تأیید واقعیت: آیا این عکس “مگا رالی” برای دونالد ترامپ در دی سی را نشان می دهد؟

[ad_1]

تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند تجمع در واشنگتن برای رئیس جمهور دونالد ترامپ را نشان می دهد.

جمله: نادرست

این تصویر در واقع افرادی را نشان می دهد که در مراسم تحلیف باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین در سال 2009 جمع شده بودند.

تأیید حقایق:

اینترنت با ادعاهای تقلب در انتخابات در انتخابات 2020 پر شده است. به گزارش USA Today ، طرفداران ترامپ در 14 آبان ماه در “میدان آزادی MAGA” در اعتراض به کلاهبرداری ادعا شده در Freedom Plaza در DC جمع شدند.

پست 17 نوامبر در فیس بوک شامل تصویری بود که گفته می شود “مگا تجمع ترامپ” است ، و نشان دهنده هزاران نفر از مردم نزدیک در مرکز خرید ملی است. در متن این تصویر آمده است: “گردهمایی بزرگ ترامپ در واشنگتن. بگو بازم باخت !!!!

اما عکس واقعاً مربوط به “راهپیمایی میلیون MAGA” یا تجمع های دیگر ترامپ نیست. یک جستجوی عکس معکوس که توسط Check Your Fact انجام شد ، نشان داد که این تصویر در اولین مراسم تحلیف پرزیدنت اوباما در 20 ژانویه 2009 گرفته شده است (مرتبط: ادعاهای زیادی درباره تقلب در انتخابات وجود دارد ، ما آنها را تماشا کردیم)

گتی ایماژ گفت: “مردم در مراسم تحلیف باراک اوباما به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده در پایتخت آمریكا در واشنگتن در تاریخ 20 ژانویه 2009 در نشنال مال جمع می شوند.” “هنگامی که باراک اوباما به عنوان اولین رئیس جمهور سیاه پوست ایالات متحده سوگند یاد کرد ، دو میلیون نفر در یک جشن شاد ، فریاد می زدند و دریایی از پرچم ها را تکان می دادند.”

تعداد دقیق جمعیتی که در راهپیمایی میلیون Maga شرکت کرده اند نامشخص است ، اگرچه PolitiFact این ادعا را که جمعیت به اندازه یک میلیون نفر است رد کرده است. CBS News گزارش داد که “چندین هزار” حضور داشتند ، در حالی که USA Today تخمین زده است که “ده ها هزار” طرفدار ترامپ در آنجا حضور داشته اند.

[ad_2]

منبع: outlandernews.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram followershtml nullednulled themes