تأیید واقعیت: تصویری با ادعاهای دروغین برای نشان دادن “راهپیمایی میلیون ماگا” که اخیراً در دی سی برگزار شده است


تصور می شود تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است “راهپیمایی MAGA میلیونی” را در واشنگتن در 14 نوامبر برگزار می کند.

جمله: نادرست

این عکس نمای هوایی از راهپیمایی زنان در سال 2017 در واشنگتن را نشان می دهد.

تأیید حقایق:

CNN گزارش داد هزاران هوادار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در راهپیمایی میلیون MAGA در واشنگتن در 14 نوامبر شرکت کردند. به گزارش CBS News ، ترامپ به طور خلاصه برای افرادی که از راهپیمایی خود برای راهپیمایی متحد شده اند دست تکان داد.

کاربران فیس بوک در پست های خود به دروغ ادعا کرده اند که عکسی از جمعیت عظیم در مرکز خرید ملی و خیابان های مجاور صحنه ای از “راهپیمایی میلیون MAGA” را نشان می دهد ، اگرچه این عکس مربوط به یک رویداد در سال 2017 است. در عنوان چنین پستی نوشته شده است: “MILLION MAGA MARCH”. .. بزرگترین گردهمایی جمهوریخواهان در تاریخ “. (مرتبط: آیا فیس بوک عنوان “رئیس جمهور” را از صفحه دونالد ترامپ حذف کرد؟)

به گزارش نیویورک تایمز ، این عکس هوایی راهپیمایی زنان در واشنگتن را نشان می دهد ، تجمعی که انتظار می رود حداقل یک روز پس از روی کار آمدن ترامپ در 470،000 شرکت کننده داشته باشد. حساب توییتر تأیید شده برای توییت زن مارس ویدئو در تجمع در واشنگتن در 21 ژوئیه همان سال با نوشته ای به احترام ششمین ماه رویداد ، اعتبار کاربر توییتر KerryGFleming با گرفتن عکس.

هر دو ویدئو و تصویر صفحه های بزرگی را در خیابان و چادرهایی با سایبان سفید در National Mall در همان مکان ها نشان می دهد. چادرها را می توان در همان مکان بر روی صفحه نمایش EarthCam مشاهده کرد که توسط CNN درست قبل از راهپیمایی زنان ارسال شده و در مقاله ای مقایسه شده است که تعداد جمعیت راهپیمایی زنان و دهانه آنها را مقایسه کرده است.

حتما بخوانید:
گزارش: ترامپ به افراد معتمد گفت که قصد دارد مایکل فلین را عفو کند

به نظر می رسد افرادی که در تصویر به اشتراک گذاشته می شوند از “کلاه بیدمشک” صورتی استفاده می کنند ، که طبق گزارش NBC News بسیاری از شرکت کنندگان در مراسم مارس زنان در سال 2017 این لباس را پوشیده اند.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید