بوریس جانسون ، دیگر رهبران جهان پیروزی در انتخابات جو بایدن و کمالا هریس را تبریک می گویند


نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون و دیگر رهبران جهان ، جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین را در پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز شنبه تبریک گفتند.

جانسون ، یکی از نزدیکترین متحدان رئیس جمهور دونالد ترامپ در سیاست بین الملل ، حدود یک ساعت پس از فاکس نیوز ، آسوشیتدپرس و بسیاری دیگر از رسانه ها اعلام کرد که بایدن ترامپ را شکست داده تبریک گفته است. همچنین بایدن و هریس از نخست وزیر کانادا جاستین ترودو ، رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل ماکرون و نخست وزیر هند ، نارندرا مودی تبریک گفتند.

با این حال ، ترامپ این درخواست را رد کرد و گفت برخی کشورها به سمت سرشماری پیش می روند و مبارزات انتخاباتی وی چالش های قانونی “مشروع” را ارائه داده است. (مرتبط: ما شب را قبل از ولخرجی کاخ سفید ترامپ گذراندیم – نحوه کار این است)

جانسون گفت: “انتخاب جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده و کمال هریس را به خاطر موفقیت تاریخی خود تبریک می گویم.” “ایالات متحده مهمترین متحد ما است و من امیدوارم که در مورد اولویتهای مشترکمان از تغییر اقلیم گرفته تا تجارت و امنیت همکاری نزدیک داشته باشم.”

چارلز مایکل ، رئیس اتحادیه اروپا نیز به بایدن سلام کرد، به همراه نخست وزیر کانادا جاستین ترودو.

این بیانیه ها در حالی منتشر شد که ترامپ و مبارزات انتخاباتی وی در چندین ایالت نبردهای قانونی انجام دادند تا اطمینان حاصل شود که شمارش آرا تحت نظارت “معنی دار” تری نسبت به ناظران نظرسنجی GOP است. به نظر می رسد که گرجستان و سایر کشورها نیز به سرشماری خودکار اقدام می کنند. ترامپ از مسابقه دست برنداشته است.

حتما بخوانید:
کرم لایه بردار AHA 10% درماتیپیک

ترامپ روز شنبه در بیانیه ای گفت: “واقعیت ساده این است که این انتخابات خیلی تمام نشده است.” “جو بایدن در هیچ کشوری به عنوان برنده تأیید نشده است ، چه رسد به یکی از کشورهای درگیر در رقابت ، یا کشورهایی که مبارزات انتخاباتی ما دارای چالش های قانونی معتبر و قانونی است که می تواند برنده نهایی را تعیین کند. “

مبارزات انتخاباتی ترامپ هنوز شواهد موثقی در مورد تأثیر تقلب در رای دهندگان بر نتیجه انتخابات در هر کشوری ارائه نکرده است.
منبع: outlandernews.ir