تأیید واقعیت: آیا از سیستم های رای گیری Dominion برای شمارش آراots انتخاب مجدد جاستین ترودو در سال 2019 استفاده شده است؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند که از ماشین های شمارش آرا Dominion Voting Systems برای انتخاب مجدد نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در سال 2019 استفاده شده است.

جمله: نادرست

انتخابات کانادا ، آژانس مستقل فدرال که انتخابات فدرال این کشور را مدیریت می کند ، می گوید که از آرا paper کاغذی شمارش دستی برای انتخابات فدرال استفاده می کند. این آژانس همچنین گفت که از سیستم های رای گیری Dominion استفاده نکرده است.

تأیید حقایق:

به گزارش واشنگتن پست ، شرکت فناوری انتخابات Dominion Voting Systems مورد ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در رای گیری در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در ایالات متحده قرار گرفته است. (مرتبط: رئیس سیستم رای گیری Dominion بخشی از تیم انتقالی جو بایدن است؟)

کمیته اجرایی شورای هماهنگی دولت برای زیرساخت های انتخاباتی و شورای هماهنگی بخش زیرساخت های انتخاباتی گفت که “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری آرا votes را پاک یا از دست داده ، آراtered را تغییر داده یا به هیچ وجه مورد خدشه قرار گرفته است.” Dominion Voting Systems همچنین به بررسی ادعاهای موجود در وب سایت خود پرداخت و اظهار داشت كه “ادعاهای حذف / تغییر آرا كاملاً نادرست است” و “مشكلی از نظر نرم افزار Dominion وجود ندارد”.

به نظر می رسد تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده اشاره به این ادعاها دارد. متنی در زیر عکس Handshake از ترودو و رئیس جمهور دونالد ترامپ می گوید: “ماشین های شمارش آراot Dominion که در ایالت های چرخشی برای انتخاب جو بایدن استفاده می شدند نیز برای انتخاب مجدد جاستین ترودو استفاده شد – یک اتفاق؟

حتما بخوانید:
برنامه بدنسازی؛ ۵ برنامه تمرینی بدنسازی با عکس

NPR گزارش داد ، ترودو که در ابتدا به عنوان نخست وزیر در سال 2015 انتخاب شد ، در اکتبر سال 2019 دوباره انتخاب شد. بر خلاف ادعای پست ، دستگاه های شمارش آرا Dominion Voting Systems در انتخابات فدرال 2015 و 2019 در کانادا مورد استفاده قرار نگرفت. انتخابات در کانادا ، آژانس مستقل این کشور که انتخابات فدرال را برگزار می کند ، در 16 نوامبر ادعاهای مشابهی را مطرح کرد. توییت کردن، گفت: آرا of انتخابات فدرال کانادا با دست شمارش می شود.

این آژانس گفت: “انتخابات کانادا از سیستم های رای گیری Dominion استفاده نمی کند.” “ما از رأی های کاغذی که با دست در مقابل کنترل کننده ها شمارش می شوند ، استفاده می کنیم و در تاریخ 100 ساله خود هرگز از ماشین های رای گیری یا شمارنده های الکترونیکی جدول استفاده نکرده ایم.”

به گزارش انتخاب کانادا ، در حالی که در انتخابات فدرال کانادا از سیستم های رأی گیری Dominion استفاده نشده است ، اما در انتخابات محلی و استانی از دستگاه های رأی گیری استفاده شده است. به گزارش گلوب و میل ، هنگامی که ترودو برای اولین بار به عنوان رهبر حزب لیبرال کانادا در سال 2013 انتخاب شد ، سیستم های رای گیری دومینیون از سیستم رای گیری الکترونیکی برای انتخابات رهبری حزب استفاده می کرد.

حتما بخوانید:
معرفی ❶ روش تست زنی ریاضی برای بهبود سرعت تست زنی شما در کنکور
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید