بررسی واقعیت: آیا WHO قبلاً انزوا ، قرنطینه یا فاصله اجتماعی را برای COVID-19 توصیه کرده است؟


پستی که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند که سازمان بهداشت جهانی (WHO) دیگر انزوا ، قرنطینه یا فاصله اجتماعی را توصیه نمی کند ، زیرا COVID-19 نمی تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

جمله: نادرست

سازمان بهداشت جهانی رهنمودهای خود را در مورد انزوا ، قرنطینه و فاصله اجتماعی “معکوس” نکرده و همچنان اقداماتی را برای کاهش COVID-19 توصیه می کند. وی همچنین با اشاره به اینکه COVID-19 از فردی به فرد دیگر منتقل می شود ، ادامه داد.

تأیید حقایق:

WHO رهنمودهای بهداشت عمومی را در مورد چگونگی جلوگیری از شیوع COVID-19 در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا ارائه داده است. (مرتبط: تصویربرداری ویروسی ادعا می کند که دستورالعمل های قفل WHO را نشان می دهد)

در هفته های اخیر ، برخی از کاربران فیس بوک ادعا کرده اند که WHO “کاملاً چرخیده است” و اکنون توصیه می کند “بیمار دارای تاج نه جدا شود و نه قرنطینه شود.” چنین نشریاتی همچنین استدلال می کنند که WHO می گوید فاصله اجتماعی لازم نیست زیرا فرض بر این است که ویروس نمی تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

با این حال ، این نادرست است. WHO هنوز انزوا و قرنطینه را به عنوان “روشهای جلوگیری از شیوع COVID-19” در وب سایت خود توصیه می کند. جداسازی به معنای جدا کردن افرادی است که علائم COVID-19 را نشان می دهند یا آزمایش ویروس مثبت دارند از افراد دیگر ، در حالی که قرنطینه به معنی جدا کردن افرادی است که در معرض COVID-19 قرار گرفته اند از طریق تماس نزدیک با افراد آلوده از دیگران ، طبق سازمان بهداشت جهانی.

حتما بخوانید:
جزئیات تخلفات جدی قانون پایانه های تجاری و سیستم مالیات دهندگان/متخلف به شدت مورد مناقشه قرار گرفته است.

در بخش “ویروس کرونا ویروس (COVID-19): چگونه انتقال می یابد؟” بخش WHO در وب سایت خود COVID-19 را به عنوان یک بیماری عفونی توصیف می کند “ناشی از ویروس SARS-CoV-2 ، که در بین انسان ها گسترش می یابد ، عمدتا هنگامی که فرد آلوده باشد در تماس نزدیک با شخص دیگری ‘. این سازمان همچنان توصیه می کند ، از جمله اقدامات دیگر ، “حداقل 1 متر فاصله بین خود و دیگران را حفظ کنید تا خطر عفونت هنگام سرفه ، عطسه یا صحبت را کاهش دهد”.

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی که سخنان اشتباهی را بیان می کنند ، ویدئویی از دکتر ماریا ون کرهوو از WHO در اوایل ماه ژوئن به اشتراک می گذارند. کرخووه در این ویدئو می گوید: “از داده هایی که ما در اختیار داریم ، به نظر نادر است که یک فرد بدون علامت در واقع به یک فرد ثانویه منتقل شود.”

کرهوو روز بعد توضیح داد که او به “زیرمجموعه مطالعات” اشاره می کند و نه “با اشاره به سیاست WHO” ، گفت: “من از اصطلاح” خیلی کم “استفاده کردم و فکر می کنم این یک سو mis تفاهم است که بگویم انتقال بدون علامت در در سراسر جهان بسیار نادر است. منظور من زیر مجموعه تحقیق بود. “

وی افزود: “ما می دانیم که برخی از افراد بدون علامت یا برخی از افراد که هیچ علائمی ندارند می توانند ویروس را منتقل کنند.”

WHO درخواستی برای اظهار نظر ارسال نکرد.

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به صورت رایگان در اختیار هر ناشر واجد شرایط اخباری است که می تواند مخاطبان زیادی را در بر گیرد. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً تماس بگیرید [email protected].

حتما بخوانید:
تبدیل چپ سینی کابل گالوانیزه برق و فلز سهرابی انواع سینی کابل


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید