بیش از 1000 خودرو خارجی در حراج دولتی اکتبربیش از 1000 خودرو خارجی در حراج دولتی اکتبر

افزایش دادن:

رئیس اقتصاد – بر اساس اعلام وزیر اقتصاد، بیش از 1000 خودروی خارجی که سه سال است به دلیل مشکلات قانونی در گمرک گیر کرده اند، از طریق مزایده ARM تحویل داده می شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد چندی پیش در بازدید از اداره کل املاک استان خوزستان اعلام کرد: تصمیمات پرونده یک هزار و 62 خودرو با همکاری دستگاه قضایی و در به صورت رسمی حراج در قالب یک هزار و شصت و دو قطعه برای عموم. امیدوارم تا پایان مهرماه این کار به اتمام برسد و شاهد اقدامات تحولی جدیدی در حوزه تملک ملک در کشور باشیم.
لازم به ذکر است پس از آماده شدن این مزایده، سازمان ملک در انتظار ورود جدید می باشد. همچنین داوطلبان می توانند برای اطلاع از لیست اقلام و شرایط و ضوابط و همچنین مشاهده اقلام مزایده و ارائه پیشنهاد به سایت حراج الکترونیکی به نشانی eauc.setadiran.ir مراجعه کنند. بسته پیشنهادی مرتبط با این مزایده تمدید می شود و برندگان مزایده در همان روز اعلام می شوند.

فصل اقتصاد

بر اساس گزارش مدیر اقتصادی، فروش خودروهای مذکور باید از طریق ساز و کار مزایده الکترونیکی اموال منقول انجام شود. برنامه ریزی املاک عمدتاً از سه روش مختلف برای فروش اموال منقول و غیرمنقول خریداری شده استفاده می کند. حراج حضوری، حراج الکترونیکی و حراج الکترونیکی.
مزایده الکترونیکی فروش اموال منقول و غیرمنقول به صورت ماهانه برگزار می شود، این در حالی است که آمار جداگانه ای از حجم فروش به این صورت در سایت RUP وجود ندارد. در زمان شیوع کرونا، حراج حضوری عملا متوقف شد و فروش این سازمان در این مدت کاهش چشمگیری پیدا کرد.
بررسی جزئیات فروش از طریق مزایده حضوری نشان می دهد که فروش نقطه به نقطه این روش نسبت به سال قبل 40 درصد کاهش داشته است. نکته سوم اینکه سازمان جمع آوری و فروش اموال خریداری شده سال گذشته پس از افتتاح سامانه مزایده سازمان اموال خریداری شده توسط وزیر اقتصاد و دارایی اعلام کرد که اولین مزایده الکترونیکی این سازمان برگزار می شود. در دی ماه 1400، اما تنها دوره مزایده الکترونیکی برگزار شده مزایده مانند سال قبل بوده است، یعنی در 9 ماه گذشته هیچ گونه مزایده الکترونیکی برگزار نشده است.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
پرسش و پاسخ سوالات پزشکی (رایگان) - رادینو رادینو خدمات پزشکی آنلاین