بزرگترین افشاگری در مورد مایکل فلین


  • تصمیم مایکل فلین در ماه ژانویه برای پس گرفتن محکومیت خود برای تحقیقات وکیل ویژه ، منجر به یک سری افشاگری ها شد که تحقیقات جدید اف بی آی درباره ژنرال بازنشسته ارتش را روشن می کند.
  • رئیس جمهور دونالد ترامپ روز چهارشنبه فلین را عفو کرد و گفت FBI هرگز نباید از مشاور امنیت ملی سابق وی تحقیق می کرد.
  • در آستانه بخشش ، FBI و وزارت دادگستری اسنادی را منتشر کردند که نشان می داد نماینده ارشد تحقیقات FBI در فلین از قانونی بودن تحقیقات س questionال می کند.
  • جیمز کومی به کنگره گفت که مطمئن نیست فلین در مصاحبه با کاخ سفید دروغ گفته است که در نهایت منجر به معامله وی شد.

تصمیم مایکل فلین در اوایل سال جاری مبنی بر انصراف از توافق نامه ادعایی که با دفتر وکالت خدمات ویژه منعقد کرد ، باعث افشاگری های بی سابقه ای از سوی FBI و وزارت دادگستری شد که با بخشش ریاست جمهوری برای ژنرال بازنشسته پایان یافت. از ارتش

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز چهارشنبه “عذرخواهی کامل” از فلین را صادر کرد. کاخ سفید بیانیه ای صادر کرد و گفت فلین “هرگز نباید مورد آزار و اذیت قرار می گرفت.”

فلین در تاریخ 1 دسامبر 2017 به دلیل اظهارات نادرست با FBI در طی مصاحبه ای در کاخ سفید در 24 ژانویه 2017 ، در ارتباط با تماس تلفنی که یک ماه قبل با سرگئی کیسلیاک ، سفیر روسیه انجام شد ، گناه کرد.

پس از تأخیرهای پی در پی در پرونده خود ، فلین در اوایل سال جاری اقدام به كنارگیری از قرارداد شناسایی خود كرد و در بیانیه دادگاه در تاریخ 29 ژانویه گفت كه او عمداً به FBI دروغ نمی گوید. (مرتبط: ترامپ مایکل فلین را عفو می کند)

فلین به دلیل فشار از طرف دفتر مشاور ویژه همکاری تحقیقاتی در روسیه خود را مقصر دانست.

به دنبال گزارش فلین ، دادستان کل ویلیام بار دستور بررسی پرونده فلین را صادر کرد.

وی جفری جنسون ، وكیل آمریكا در سنت لوئیس را برای بررسی وزارت دادگستری و FBI با اسناد مربوط به فلین منصوب كرد. در 7 ماه مه ، وزارت دادگستری با استناد به شواهدی که دادستان ها از وکلای فلین خودداری کرده اند ، برای لغو اتهامات علیه فلین ، دادخواست را ارائه داد.

جنسون در یک سری پرونده های قضایی اسناد پنهانی را که قبلاً در مورد FBI و DOJ در پرونده فلین به تفصیل بحث شده بود ، ارائه داد. اسناد نشان می دهد که مقامات FBI مطمئن نیستند که آیا فلین به عمد به محققان در مورد تماس با کیسلیاک دروغ گفته است.

حتما بخوانید:
9 طرح و تدبیر وزارت اقتصاد در مبارزه با جنگ اقتصادی شتاب می گیرد

اسناد دیگر نشان می دهد که مأموران FBI در حال تدوین استراتژی نحوه برخورد با مصاحبه کاخ سفید با فلین هستند ، که به وی ادعای گناه می کند.

وکلای و وکلای فلین گفتند که شواهد نشان می دهد وی به FBI دروغ نگفته است. منتقدان وی انکار کردند که افشاگریهای دیرهنگام وی را برائت بخشیدند و یا وی مستحق بخشش است.

در اینجا مهمترین افشاگری ها در مورد فلین آورده شده است.

یادداشت FBI در مورد تکمیل تحقیقات ضد جاسوسی فلین

در تاریخ 4 ژانویه 2017 ، ویلیام بارنت ، مأمور ویژه FBI ، محقق اصلی ضد جاسوسی فلین ، با صدور تفاهم نامه ای پیشنهاد داد كه تحقیقات ضد جاسوسی فلین بسته شود.

FBI از آگوست 2016 در مورد فلین و سه مشاور ترامپ دیگر به ظن همکاری در همکاری با روسیه برای تأثیرگذاری در انتخابات 2016 تحقیق کرده است.

بارنت می نویسد که مروری بر پایگاه های اطلاعاتی و منابع جامعه اطلاعاتی “هیچ اطلاعاتی ارائه نمی دهد” که نشان دهد فلین یک مأمور مخفی روسی است.

رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، دونالد ترامپ (L) در کنار مشاور امنیت ملی ترامپ ، ژنرال مایکل فلین (R) در Mar-a-Lago در پالم بیچ ، فلوریدا ، جایی که در 21 دسامبر 2016 ملاقات می کند ، ایستاده است (JIM WATSON / AFP از طریق گتی ایماژ)

تحقیقات در مورد فلین همچنان باز است ، اگرچه به تحقیقات جنایی منتقل شده است.

پیتر اشتروزوک ، معاون ضد جاسوسی اف بی آی ، پس از دریافت متن دفترچه تماس های فلین با کیسلیاک ، روزها قبل از آن ، دخالت کرد تا تحقیقات فلین را ادامه دهد.

سایر اسناد FBI نشان می دهد که نمایندگان بحث در مورد اینکه آیا فرجام خواهی های فلین قانون لوگان را نقض کرده است ، قانونی مبهم که شهروندان ایالات متحده را از مذاکره با دولت های خارجی به نمایندگی از ایالات متحده منع می کند ، آغاز کرده اند.

Stzhok مصاحبه ای از کاخ سفید با فلین را در مرکز پرونده خود انجام خواهد داد.

هدف رسمی سوال برانگیز در مصاحبه فلین

بر اساس یادداشتی که جنسون پیدا کرده است ، مقامات FBI قبل از مصاحبه کاخ سفید با فلین برای بحث در مورد اهداف این نشست ، دست و پا زده اند.

بیل پریستاپ ، رئیس ضد جاسوسی FBI ، درست قبل از مصاحبه با فلین در یادداشت هایی نوشت که او تعجب کرده است که آیا هدف FBI از مصاحبه کاخ سفید “رسیدن به [Flynn] دروغ گفتن “، یا برای اخراج یا محاکمه شدن.

حتما بخوانید:
بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت بازی که سازش نمی‌کنند 2022

“هدف ما چیست؟” حقیقت / قبول یا او را وادار می کنیم که دروغ بگوید تا بتوانیم او را تعقیب کنیم یا اخراجش کنیم؟ “Priestap می نویسد.

وکیل فلین ، سیدنی پاول ، در بیانیه دادگاه نوشت که یادداشت هایی را فاش کرد که آنها نشان می دهد FBI “از قبل قصد حمله عمدی” به فلین را داشته است.

مک کیب مکالمه تلفنی خود با فلین را یادداشت می کند

اندرو مک کیب ، معاون سابق FBI ، به تماس تلفنی خود با فلین ، که در حال تنظیم مصاحبه سرنوشت ساز کاخ سفید است ، اشاره کرد. این اسناد در دسامبر 2018 ، مدتها قبل از شروع بررسی جنسن ، به وکلای فلین تحویل داده شد.

مک کیب در یادداشت ها نوشت که به فلین پیشنهاد کرده است که وکلا در مصاحبه کاخ سفید حضور نداشته باشند.

“من توضیح دادم که فکر می کنم سریعترین راه برای انجام این کار مکالمه بین آنهاست [General Flynn] مک کیب نوشت.

مدافعان فلین از این افشاگری به عنوان مدرکی که FBI فلین را هدف قرار داده است ، سود جستند و امیدوار بودند که او را به دروغ بکشاند.

بار ، دادستان کل کشور ، در مصاحبه ای در 8 مه سال 2020 ، کومی-مک کیب را از FBI به ایجاد “دام برای دروغ گفتن دروغ” متهم کرد.

جیمز كمی مطمئن نبود كه فلین دروغ گفته است

تحقیقات در مورد اینکه آیا فلین به FBI دروغ گفته است هرگز آغاز نشده است.

در تاریخ 2 مارس 2017 ، جیمز کومی ، رئیس وقت FBI به کمیته اطلاعات مجلس گفت که او و دیگران در FBI مطمئن نیستند که فلین در طول مصاحبه خود در کاخ سفید دروغ گفته است.

“آیا شما معتقدید آقای فلین دروغ گفته است؟” در مصاحبه از کومی سال شد.

کومی پاسخ داد: “نمی دانم.” “فکر می کنم باید بحث کرد که او دروغ گفته است. او نزدیک است. “

محقق برجسته فلین تحقیقات ضد جاسوسی را زیر سال برد

شاید مهمترین ضربه به تحقیقات فلین از سوی بارنت ، نماینده ویژه مسئول تحقیقات ژنرال بازنشسته وارد شود.

بارنت در 17 سپتامبر در مصاحبه ای با جنسن ، وکیل آمریکایی گفت که “معنی تحقیق را نمی فهمد”.

بارنت همچنین گفت که تیم مشاور ویژه برخورد “ترامپ را” داشته باشد.

در پیام های خصوصی FBI به جنسون ، بارنت در تاریخ 8 نوامبر 2016 به یكی از همكاران خود نوشت كه “آنقدر خوشحال است” كه برنجان FBI دستور داده است تحقیقات پیرامون فلین را به اتمام برسانند.

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید