ، از دولت فدرال برای تولید و آزمایش واکسن خود پول نگرفته است. با این حال ، بر اساس بیانیه شرکت ارائه شده توسط سخنگوی شارون کاستیلو ، شرکت بخشی از Operation Warp Speed ​​به عنوان “ارائه دهنده واکسن بالقوه علیه COVID-19” است. مطابق با اعلامیه مطبوعاتی Pfizer و نیویورک ، در ماه ژوئیه ، با استفاده از Operation Warp Speed ​​با دولت ایالات متحده به ارزش 1.95 میلیارد دلار به توافق رسید تا 100 میلیون دوز واکسن خود را تحویل دهد. بار.

این شرکت در بیانیه ای برای بررسی واقعیت شما گفت: “Pfizer افتخار دارد که به عنوان یکی از واکسن های احتمالی علیه COVID-19 یکی از تولیدکنندگان واکسن مختلف است که در Operation Warp Speed ​​نقش دارد.” “Pfizer به طور مستقل تمام هزینه های تولید و تولید واکسن علیه COVID-19 را تأمین می کند. طبق توافق خود با دولت ایالات متحده ، پس از تأیید یا تأیید مقررات ، فقط به ازای تحویل موفقیت آمیز دوزهای واکسن ، به Pfizer پرداخت می شود. “

دعوی رید ممکن است ناشی از این باشد که Pfizer سعی در فاصله گرفتن از Operation Warp Speed ​​دارد. کاترین یانسن ، معاون ارشد Pfizer و رئیس تحقیق و توسعه واکسن ، به نیویورک تایمز گفت که این شرکت “هرگز بخشی از Warp Speed ​​نبود” و “هرگز از دولت ایالات متحده پول نگرفت یا سخنگوی فایزر ، اخیراً به سی ان ان و نیویورک تایمز گفته است که منظور یانسن از تحقیق و توسعه واکسن فایزر است.

در جریان قسمت 18 نوامبر برنامه خود ، رید گفت: “من باید آنچه را که شب گذشته اعلام کردیم برطرف کنم. Moderna بودجه ای را از عملیات Warp Speed ​​دولت برای تولید واکسن دریافت کرد و Pfizer این کار را نکرد.” MSNBC به درخواست واقعیت خود را بررسی کنید که آیا Reid تأیید می کند که Pfizer در زمان انتشار به عنوان ارائه دهنده در Operation Warp Speed ​​شرکت داشته است. (مرتبط: بسیاری از ادعاها در مورد تقلب در انتخابات وجود دارد ، ما آنها را بررسی کردیم)

طبق سی بی اس نیوز ، فایزر روز چهارشنبه گفت که قصد دارد “ظرف چند روز” از FDA درخواست مجوز استفاده اضطراری کند. وال استریت ژورنال گزارش می دهد که Moderna به زودی داده های آزمایش واکسن FDA خود را ارائه می دهد.

[ad_2]

منبع: outlandernews.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram followershtml nullednulled themes