بررسی واقعیت: آیا 6000 رای جعلی برای جو بایدن در آریزونا پیدا شده است؟


پست در توییتر ادعا می کند که 6000 رأی متقلبانه برای رییس جمهور منتخب جو بایدن در آریزونا پیدا شده است که منجر به کاهش آرا his وی از حدود 10 هزار رأی به 4000 رأی می شود.

جمله: نادرست

کاهش موقتی برتری بایدن در آریزونا نتیجه اشتباهی در سوار شدن در گرینلی کانتی بود که به گفته سخنگوی وزیر امور خارجه آریزونا سریعاً گرفتار و اصلاح شد.

تأیید حقایق:

توییت کردن تلاش می شود حدس بزند که 6000 رأی تقلبی یافت شده در آریزونا منجر به برتری بیش از 10 هزار رأی رای بایدن نسبت به رئیس جمهور دونالد ترامپ در مقابل 4000 رأی شد. کاربرانی که ادعاهای مشابهی دارند از طریق صفحه در فیس بوک نیز به اشتراک گذاشته شده اند.

در حقیقت ، کاهش موقتی برتری بایدن نتیجه یک اشتباه در سوار شدن در گرینلند ، آریزونا است که از آن زمان اصلاح شده است. سوفیا سولیس ، دبیر امور خارجه آریزونا ، به چک گفت: “نتایج غیر رسمی انتخابات” به دلیل خطایی که نتایج شهرستان گرینلی را بارها منتشر کرد ، در حالی که شهرستان اطلاعات مربوط به نامزد را بارگذاری می کرد ، برای مدت کوتاهی به اشتباه نمایش داده شد. واقعیت شما در ایمیل است.

این شعبه NBC 12 News گزارش داد که این خطا به طور موقت نشان داد که شهرستان بیش از 22100 رأی دارد ، نه حدود 3700 رأی. گرت آرچر ، تحلیلگر داده های ABC 15 ، خطای بارگذاری را در a توییت 24 نوامبر که طبق گزارش CNN ، برخی از کاربران توییتر بعداً به ادعاهای دروغین کلاهبرداری در آریزونا استناد کردند.

حتما بخوانید:
خرید قایق و شناور بادی اصل با قیمت عالی

آرچر گفت در الف توییت کردن که چنین خطای بارگذاری “هر از گاهی اتفاق می افتد” ، خاطرنشان می کند: “نه ، نتایج تغییر نکرده و خط نیز اشتباه نیست.” توییت پیگیری دیگریوی خاطرنشان کرد که “صفحه نتایج غیر رسمی اصلاح شده است.” (مرتبط: آیا ایالت آریزونا 50،000 رأی برای دونالد ترامپ در یک سطل زباله پیدا کرد؟)

نتایج غیررسمی وب سایت وزیر امور خارجه آریزونا نشان می دهد که بایدن با انتشار 10400 رأی در زمان انتشار ، ترامپ را رهبری می کند. به گزارش نیویورک تایمز ، آخرین مهلت برای تایید نتایج انتخابات آریزونا 30 نوامبر است.

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید