بررسی واقعیت: Image False Claims Dominion و Smartmatic “فروشگاه را بسته اند” ، مدیران آنها “در حال حرکت” هستند


تصویری که بیش از 450 بار در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند که شرکت های فناوری رای گیری Dominion Voting Systems و Smartmatic “فروشگاه های سراسر جهان را بسته اند” و مدیران آنها “فرار” کرده اند.

جمله: نادرست

هیچ مدرکی مبنی بر تعطیل شدن هیچ شرکتی یا فرار مدیران آنها وجود ندارد. هیچ یک از شرکت ها تعطیلی جهانی را اعلام نکرده اند و به نظر می رسد مدیران شرکت های مربوطه سمت خود را ترک نکرده اند.

تأیید حقایق:

در این تصویر که در 22 نوامبر در پستی در فیس بوک به اشتراک گذاشته شد ، آمده است: “Dominion و smartmatic فروشگاه های سراسر دنیا را بسته و همه هنرمندان فرار کرده اند. این به شما چه میگوید ؟؟؟ سیستم های رای گیری Dominion و Smartmatic در فن آوری های مربوط به رای گیری تخصص دارند و از زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 سوژه اطلاعات غلط در شبکه های اجتماعی بوده اند.

با این حال ، هیچ مدرکی برای اثبات هیچ یک از ادعاها وجود ندارد. در انتخابات هر دو شرکت مورد توجه رسانه ها قرار گرفتند. اگر شرکتی “فروشگاهی را بسته بود” یا مدیران آن “به طور دسته جمعی” فرار می کردند ، احتمالاً رسانه های ملی این مسئولیت را به دست می گرفتند ، اما کسی چنین مواردی را گزارش نکرد. (مرتبط: بررسی واقعیات: آیا جورج سوروس صاحب شرکت فناوری رأی دادن Smartmatic است؟)

Dominion Voting Systems بیانیه ای منتشر کرد که آخرین بار در 21 نوامبر به روز شد و دروغ های زیادی را درباره این شرکت در شبکه های اجتماعی از بین برد. در بخشی از بیانیه آمده است: “دومینیون دفاتر خود را تعطیل نمی کند. به دلیل آزار و اذیت مداوم و تهدید امنیت شخصی ، کارمندان به کار از راه دور و محافظت از پروفایل شبکه های اجتماعی خود ترغیب می شوند. “واقعیت خود را بررسی کنید هیچ گزارشی در مورد بنیانگذار و مدیرعامل Dominion John Pullos ، که” فرار خواهد کرد “در رسانه ملی پیدا نکرد.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

Smartmatic نیز بیانیه مشابهی منتشر کرد و نادرستی های تبلیغ شده در شبکه های اجتماعی را از بین برد. به عنوان مثال این شرکت خاطر نشان می کند که مدیران آنتونیو موگیکا و راجر پینات “به ترتیب به عنوان مدیرعامل و رئیس جمهور شرکت را اداره می کنند.” Smartmatic در وب سایت و شبکه اجتماعی خود منتشر می کند رسانه ها پس از روز انتخابات ، با افزودن بیشتر به مشکوک بودن این ادعا ، “در سراسر جهان خرید کرد”.

واقعیت خود را بررسی کنید ، قبلاً به بیانیه ای غلط تبدیل شده و ادعا می کنید که میلیاردر جورج سوروس صاحب Smartmatic است.

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید