بررسی واقعیت: یک فیلم ویروسی به دروغ ادعا می کند که یک تکنسین را دستکاری داده های رای گیری در جورجیا را نشان می دهد


ویدئویی که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است ، کارمند Dominion Voting Systems را در حال دستکاری داده های مربوط به رای گیری در شهرستان گوینت ، جورجیا نشان می دهد.

عکس صفحه / فیس بوک

جمله: نادرست

مقامات ایالتی و ایالت جورجیا گفتند که این فیلم نشان می دهد پیمانکاری با استفاده از دستگاه USB گزارش خود را از سرور مدیریت انتخابات به رایانه شهرستان برای خواندن اطلاعات منتقل می کند. Dominion Voting Systems گفت: دستکاری صداها با دستگاه USB “از نظر فیزیکی غیرممکن است”.

تأیید حقایق:

در این ویدئو ، مردی از رایانه رومیزی به لپ تاپ سوئیچ می کند ، بر روی صفحات مختلف صفحه کلیک می کند و آنچه را که به نظر می رسد دستگاه USB قبل از خارج شدن از اتاق است ، از دستگاه حذف می کند. مشخص نیست که چه چیزی در صفحه لپ تاپ قابل مشاهده است ، زیرا در فیلم تاریک و دور است.

برخی از کاربران رسانه های اجتماعی این ویدئو را به اشتراک گذاشتند و ادعا کردند که یک کارمند شرکت فناوری انتخابات Dominion Voting Systems را نشان می دهد ، که داده های رأی گیری در شهرستان گوئینت را دستکاری می کند. در زیر عنوان این پست در فیس بوک آمده است: “نماینده Dominion در دفتر مرکزی شهرستان گوینت را مسئول تهیه برگه های رأی و بررسی نتایج ، بارگیری داده های USB از سرور مدیریت انتخابات ، اتصال به لپ تاپ ، دستکاری داده ها مشاهده کنید. ، سپس کف USB. “

مقامات ایالتی و شهرستان گفتند که این توصیف نادرست است. گابریل استرلینگ ، مدیر پیاده سازی سیستم های رأی گیری در جورجیا ، در یك كنفرانس خبری در اول دسامبر گفت كه این مرد “گزارش دسته ای را از [Election Management Server] به یک رایانه منطقه ای تا او بتواند آن را بخواند. “ویدئویی از این رویداد گفت. وی افزود که پیمانکار تهدید به مرگ شده است ، GPB گزارش داد.

حتما بخوانید:
ترامپ توت داو جونز بیش از 30000 معامله می کند: "شماره مقدس"

https://www.youtube.com/watch؟v=nH9FnY0qvNI

جو سورنسن ، مدیر ارتباطات شهرستان گوینت گفت: “این یک تکنسین Dominion است که یک گزارش داده در سرور تهیه می کند و گزارش انگشت شست Dominion را ذخیره می کند و سپس از یک لپ تاپ برای فیلتر کردن اطلاعات درخواستی استفاده می کند.” . “سرورهای Dominion به اکسل مجهز نیستند و شهرستانها مجاز به نصب سخت افزار یا نرم افزار بر روی این سیستم ها نیستند.”

کی استیمسون ، معاون امور دولت در Dominion Voting Systems ، در کنفرانس مطبوعاتی در اظهارات استرلینگ به “واقعیت خود را بررسی کنید” اشاره کرد. مایکل استیل ، سخنگوی Dominion Voting Systems ، در مصاحبه ای با فاکس نیوز در 22 نوامبر گفت که تغییر صدای یکی از ماشین های این شرکت “از نظر جسمی غیرممکن است” و استفاده از USB برای یک نقشه بردار از نظر فیزیکی “غیرممکن” است. افزودن رای به یک نامزد.

استیل گفت: “این برگه هیچ دسترسی قفل شده انگشت شست ، هیچ درگاه USB قفل نشده ای ندارد.” وی سپس افزود که “ماشین ها همان چیزی هستند كه ما آنها را هوا می نامیم ، آنها به اینترنت متصل نیستند”. (مرتبط: شهرستان DeKalb گرجستان 40000 رأی را برای ارسال رد می کند؟)

کمیته اجرایی شورای هماهنگی زیرساخت های انتخاباتی دولت و شورای هماهنگی زیرساخت های انتخاباتی بخش ، بیانیه مشترکی را در تاریخ 12 نوامبر صادر کردند که “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری باعث حذف یا از بین رفتن آرا ، تغییر آرا یا به خطر افتادن شده است. به نحوی”. در این بیانیه همچنین آمده است که انتخابات “امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا” بوده است.

حتما بخوانید:
خاندوزی: اجازه نمی دهیم ایران در زمینه فرار مالیاتی به بهشت ​​تجار تبدیل شود

برایان كمپ ، فرماندار جورجیا و مقامات ارشد دولت نتایج این ایالت را برای انتخابات 20 نوامبر تأیید كردند.

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید